Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uničeni lasje od barvanja

Uničeni lasje od barvanja

Že v srednji šoli sem si začela barvati lase.

Žal je nujno, da se barvam, saj imam pri svojih 29 letih skoraj pol glave sive.

ker pa se lasje uničijo z barvanjem, me zanima, kako bi bilo, če bi si barvala samo tiste predele, ki so sivi, ostalih delov pa ne bi?
No, itakj bi barvala z rjavo, mojo naravno barvo (do sedaj sem se barvala na vijola)?

Bi se to fejst poznalo?

Pozdravljena!

Jaz tega ne bi priporočala predvsem iz razloga, ker bi bilo zelo težko najti enako barvo kot je tvoja naravna. Obstajajo naravne barve, ki ne poškodujejo las, to so barve brez amoniaka za katerega je znano da lase izsuši. Najbolje, da vprašaš v kakšnem frizerskem salonu, kjer ti bodo svetovali tudi glede samega barvanja. lp

Poglej, minili so časi, ko so bile barve res take, da ti je hidrogen uničeval lase. Dons so take barve, sploh temne, ki sploh nimajo v sebi hidrogena ali sestavin, ki bi uničevale lase. Pogoj pa je, da res kupiš dobro barvo. pri tebi ne bi smel biti problem, ker boš imela temne barve, večji blem je pri barvanju na blond, ker tam pa mora biti še vedno mal več kemije, ampak tudi ta je tako napredovala, da je dons res težko narest po barvanju vse skrepane lasje.

Sicer sem pa jaz zagovornik , da naj barva le frizerka, ki je odlična. Sama pacanja doma te lahko kmalu privedejo do uničenih las, sploh, če boš kupovala neke cenene barve in nisi vešča v barvanju svojih las.

ma se barvam, ne barvam belim od SŠ, a ja goste pramene. pa sedaj pri skorja 35-tih las nimam uničenih. ne vem z kakim giftom se pol ti štrihaš. morda je čas da se sprijazniš da te mroa barvat frizerka, ali pa jo menjaš, če meniš d aimaš uničene lase od barvanja.

Z nobenim giftom se ne štriham. Z Lorealovimi barvami, ki ih kupim v drogerijah.

Imam pač to smolo, da imam lase, ki sicer izgledajo močni, a jih vsak drek uniči.

Pred pranjem si dam na glavo olje in pustim delovati vsaj 1 uro. Po pranju si lase spet namastim z oljem.

Aja… barvam se pa doma, ker absolutno nimam denarja za barvanje pri frizerjih.

Jaz se že ene 20 let barvam zaradi sivih las, pa nimam uničenih las. Barvam se skoraj vedno sama, na dolge lase, ene 2-3x letno pri frizerju. Kupim barvo najcenejšo Loreal, Garnier… Samo veliko balzama po vsakem pranju. Še frizerka mi vedno govori kako lepe lase imam. Bolj kot barvanje ti uniči lase sušenje s fenom.

Las si NIKOLI ne sušim s fenom.

Bom še enkrat napisala. Imam pač tako strukturo las, ki se hitro zlomijo, uničijo…

lej menjaj barvo, dobiš tudi profesionalne barve za frizerje, samo treba je v pravo trgovino. sicer so mal dražje, ampak…in ne boš verjela, če se pozanimaš na frizerski šoli, boš morda ugotovila da potrebujejo modele, cena pa običjano zajema le material ki ga porabijo.

in morda ti ne bi škodilo da bi uživala kako kuro vitaminov za lase, nohte in kožo.

Oj, koriander- ko bi ti vedela, da je “naravna barva brez amoniaka” bistveno bolj škodljiva, kot tista, ki vsebuje amoniak! Daj logično razmisli, kaj mora potem taka vsebovati, da se barva oprime in prodre v tvoj las – “skrita” skupina rezorcinolov, toluenov in cel kup drugih spojih …….Zelo kancerogene snovi!

Amoniak je najbolj škodljiv, če ga vdihavamo, vendar je v barvah za lase v taki količini, da ne poškoduje dihal. Drugače bi ga že umaknili kot dodatek k barvam za lase.

Sama se že 10 let barvam zaradi enakega problema, kot ga imaš ti – sivi lasje. (Dednost)
Siv las je las brez pigmenta. Nimam nič uničenih, tako kot ostalih ne.

Uporabljam izključno barvo znamke Keune; polprofesionalna barva za uporabo doma. In Keune Nature linijo (šampon, balzam, maska, linija za zaščito pred UV žarki poleti)
Nobenih težav, pekočega lasišča, ali pa krast. Je pa res da nikoli ne barvam celotne dolžine las, samo narastek – celotno dolžino je potrebno pobarvati samo prvič ali drugič, da se barva izenači, potem pa nič več.

No, jaz, ki se barvam z rjave na vijolo, si moram pobarvati celotno dolžino, saj se barva spreminja (se spere, jo sonce “splajha”) in kmalu potegne na rdečo.

Si mi pa dala dobro idejo. Od zdaj naprej se bom barvala na rjavo (v bistvu mojo naravno barvo), tam pa si bom lahko privoščila, da bom barvala samo narastek.

Oj, koriander- ko bi ti vedela, da je “naravna barva brez amoniaka” bistveno bolj škodljiva, kot tista, ki vsebuje amoniak! Daj logično razmisli, kaj mora potem taka vsebovati, da se barva oprime in prodre v tvoj las – “skrita” skupina rezorcinolov, toluenov in cel kup drugih spojih …….Zelo kancerogene snovi!

Amoniak je najbolj škodljiv, če ga vdihavamo, vendar je v barvah za lase v taki količini, da ne poškoduje dihal. Drugače bi ga že umaknili kot dodatek k barvam za lase.[/quote]

Mislim, da vas takšna nevednost stane veliko, o neumnostih ki jih širite pa ne bi. Mi je zelo žal, če tako mislite, dejstvo pa je da če bi vsi uporabljali barve brez amoniaka, se balzami, maske in razna olja več ne bi kupovala in bi nekatere firme kamot propadle. Neuničen las pač ne potrebuje toliko preparatov. Sama uporabljam Escalation easy, ki ne vsebuje nobenih smrtno nevarnih strupov o katerih govorite in menim, da jih tudi ostale barve ne, saj se vsa kozmetika, ki jo uporabljamo ljudje mora kontrolirati preko zdravstvenih inštitutov pod strogim nadzorom. Vi še kar naprej uporabljajte poceni izdelke z amoniakom, toda ne govorite o stvareh o katerih pojma nimate. Lp

Tukaj si preberite tiste, ki imate problem z uničenimi lasmi: http://www.lisap.si/1209/index.html?*session*id*key*=*session*id*val* to barvo uporabljam sama. Se splača dat kakšen everček več, saj se potem prihrani pri ostalih preparatih, ki itak ne pomagajo, ko je las enkrat uničen. Pa lp.

Mi prosim povete kje se kupijo te barve Escalation easy!

Alkka, za drogerije ne vem, jaz to barvo kupujem pri frizerju, na tej strani pa imaš seznam salonov, kjer jo imajo: http://www.lisap.si/1209/87501.html lp.

New Report

Close