Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnost pri 45-tih – izkušnje

Nosečnost pri 45-tih – izkušnje

Zanima me, če je tu gor kakšna ženska, ki je zanosila in rodila okoli 45- leta. Zanimajo me njene izkušnje, predvsem kar se tiče nosečnosti in poroda.

Z možem sva se odločila za otroka. Bova pač malo starejša starša. Oba iz prejšnjih zvez nimava otrok. Sva pretehtala vse pluse in minuse ter prišla do zaključka, da lahko otroku ponudiva varen in stabilen dom, predvsem pa čutiva, da imava oba še toliko življenjske energije, da bova kos vzgoji otroka dokler ne odraste. Naju pa zanima predvsem zdravstvena plat pozne nosečnosti in poroda – predvsem praktične izkušnje. Za informacije že vnaprej hvala.

PS: Prosim pa, da ne bi ta tema spet povzročila kakšnega krega in zmerjanja. Tisti, ki mislite, da ženska pri teh letih sploh ne bi smela roditi, se prosim ne oglašajte. To sva midva že predelala in sva prepričana, da si otroka lahko privoščiva.

Moja prijateljica je zanosila pri 45 – res, da se sama veliko ukvarja z rekreativnim športom in ima telo ene 30 letnice, energije full.. rodila je normalno in se majo prav vsi super:-)

Usoda pozna poti po katerih se ji izogibaš. Blog >>> Glina zdravi http://trgovina.over.net/home.php?cat=382

Lej, sama še nimam otrok…ampak poznam pa dve ženski v moji bližnji okolici…prva je imela prvič otroka pri starosti 42 let, druga pri 48!!….in brez pretiravanja…obe sta šele po rojstvu otrok ratale take ko pušeljc…kapo dol….
Tako da, če ste čutita, da bi bla kos temu in predvsem, če je to velika želja pri vama obeh…GO FOR IT!!

lp

Tudi jaz pravim….GO FOR IT!!!
Imam 42 let in tudi midva z možem razmišljava o novem članu:-)

Mami me je rodila pri 42ih in ni je boljše mami od zrele mami!!!!!

Imam tudi kar nekaj prijateljic, ki so rodile po 40em letu in moram priznati, da jih je otroček pomladil, jim dal zdravje in dodatne moči ter voljo do življenja.

pri 55-ih 10-letnika? Pri 60-ih pa njegova puberteta? A je to babi? Ne,moja mami. Ojojoj!!

http://med.over.net/forum5/read.php?117,5548246

sosednji forum

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Jas ti povem ,da imeti otroka pri 45 letih je res kriza,ker otrok te zelo potrebuje ti in tvoj mož bosta žal večkrat brez energije.Otroci so danes zelo napredni in imajo zelooooo veliko energija ,ki jim mi starši( malo starejši starši) ,res komaj dohajamo.

jaz imam pri 36 najstnici, pa mi je včasih za znoret, kako boš šele ti pri 60 z najstnikom, ki bo najbrž prav podoben mojima dvema (ker so si pač vsi zelo podobni).
eno je otroček, dojenček, buci buc, drugo pa je kaj iz tega zrase. pa kaj vam je … ni je boljše od zrele mame? a mama pri 45 je zrela? je potem mam pri 60 gnila?
đizus … kake mate.

Ta otrok zagotovo ne bo izjema, ker se v današnjem času veliko žensk odloča za nosečnost po 40. letu, tako, da zgražanje in čudenje ni potrebno.

Kar pogumno!

…ene se že rodite gnile…

ja? povej to mojima hčerama, če si tolk pogumna.

Pišeš, da sta se s partnerjem že odločila. Ne vem , zakaj potem iščeš potrjevanje na forumu. Sicer pa se je o tem že pisalo. Tudi sama poznam družine, kjer sta starša že starejša. Nekje je noro, drugje pa (kakor je opaziti) jim lahko zavida vsa širša okolica, so športna družina in starša let sploh ne kažeta.

Pa kaj vam je, je lepo napisala, da sta se že odločila in pika. Sprašuje o izkušnjah in si želi informacij in če nimate napisat kaj pozitivnega, ne rabite pisat niti negativnosti.

Sama takih izkušenj nimam, ker imam že odrasle otroke, spoštujem in občudujem pa vanjino odločitev in vama želim vse dobro.

Lp

…ne rabim pravit, same veta …

veta? veta sigurno ne.

mimogrede: si se zadnje čase kaj povohala?

…sen :=),pa drugi so me tude…

Nimam ravno takih izkušenj, čeprav sem bila tudi sama starejša od večine mladih mamic, ko sem rodila. hočem samo povedati, da se ne oziraj na tiste, ki pravijo da si prestara. Saj sta menda sama dovolj razumna, da bosta znala oceniti tudi slabe stvari, kii vaju čakajo.
Pa še to… upam da upoštevata tudi dejstvo, da zanositi pri teh letih ni enako kot pri dvajsetih ali tridesetih in da vama mogoče sploh ne bo uspelo. To se lahko zgodi, bolje to upoštevati kot pa da se ti bo potem svet porušil, če ne bo uspelo. Ali pa se že noseča??

Ja no čaki, a spet smo pri selekciji?
Folk lahko piše samo pozitivno, negativno pa ne. Potem naj avtorica posta da naslednja navodila: prosim pišite samo lepe plati poznega starševstva.

In pač realnost je taka, da tu pač NI SAMO LEPIH PLATI pa če se na trepalnice mečete.

Samo glede energije bi nekaj rekla: eni imajo pri šestdesetih ful energije, eni pa pri 30 nobene. Moja tašča jih ima 77 in je na nogah od jutra do poznega večera, dela na vrtu, v vinogradu, čuva vnuke od moževe sestre, se podi z njimi kot ta mlada, še z našim je šla v Čatež in se spuščala z njim po toboganu, mene je skoraj kap, ko sem to slišala. stanovanje ima vedno tip-top, z možem pa hodita na potovanja s sindikalisti in penzionisti vsaj 3-krat na leto. Nič ji ni težko, nikoli ni zmatrana, midva z možem imava vedno slabo vest, kadar sva pri njih. Tako da ni pravila. Poznam kar nekaj 40-letnic, ki jim je nosečnost dobro dela, in če sta se vidva odločila, bi rekla le: čim manj razmišljat in čim prej delat.

Ja no čaki, a spet smo pri selekciji?
Folk lahko piše samo pozitivno, negativno pa ne. Potem naj avtorica posta da naslednja navodila: prosim pišite samo lepe plati poznega starševstva.

In pač realnost je taka, da tu pač NI SAMO LEPIH PLATI pa če se na trepalnice mečete.[/quote]

Avtorico zanimajo izkušnje. In če nisi rodila pri 45, teh izkušenj pač nimaš!!!!!! In je vse en velik blabla.

Iz zdravstvenega stališča: ja, tvoje jajčne celice so že stare, kar povečuje možnost kromosomskih napak in s tem bodisi splavov ali pa da ima plod kako hujšo napako. Pa s starostjo se tudi povečuje nevarnost zapletov v nosečnosti in porodu, še posebej, če gre za žensko, ki je prvič noseča, oz. bo prvič rodila. Gotovo veliko od tega ustrezno strokovno piše na inernetu, vprašaj kakega ginekologa (vse se ne začne in konča pri tem: poznam eno, ki je stara 44 in je čisto normalno rodila – to je pač “ena”, drugo pa so medicinske statistike in dokazi, za katere vse zaplete imaš večjo verjetnost, kot 10, 15 let mlajša prvorodnica). Če že glih sprašuješ po medicinskem vidiku

…kakorkoli se že grozno sliši, najprej je treba pridet do otroka (uspešno zanosit in srečno rodit), da potem pri 60-ih ne boš imela energije zanj (kot gor pišejo predhodnice). Meni osebno se ta korak zdi bistveno bolj vprašljiv. Kakorkoli se boš že odločila, srečno.

Ja no čaki, a spet smo pri selekciji?
Folk lahko piše samo pozitivno, negativno pa ne. Potem naj avtorica posta da naslednja navodila: prosim pišite samo lepe plati poznega starševstva.

In pač realnost je taka, da tu pač NI SAMO LEPIH PLATI pa če se na trepalnice mečete.[/quote]

Avtorico zanimajo izkušnje. In če nisi rodila pri 45, teh izkušenj pač nimaš!!!!!! In je vse en velik blabla.[/quote]

velja pa tudi obratno. tista ki ni rodila pri 20 ne more govorit kako je rodit pri 20 in pojma nima kako se počuti mlada mamica, al je zrela al ne. pa še vedno ne vem, kaj pomeni bit “zrela” mama pri 42.

mimogrede: jaz sem rodila pri 21, moja mama zadnjo sestro pri 35. zelo dobro vem, kako se je obnašala ko je bila zadnja sestra v puberteti. ko smo vse splezale ven, se odselile in je mama končno ostala brez vzgojnih skrbi, pa se je spet razživela. pri 65 še vedno od penziji polno dela in je zelo vitalna, če bi ji pa omenila otroka … pa gladko reče, da jih nima energije pazit, še manj vzgajat.

Ti ne boš NIKOLI zrela.

PA VELIKO SREČE IN PRESPANIH NOČI Z DOJENČKOM OBEMA S PARTNERJEM

Kar pogumno naprej.

Srečno!

New Report

Close