Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek polnoletni odvisnik – računi za telefon – lahko rubijo staršem??

polnoletni odvisnik – računi za telefon – lahko rubijo staršem??

Moj bratranec je odvisnik od drog, star je 27 let, vzel je telefon za 1 EUR z vezavo, ga zamenjal za drogo, sedaj pa hodijo domov računiza 500 eurov namesec….. on je v komuni, kaj lahko storijo starši?

Pogodbe zanj ne morejo prekiniti, plačati noso dolžni??

Lahko rubežnik kaj odnese iz njihovega stanovanja, če pa ni nič sinovega???Še obleko je za drogo zamenjal….

Rubijo na stalnem naslovu. Sem pa prepričana, da se lahko starši dogovorijo s ponudnikom mobilnih storitev, da se številka blokira oz. če je narejena vezava, da oni v tem primeru prevzamejo št.Če je sin v komuni imajo tudi kakšna potrdila. Ponavadi se da pri teh rečeš zmenit. Odvisno koliko je operater fleksibilen.

Če hodijo računi za 500 evr, potem najverjetneje nekdo telefonira na njegov račun in to je treba hitro ustavit. Naročnina pride cca. 10 evr na mesec (ne vem točnih zneskov), tako, da ta znesek bodo starši naslednji dve leti še zmogli plačevati. Najboljše, da pokličejo na mobitel, da blokirajo številko, ker če ne bo še večji znesek za poravnat.
Mobitel se ti vsede na plačo. Če nimajo zdaj od kje vzet, pa bodo imeli čez par let.

Ali v takem primeru starši sinu ne morejo vzeti gostoljubja – se pravi stalnega prebivališča?

to je velik problem… če ni drugje prijavljen ga ne moreš zbrisat iz naslova… čeprav je tvoje…

Kako da ponudnik sam ne blokira številke, če računi niso plačani? Moji znanci plačujejo račun za mobi med prvimi od vseh položnic, ker se bojijo, da bi jim blokirali. Ali mogoče starši te račune zdaj plačujejo?

ker je sklenjena naročnina. to pomeni, da je sklenjena pogodba. njim je v interesu, da jim nekdo natelefonari po 500 na mesec. obicajni porabniki smo prevec sparovni. in valjda se bodo potrudili ta denar izterjat. mobilni operater pac ni karitas.

Tale zgodba pa ne bo čisto res.

Pogledat v Splošne pogoje ponudnika ( operaterja mobilne telfonije) pri katerem je dotični podpisal pogodbo.

Ker je običajno pri operaterjih za sklenitev NR treba napisati tudi zaposlenite, potem je zgodba malo za lase privlečena.

Operater blokira odhodne klice in je ta velik račun nastal v enem mesecu, vse ostalo so izgovori ali dotičnega ali njegovih staršev.

Ne vsega verjet, kar kdo pove. Nobena stvar ne gre danes več brez pogodbe, da pa bodo rubili, je bil vmes že postopek izvršbe, kjer očitno nihče ni nič reagiral.

Tu bi opozorila na nekaj.. če se pri mobilnem operaterju kakorkoli držijo varovanja osebnih podatkov, potem se starši bolj težko zmenijo karkoli za svojega polnoletnega sina. Ne moreš kar prikorakat tja in reči: Francelj Novak je moj sin in je v komuni, računi prihajajo, pokažte mi pogodbo, da bomo vse skupaj skenslal..”. Tja it in povedat kako stvari stojijo ja seveda, samo urejat bo pa pomoje treba z odvetnikom..
Se bojim, da stvari niso tako preproste..

Če je fant star 27 let, je najbrž sklenil pogodbo, namenjeno študentom oz. mlajšim od 30 let, kjer po zaposlitvi nihče ne sprašuje.

t-inca
iz izkušenj ti povem, da se v posebnih primerih, da urediti zadeve tudi na način, ki sem ga opisala(sem opravljala ta posel)

Ja saj to sem napisala.. verjamem in hvala bogu, da je tako.
Težava bo nastala, ko bo tvoje bivše delodajalce kdo prijavil informacijski pooblaščenki. Ne moreš verjet, kako vsi mi po spisku kršimo te zakone, ki jih itak nihče ne razume in ne pozna.

Prilagam izvleček iz SP Mobitela. Sem mislila,da je bil naročnik pri njih, druga pa imajo podobno. Nihče ne sklene NR, če niso izpolnjeni pogoji- k temu tud mal sili Z

3. Sklenitev naročniškega razmerja
• Mobitel sprejema vloge za sklenitev naročniškega razmerja na svojih prodajnih
mestih in prek pooblaščenih posrednikov.
• Mobitel bo najkasneje v treh delovnih dneh po prejemu s strani naročnika podpisane
pogodbe za sklenitev naročniškega razmerja sklenil naročniško razmerje z vsako
zainteresirano fizično ali pravno osebo s stalnim prebivališčem ali sedežem v
Republiki Sloveniji (v nadaljevanju stranka), ki izpolnjuje naslednje pogoje:
• Fizična oseba:
– da je polnoletna;
– da ima stalno prebivališče v Republiki Sloveniji;
– da v vlogi za sklenitev naročniškega razmerja navede vse zahtevane in točne
podatke ter predloži dokumente, s katerimi se identificira in hkrati dokazuje, da
izpolnjuje vse pogoje za sklenitev naročniškega razmerja (v nadaljevanju NR);
– da je plačilno sposobna ali da za njeno plačilno sposobnost jamči porok, ki je
državljan RS in se izkaže z redno zaposlitvijo na območju Republike Slovenije (v
tem primeru se naročniško razmerje sklene za čas veljavnosti poroštvene izjave);
– da nima neporavnanih zapadlih obveznosti do Mobitela iz naslova predhodno
sklenjenih naročniških razmerij oziroma Mobitel poplačila zapadlih obveznosti ni
uveljavljal po sodni poti (ta pogoj mora izpolnjevati tudi porok);
– da zoper osebo ni bila podana naznanitev kaznivega dejanja v zvezi z uporabo
storitev družbe Mobitel.

pomoje bi blo najbolj pametno aneks prenest na eno deujoče naročniško razmerje, zato, da se ne plačuje kazni za predčasno prekinitev naročniškega razmerja…

samo drugo vprašanje pa je, kaj lahko starši storijo sami, načeloma mora vse stvari urejati naročnik, kar je v tem primeru malo težje izvedljivo…

ampak mislim, da bi z enim klicem na reklamacijsko službo enega ali drugega operaterja izvedela dosti bolj konkretne informacije kot tule na forumu

New Report

Close