Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zahvala pri prvem obhajilu

zahvala pri prvem obhajilu

Pozdravljeni! Jutri ima moja nečakinja prvo obhajilo in mora na koncu povedati eno zahvalo. Dajte mi prosim povedati, kaj se ob takšnih zahvalah pove? V bistvu je to nekakšna prošnja, vendar se pove na koncu maše. Bolj kot tuhtam, manj vem. Hvala vsem!

Prošnja in zahvala sta dva različna pojma.
Pri nas pri svetem obhajilu izrazijo fantki prošnje, punčke pa zahvale.

To se običajno dogovorijo pri verouku.

Tisti, ki poslušajo :))

Joj, sej bom bila tiho……… sem se že za jezik ugriznila…..sam lajat znate, pripopat 1001 post, kakšnega konkretnega nasveta pa niste sposobne…. in ne niso se dogovorili pri verouku, ker jim je župnik samo rekel, da naj se doma izmislijo….. tenks

V bistvu je zahvala v takem primeru lahko čisto poljubna, naj bo primerna starosti otroka, se pravi, da ne bo preveč očitno, da je napipsal odrasli, zahvaljuješ se v tem primeru Bogu,Jezusu, a ne? Npr. v smislu – zahvaljujemo se ti za starše, sorodnike, g. župnika in vse, ki nas z molitvijo podpirajo v veri.
Potem npr. hvala, ker si nas s krstom sprejel med verne kristjane in smo tako postali del Cerkve.
ali pa…hvala, ker smo danes lahko prejeli zakrament sv. obhajila. pa še kaj bi se našlo…

A mora povedati zahvalo gospodu župniku, ki jih je pripravljal na obhajilo? A to misliš???

Naš je napisal: Jezus hvala ti za duhovnike. Ostali so imeli še:
– hvala za angele, ki nas varujejo,
– hvala za čisto vodo
– Hvala ti za starše…

Včasih sem bila animatorka prvoobhajancev … Otroke smo vedno vprašali, za kaj so hvaležni oz. za kaj bi se želeli zahvaliti.
Poskusi jo vprašati, gotovo je veliko stvari za katere je hvaležna, boš presenečena. Potem pa skupaj sestavita zahvalo. Naj bo preprosta, sicer se bo vedelo, ‘kdo’ je pomagal ;))

Tole sem našla na računalniku, zgolj za vzorec, kako preprosta je lahko zahvala (žal pa nimam več zahval ob prvem obhajilu):
– hvala, da me starši tudi okregajo in se lahko naučim nekaj novega.
– hvala za babice in dedke, ki skrbijo in se trudijo za nas.

Zahvalijo se za prejem sv. obhajila, za vse, ki so jih pripravljali: za starše, veroučitelje, duhovnika.
Tako majhni otroci se ponavadi zahvalijo tudi za to, da imajo prijatelje, da se lahko igrajo ipd.

POzdravljeni
V nedeljo ima moja hčerkaprvo sveto obhajilo , otroci se bodo zahvalili gospodu župniku in vendar ne vem kakom bi naj zahvala izgledala. Hvala vsem , ki mi boste poslali kakšno idejo.

Živijo!
Jaz se pripravljam na Sveto birmo.Duhovnik nam je poslal pismo v katerem piše,da moramo birmanke za uvodno sveto mašo napisati zahvalo.Priložen je bil listek na kakšno temo.Na mojem listku je pisalo DUHOVNIK. Z mamo se že od nedelje ubadamo kakšno zahvalo naj napiše. Sestra mi je dejala naj Vam pišem in morda bom dobila kakšen odgovor. Zelo bom bila vesela Vaše pomoči.

LEP POZDRAV,Birmanka.

Spoštovani, v nedeljo imamo krst otroka, pa je župnik rekel, naj na koncu napišem in preberem še par zahval. Nikoli še nisem pisala in nimam daru, prosim, svetujte mi kaj naj napišem oz napišite kakšno idejo…..

New Report

Close