Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek osebje v ljubljanski porodnišnici

osebje v ljubljanski porodnišnici

kaksno se vam zdi? odpravljam se tja rodit.

normalni so. Kakšno osebje bi pa ti rada? A rojevaš malega Obamo pa da morjo biti vsi vrhunski?

Ti pejt dobre volje tja, v prepričanju, da bo vse ok, da bodo prijazni, pa bo!
Če ti pa kdo nagaja, pa si reč, da ima slab dan, da ima doma tečnega moža, še bolj tečno taščo in jo/ga pusti na miru.

KOK SM SE NASMEJALA:-)))))))))))))

Jaz sem si tudi preden sem šla rodit malo prebrala po forumih.
Moje izkušnje:v porodni so bili vsi res super, prijazni, strokovni, topli…Sem pa bila potem žal odpeljana na C oddelek, kjer pa je bila malo drugačna zgodba. A se nisem sekirala, bila sem pripravljena že od prej, ker sem brala, da so imele ženske tam slabe izkušnje. Žal so bile razmere še vedno iste, kot se je pisalo. Ampak tiste tri dni že potrpiš.

Bila na oddelku D junija. Vsi zelo prijazni, sploh moški del. Razen ena sestra ni premogla niti kančka prijaznosti. Ampak če je pač prišla pogledat, ko sem klicala, je svoje delo opravila korektno in strokovno, da bi se z njo lahko pogovarjala sproščeno, pa bi jaz potrebovala vsaj malo prijaznosti.
Mi pa niso “sedle” zdravnice. Skupaj sem srečala 5 porodnic, od tega nas je 4 imelo prerezan presredek, v materinski šoli pa so govorili o povprečju 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (ok, sem imela pač smolo). In ko pojamraš, da šivi bolijo, da ima čišča čuden vonj, so na viziti vse zdravnice po vrsti s čim bolj lahkotnim glasom vzklikale kako da so bolečine normalne in da bo minilo:(
Kakorkoli, ni mi žal za izbiro lj porodnišnice.

jaz sem bila zadovoljna. drugič sem rodila na drugem koncu Slo. pa sem v Lj zvedela veliko več kar se tiče otročka. bili so tudi veloko bolj prijazni.tako da bi skoraj rajši če bi še kdaj ratalo šla v Lj.

nikol se ne ve kaj rodiš, mogoče bo mali Obama, ali pa mali Silvo Plut

Trikrat rodila, vedno so bili strokovni. D oddelek je morda res tudi malenkost prijaznejši, ampak proti strokovnosti tudi C oddelku nimam kaj očitati. Enako velja za E oddelek in porodni blok. Edino kar me je malo motilo je bilo to, da sem zdravnike morala vedno konkretno vprašati, če sem hotela izvedeti kaj so se dogovarjali med sabo (tako v porodni zaradi mene, kot potem na oddelku zaradi otroka) – so očitno bolj neklepetave sorte. 🙂 Je pa tudi res, da se nisem vnaprej sekirala kakšni bodo, sem kar nekako podzavestno vzela v zakup, da je itak vse tako kot mora biti.

Želim ti lep porod in zdravega otročka. 🙂

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

3x odlično

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

čakamo na 4x ;-). Vse bo super, brez skrbi.

Zdravstveno osebje je super strokovno!

hvala lepa!!!

Jaz imam pa s porodno sobo slabo izkušnjo – brez potrebe filanje z umetnimi popadki in rezanje, na oddelku pa tudi ni bilo neke prave pomoči in večinoma same tečne sestre, ki jim je bilo vse odveč. Res pa je, da sem bila notri čez vikend in so bili “dežurni”. Je pa zelo odvisno na koga naletiš. Vendar to kar govorijo v materinski šoli večinoma ne drži – vsaj kar se izbire pri rojevanju tiče. Da ne boš pričakovala preveč.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

mislim da je s tabo nekaj blo narobe, če nisi bla z c- oddelkom zadovoljna… sestre in vsi so super prijazni..sama sem bila več kot 4 mesece na c oddelku pa niti ene same slabe besede… super so.
mislim, d aje vse odvisno od nas porodnic.. če imaš ti korekten odnos ga imajo tudi oni.

Res je odvisno na kako osebje naletiš,drugače pa sem rodila 5 krat in vsakič je bilo odlično.

mislim da je s tabo nekaj blo narobe, če nisi bla z c- oddelkom zadovoljna… sestre in vsi so super prijazni..sama sem bila več kot 4 mesece na c oddelku pa niti ene same slabe besede… super so.
mislim, d aje vse odvisno od nas porodnic.. če imaš ti korekten odnos ga imajo tudi oni.[/quote]

Ne vem, zakaj bi bilo z mano kaj narobe. Povedala sem svojo izkušnjo. Kapo dol pred nočnimi in posebej pred fantoma, sta bila res super. Ostale sestre pa so bile žal precej neprijazne. Pa nisem noben komplikator al ne vem kaj. Strokovno-nimam nobenih pripomb. Imam pa jih na odnos. Sem bila pa sama tudi noter čez vikend. Če slučajno tudi to kaj vpliva na počutje zaposlenih.

Mene moti, ker so me prerezali, pa očitno ni bilo po čem takem nobene potrebe, ker me pri drugem porodu (v drugi porodnišnico) niso prerezali. Se mi zdi, da preveč serijsko režejo presredke, takrat smo bile na oddelku v večini vse prerezane.

zdravnica v porodni pravi zmaj-že dvakrat ista!! ampak upam da njena strokovnost odtehta, sestre v porodni in na oddelku superca, sem zelo zadovoljna!!

zelo zadovoljna, sem pa lani rodila!

Rodila četrtič pred dobrimi 3 tedni. Ležala na odd C. S sabo sem imela porodni načrt, ki so mi ga do potankosti upoštevali, res pa je, da nekih eksotičnih zahtev nisem imela. Rodit mi je pomagala babica, ki ni bila ravno zelo topla, bila pa je korektna in strokovna. Po svoje mi je celo pasalo, da ni bila klepetava. Kar se pa zdravnikov tiče – sem presrečna, da ni bilo nikogar iz “stare garde”, ker imam od prejšnjih porodov zelo slabe izkušnje z njimi (se jim grozno mudi in so vedno hoteli porod naterat, češ da prepočasi teče…) Tokrat mi je pustila rodit v mojem naravnem ritmu in sem zelo hvaležna za to izkušnjo.
Na oddelku so bile sestre (in “brat”) zelo prijazni, dobro razpoloženi in v pomoč. Hrana odlična. Res nobene pripombe.

Nimam večjih pripomb, čeprav je sicer zelo ustrežljiva in prijetna babica vse počela na lastno roko tudi posege za katere bi morala klicati zdravnika in je prišlo tudi do določenih zapletov. Vendar je bilo na srečo na koncu vse v redu le porod se je preveč zavlekel in na koncu je šlo za las saj me je zmanjkovalo in sem bila tudi precej glasna kar je osebje spravilo v zelo slabo voljo. Moja edina negativna kritika gre babici ali sestri ne vem kaj je bila, ki je bila po samem porodu zelo osorna in me je preden sem šla na sam oddelek zapeljala ven na hodnik otročka pa pustila samega na pultu za kar nekaj časa. Seveda sem na vsak način hotela videti kaj se dogaja z otročkom in sem se kljub bolečinam dvigovala pa sem slišala le otrokov jok. Zdi se mi, da je bila tako nesramna do mene zato, ker me je na koncu tako zmanjkalo in nisem bila “pridna” porodnica čeprav nisem nič ugovarjala le bolelo me je za crknit. Dva poroda v Lj porodnišnici več kot dovolj, me ne spravi nihče več rojevat, ni šans.

JAz sem po prvi slabi izkušnji v LJ raje “zbežala” v KR, kjer sem potem še 3x rodila. Ampak večina mojih znank se z LJ pohvali.

Ljubljanska porodnišnica zakon, no vsaj iz mojih izkušenj.

C oddelek, brez pripomb, sestre in “brata” so bili zakon. Edino kar je res, da sami ne povedo veliko, če pa kakrkoli vprašaš, pa vse povedo. Jaz sem bila z njimi prijazna in oni z mano. Je pa res, da zdravnice so pa čisto bv, al pa če ne bi blo tistih vizit. Sestre so vedno zraven in one res vedo kaj in kako.
Jih vse pustim pozdravit 🙂

V porodni sobi slabe izkušnje, ker je blo ponoči in mi je babica samo šopala umetne popadke. Na intenzivni po carskem same pozitivne izkušnje. Sploh velik plus, ker ti pokažejo vso nego otročka.
V drugo rodila v Šempetru. Malo drugačna izkušnja, ker sem imela napovedan CR. Osebje zelo prijazno. Edino za otroka skrbijo samo oni- te skoraj nič ne naučijo.

New Report

Close