Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “O, ti si se pa zredila!”

“O, ti si se pa zredila!”

Kaj reči človeku, ki te pozdravi z “O, ti si se pa zredila!” ??????

a si mi fauš
pri enih pač ni recesije
mi gre pač dobro
ti si se pa hudo postarala

verjamem, da ti v tistem trenutku kaj takega ne pade na pamet, in si samo šokiran.

Mene večkrat takoj po pozdravu vprašajo, če pričakujemo. Pa nimam kaj preveč kg. Pač na trebuhu se mi pozna.

Jaz ponavadi odgovorim, da ne in da samo preveč rada jem in je debata zaključena. Je potem njim bolj nerodno.

nova
Uredništvo priporoča

Nič…pozdraviš nazaj, se malo pomeniš, tik preden se razidete pa omeniš “čuj…maš solato med zobmi”

Lepe punce ni nikoli preveč!

“O, hvala, a ti je všeč?” Potem se navdušeno zavrtiš naokrog in dodaš “mende je letos moderno.”

Meni je to neka ženska rekla, ko sem bila v cca 5. mesecu nosečnosti, pa še ni bilo prav preveč videti trebuha, videlo pa se je, da se redim. Nosila sem še normalne hlače z nižjim pasom. Sem mislila, da hoče pač povedat, da je opazila, da sem noseča in da je to tko povedala. In sem ji s širokim nasmehom na obrazu rekla Aha! Je bila tiho.
Potem pride še druga kolegica zraven in me vpraša, kdaj imam rok… Smo se nasmejale, je pa tista prva rekla, da sem ji res v sekundi usta zaprla, ko sem tako veselo odvrnila Aha! Tko da poskusi, mogoče bo uspelo.

a ni to super! Že tako se počutiš slabo, potem pa še tak pozdrav. Še boljši se mi zdita varianti: Kaj si pa ti naredila s sabo! ali pa A ste spet naročili?(pa si stara 46 let!!!)

Mene tako sranje vedno spravi v slabo voljo, odreagiram pa tako. (imam že naštudirano)

Če je oseba, ki mi to reče, suha, ji odgovorim, da v življenju ženske pride čas, ko se mora odločit ali bo njen obraz poln gub ali pa se bo malo zredila in ona se je, kot kaže odločila, da bo gubasta…Ponavadi jim zaprem gofljo.

Če namiguje na nosečnost, mislim, punce, dajte pazit, kdaj kaj takega pripomnite, jaz se sicer zahvalim za poklon, da pri 46 letih še misli, da jaz lahko spet postanem mami. Ni mi pa prijetno.

Če je pa debela, mi pa itak tega ne bo rekla, ker sama dobro ve, kaj lahko take besede naredijo tvoji psihi.

Poskusila sem tudi z “izobraževanjem” (osebi razložim, kako se počutiš, ko to slišiš), pa saj se vedno najde novi “kreljo”.

Predvsem sem jezna nase, ker vem, da me to moti, pa ne storim veliko, da bi shujšala, pač rada jem(trenutno telovadim in se sprehajam in jem…)Po drugi strani pa, kaj vraga, izgledam kot rožica, negujem se, se lepo oblačim, kaj mi manjka, dobre punce ni nikoli preveč(tudi to lahko uporabiš za odgovor)Samo še sprijaznim se s tem. Mož me ima rad tako, kot sem, mlada in postavna, ko sem nekoč bila, pa itak ne bom več. Zdaj imam druge kvalitete. Na tem bom delala, pa daj še ti.Čas je, da se tudi na tem nekaj spremeni. Punce, cenit se moramo!!O celulitu pa drugič….

Lepo se imej.

Eni pač ne morejo zadržati…

Kaj rečt? Jaz bi verjetno samo, ja, sem se. Me to zdaj, ko sem starejša niti ne gane več, ker sem pač očitno debela.

Me je pa izredno prizdelo, ko sem bila še otrok in smo prišli v prekmurje na obisk k žlahti, ali pa kar tam enim, ki jih mimo grede ni bilo niti tako malo, in so rekli: jooooj, kolk si pa ti debela!
Pa takrat sploh še nisem bla tolk. 🙁
Tega pa še zdaj en razumem, kako lahko otroku to narediš.

Meni pa vsi rečejo, kateri me niso dolgo videli,ker sem pač zelo dosti shujšala”Ja, kaj pa si ti delala,kako si shujšala, si namerno hujšala ali kaj drugega?

Ja kaj sem le delala,manj sem jedla pa pika,pa še kaj druega tudi a ne?

Očitno te ta stavek zaboli, jaz ne vidim v njem nič slabega. Če ne bi bila zakompleksana, bi rekla “ja, malo pa res”, ali pa “ma ne, niti ne, ogoče sem samo tako oblečena pa izgledam debelejša”
Meni se ta stavek ne zdi nič takega in osebno ga pač ne bi vzela tako kot si ga ti. Kot bi mi nekdo rekel: o, ti maš pa nove čevlje”, pa bi rekla “ja, imam” ali pa “ne, nimam”
Ampak če si zakompleksana, to boli,vendar potem raje pri sebi razdelaj zadevo in se nauči biti samozavestna tudi če imaš preveč kg.

Eni ljudje so pač direktni, tako kot so drugi nedirektni.
Nič ni prav in nič ni narobe. Taki smo.
Smo pa nekateri z drugimi bolj kompatibilni, drugi pa manj. That’s it.

Eni nimajo osnovne kultere in včasih bi bilo zelo na mestu, da jim prav to zabrusimo v obraz.

To je pa najlepši kompliment za žensko , ki se je odločila shujšati in ji to dobro uspeva. Ta stavek je velika nagrada po končanem hujšanju

To je pa najlepši kompliment za žensko , ki se je odločila shujšati in ji to dobro uspeva. Ta stavek je velika nagrada po končanem hujšanju[/quote]

ja kaj pa če ženska ni namerno hujšala, ampak je prebolela ali je še bolna zaradi hude bolezni?

To je pa najlepši kompliment za žensko , ki se je odločila shujšati in ji to dobro uspeva. Ta stavek je velika nagrada po končanem hujšanju[/quote]

ja kaj pa če ženska ni namerno hujšala, ampak je prebolela ali je še bolna zaradi hude bolezni?[/quote]

sem napisala “za žensko, ki se je odločila shujšati in ji to dobro uspeva”. Normalno, da ne mislim tega za bolne ljudi.

Rečeš: Kaj češ, leta … Tudi tebi se kar poznajo.

ja kaj pa če ženska ni namerno hujšala, ampak je prebolela ali je še bolna zaradi hude bolezni?[/quote]

sem napisala “za žensko, ki se je odločila shujšati in ji to dobro uspeva”. Normalno, da ne mislim tega za bolne ljudi.[/quote]

hja…. in kako v treh sekundah ugotoviš, da ni shujšala zaradi tega, ker ima sina že dolgo v bolnici ali ker ima mama raka?

Ah tole z nosečnosto se meni v zadnjem letu dostikrat zgodi. Pa ni edina “bolečina” to, da sem se zredila, imam tudi probleme z zanositvijo. Na začetku me je zato precej prizadelo, zdaj pa na vprašanje odgovarjam na 2 načina, odvino koliko “zlobe” mi v nekem trenutku paše:

– Ne, nisem noseča ampak samo debela. Tak odgovor ponavadi povzroči precejšen šok in popolno tišino sogovornika. Seveda to povem prijazno in s širokim nasmehom.
– Ja, v 15. mesecu sem. Odgovor povzroči tišino in zmedo, jaz pa se ob tem zabavam.

V obeh primerih mi je reakcija tako smešna in zabavna, da me v trenutku mine vsakršna prizadetost zaradi vprašanja 🙂

ja kaj pa če ženska ni namerno hujšala, ampak je prebolela ali je še bolna zaradi hude bolezni?[/quote]

sem napisala “za žensko, ki se je odločila shujšati in ji to dobro uspeva”. Normalno, da ne mislim tega za bolne ljudi.[/quote]

Sem namerno shujšala,res je ,to je kompliment zame,balzam za moja ušesa.

Lepe punce ni nikoli preveč![/quote]

THE BEST!!!

Ja, kaj naj bi pa odgovorila?

Če ni res, lahko odgovoriš, ne, zdi se ti, imam isto kg, sem le v svetlejše, širše oblečena…

Če je res…….se zahvališ v glavi, da ti je vsaj nekdo namignil, da bo treba mal zavihat rokave in zapret hladilnik….

Če je res in si si to želela, aleluja, da je nekdo opazil (tudi taki so, ki si prizadevajo dobit kak kg)

enostavno, zelo.

Tudi meni sedaj to govorijo, ko mi je ostalo še 7 kil po porodu. Naj povem da nisem nek debelinko, se mi pa pozna na trebuhu. Seveda se kile poznajo.Pa me vedno nekaj to ražalosti, saj imam indeks telesne mase 24.

Sem se pa ravno zadnjič nekaj dni nazaj odločila, da ko mi naslednji to reče mu bom rekla: A res a ti pa ne veš kako si se postaral/la v zadnjih nekaj mesecih. Madona ko sem bila pa noseča in pridelala 26 kil so mi pa vsi govorili kako sem luštna:):).

Jaz se sama pri sebi tako tolažim, da teh 7 kil spravim dol še v letu ali dveh in bo vse tako kot prej.

LP

Meni je to rekla soseda, ki je že dokaj stara in gre tja proti 80im… pa mi ni bilo všeč, čeprav ona je to povedala kot kompliment, ker v njenih časih je bilo pohvalno, da je ženska bolj obilna- to je pomenilo, da ima kaj za jest. Njej napr. v mladosti ni bilo lahko. No, jst nisem ful debela, sem pa par kilc res pridobila v zadnjih letih in to na trebuh, grrr :(((( Zanimivo je, da folk vedno misli, kako imam manj kil kot pa je realnost… Če bi vedeli, koliko jih imam, bi jih kap. 1x sem jih zaupala kolegici in mi ni hotela verjet.
Se pa trudim in 10 sem jih že oklestila od 1.1., tako da moj ITM je sedaj v mejah normale. Še mal, pa bo bolj super:)

Drgač kdo drug mi pa nič ne reče, napr. sovrstniki. Mislim, da si ne upajo.

http://www.orto.si/avdicija2/lady_gaga_pokerface

punce tale dance poglejte…

Se strinjam. Zame so taki komentarji znak nespoštovanja do drugih. Nikoli ne veš zakaj nekdo pridobi nekaj kilogramov.
Saj ni čudno, da so ženske tako obremenjene same s sabo in vsako zaobljeno takoj označijo za debelo.

New Report

Close