Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odvzem vozniškega dovoljenja

odvzem vozniškega dovoljenja

V katerem primeru se vozniku, ki povzroči prometno nesrečo (z le materialno škodo), odvzame vozniško dovoljenje za en mesec?

Če vozi pod vplivom alkohola sigurno .

pa takim bi ga vzela za večno,pa nikol več ga it delat….

pa takim bi ga vzela za večno,pa nikol več ga it delat….[/quote]
Eh ja,kot da ne bi pol taki kroniki vozili na črno,sploh po rovtah in manjših mestih.

Mislim, da v vsakem primeru – če si povzročitelj.
Odvisno od policaja, kateri člen napiše v zapisnik.

[/quote]

Mislim, da v vsakem primeru – če si povzročitelj.
Odvisno od policaja, kateri člen napiše v zapisnik.[/quote]

Aja? Potem ni nujno, da je alkohol zraven? Sicer pa tudi sama zelo obsojam vožnjo v alkoholiziranem stanju, ampak kaj, ko se večine takih voznikov sploh ne odkrije.

Kolega, kriv pri prometni nesreči z materialno škodo in brez alkohola ni izgubil vozniškega. Dobil je točke in denarno kazen.

Ma to pa ne bo držalo , vsaj ne avtomatično . Vem , ker se je idiot ki se je meni zabil v avto čez nekaj dni veselo vozil naokrog . Na kraju nesreče se ga takoj odvzame samo pijanim in zadrogiranim .

Vozniško za avto ti vzamejo,če pobegneš z navadnim motorjem in te policajci napadejo,prebunkajo in lažejo.
To se je zgodilo mojemu sinu.

Vse imaš,samo motorček ni najbolj izpraven.Nobenega alkohola,čelada na glavi.Pa ti samo pišejo,kakor da si največji kriminalec.
Pa še kazni od 2200 eur naprej.Niso normalni.

Hm, si bila zraven, ali je to sinova verzija? Bogve, kaj je ušpičil, pa ne upa povedat.

Zakaj pa je potem pobegnil, če je bilo vse ok?

Sori, ampak meni tisti, ki bežijo pred policaji, res zgledajo kot kriminalci :)) Četudi so samo prekrškarji… Pred policaji pač ne bežiš, no.

Neizpravno vozilo nima kaj iskati na cesti in to je kar velik prekršek . Pa kako za boga milega je mislil da bo z motorinom policajem ubežal .

Glej,to ali sem bila zraven ali ne,ni pomembno.Ve se,kaj se je dogajalo,ker sem bila tudi zaslišana s strani njihovega preiskovalnega organa.
Ustrašil se je,to je bilo vse.Nobene škode nikjer za nikogar,razen sebi si jo je naredil.
Nič ni ušpičil in ne gre za nobene verzije.

Pred takšnimi policajci,kot sta bila ona dva,bi bežal vsak,če bi vedel,kaj se za takšno krinko lahko skriva.Sploh ponoči.


Pred leti so pri nas dobili enga mulca, ki se je po vasi peljal z neregistriranim motorjem, in jim je skušal pobegnit.
Ko so mu policaji izstavili račun, se je fant raje obesil.

Pa so takrat veljale še manjše kazni kot sedaj.

Pomoje so s temi kaznimi čist izgubili kompas, in so namenjene le polnjenju proračuna, za prometno varnost pa policajem ni mar.

Pa boš vseeno našla tu 3/4 bedakov, ki menijo, da so kazni še premajhne.

Pomoje so s temi kaznimi čist izgubili kompas, in so namenjene le polnjenju proračuna, za prometno varnost pa policajem ni mar.
boš vseeno našla tu 3/4 bedakov, ki menijo, da so kazni še premajhne.TOČNO TAKO!!!

Če otrok ni dovolj zrel, da ve, da se pred policaji ne beži, tudi ni primeren, da vozi motor. Sicer pa me zanima, kakšni ste starši, da se vam zdi čisto ok, da vaš sin vozi neizpraven moped in beži pred policaji?

Ne vem točno kdaj ti odvzanejo vozniško je pa res odvisno od policaja kako napiše zapisnik. ( če si pod vplivom alkohola, mamil…. seveda takoj ). Drugače pa res drži da tiste vinjene in zelo stare neokretne voznike nikoli ne dobijo. Iz lasnih izkušenj vam povem, da je možakar + 70 let veliko bolj nevaren voznik, kot en mulc na motorju brez registracije.

Jezna, dvomim da se je tvojemu sinu zgodila kakšna krivica.
Izgovor, da se je ustrašil, je za lase privlečen.
Namesto, da se zdaj jeziš na policaje, bi morala že prej sinu povedat,
da s tehnično neizpravnim vozilom NE SME na cesto, v primeru, da ga ustavljajo policaji, pa je treba ustavit – pa če je to tebi všeč ali ne.

Odvzem vozniškega dovoljenja pa ni nujen, tudi če si povzročitelj – odvisno od tega, kaj si naredil. Če si se v nekoga zaletel od zadaj, dobiš samo kazen, ker nisi upošteval varnostne razdalje.


Kaj ti pišeš traparije, A se greš ti prijavit za vsak prekršek, ki ga narediš? Fant je imel samo to smolo, da ga je policaj videl, tebe pa ni.

Ja, pred policaji ni pametno bežat, če nisi tolk hraber da bi pobeg uspešno speljal do konca in te potem dobijo. Samo fant se je pomoje usral in sam počakal, ker z motorjem pač policaju ni težko uiti.

Nedolgo nazaj sem videl po naši ulici marico, ki je s preveliko hitrostjo v območju umirjenega prometa lovila motorista, ki jim je ušel. Kaj so imeli od tega, sama sreča, da ni kak otrok skočil na cesto pred policaja.

Sicer star podatek, ampak čez tehnični pregled gre iz prve le vsak drug avto, mogoče je tud tvoj med tistimi neizpravnimi, pa delaš enak prekršek.


Ko bo tvoj mulc domov prinesel položnico za 2200€ ali več za prekrške, s katerimi ni ogrožal NIKOGAR boš zagotovo spremenila mnenje.

Kazni so pa krivične, ker so močno previsike in niso namenjene večji varnosti temveč zgolj polnjenju proračuna.

Je povsem razumljivo, da se je sin pri teh kaznih ustrašil in skušal pobegnit.
Odkar višajo kazni, se tudi število pobegov viša. In zaradi tega ljudje umirajo, ker jim nihče ne nudi takojšnje pomoči.
Ampak policajem glavno da kasa štima ane.


Kaj ti pišeš traparije, A se greš ti prijavit za vsak prekršek, ki ga narediš? Fant je imel samo to smolo, da ga je policaj videl, tebe pa ni.

Ja, pred policaji ni pametno bežat, če nisi tolk hraber da bi pobeg uspešno speljal do konca in te potem dobijo. Samo fant se je pomoje usral in sam počakal, ker z motorjem pač policaju ni težko uiti.

Nedolgo nazaj sem videl po naši ulici marico, ki je s preveliko hitrostjo v območju umirjenega prometa lovila motorista, ki jim je ušel. Kaj so imeli od tega, sama sreča, da ni kak otrok skočil na cesto pred policaja.

Sicer star podatek, ampak čez tehnični pregled gre iz prve le vsak drug avto, mogoče je tud tvoj med tistimi neizpravnimi, pa delaš enak prekršek.[/quote]

Ne, res se ne kaznujem za vsak prekršek, a po drugi strani na znak policista vedno ustavim in sem obe kazni, ki sem jih do sedaj dobil z njihove strani, brez pritoževanja tudi sprejel in poravnal. Zadnjo kazen sem dobil pred približno 5 leti, na leto pa naredim okrog 30.000 km.

Svoj 12 let star avto še sedaj dvakrat letno vozim na uradni servis in verjetno tudi zato, do sedaj še nikoli nisem imel težav na tehničnem pregledu.

Ko pa sprašuješ, kaj bi se zgodilo, če bi otrok skočil pred marico (ki je verjetno imela vklopljeno tudi sireno), pa bi bilo pošteno tudi, da bi se vprašal, kaj bi se zgodilo, če bi ta itsi otrok skočil pred motorista.

Še odgovor na pisanje, ki ni bilo namenjeno meni:
Ko bo moj sin domov prinesel račun za 2200 evrov, ti lahko povem le to, da bo moral kar nekaj časa delati, da bo ta račun poravnal. Ker jaz ga zagotovo ne mislim namesto njega.


Če si pred petimi leti peljal 81 mimo šenčurja si dobil 80€ kazni, če pelješ pa danes toliko pa daš 1000€ in še izpit ti gre in točke.


Potem si izjema. Polovico avtov na tehničnem v prvo zavrnejo kot tehnično neizpravne.


Pa se še vprašajmo, kolk bi motorist peljal, če ga policaj z vklopljeno lučjo (brez sirene) nebi lovil?
Motorist bi morebitnega otroka na cesti precej lažje obvil kot pa marica. Pa tudi motorist je peljal z manjšo hitrostjo kot policaj, ki se je na ozki ulici moral skoraj ustavljat na ovinkih in na ravnem nadoknaditi zaostanek.
Kaj pa če bi se zgodilo kaj takega? http://24ur.com/novice/crna-kronika/video-policist-s-hitrostjo-145-km-h-trcil-v-najstnico.html

Dvomim da bo držala čakala nekaj let, da bo najsniški sin z delom zbral tolk denarja za kazni. Tko da boš najprej plačal ti, sin ti bo najprej po malem vračal, potem mu boš pa odpustil dolg.
Sem napisal že zgoraj, ko so dobili enga mulca in mu napisali račun, se je mulc raje obesil. Sam zdej ne vem, al so to smrt zavedli pod prometne nesreče ali ne. Un na Lj obvoznici pa zaradi neizpravnega avta in kazni domnevno ustrelil, (vsaj jest dvomim v policijsko verzijo dogodka brez nepristranskih prič)

Od vsega tvojega pisanja se mi zdi vredno komentirati le ta del. Če si včasih vozil mimo Šenčurja 81 (BTW moral si peljati 84, saj 3 km odštejejo), si to lahko počel večkrat na mesec, pa ti je še ostalo dovolj za preživetje, tistim bogatejšim pa se 80 eur skoraj ni poznalo v denarnici. Sedaj krepko razmisliš že prvič preden narediš tak prekršek, saj te to stane lepe mesečne plače, pa tudi malo je tistih, za katere je 1000 evrov drobiž… Pri tistih, ki v svojih športnih bmwjih divjajo po naših cestah, pa je verjetno edino odvzem izpita tista sankcija, ki ima kaj vpliva na njihovo obnašanje.

Od vsega tvojega pisanja se mi zdi vredno komentirati le ta del. Če si včasih vozil mimo Šenčurja 81 (BTW moral si peljati 84, saj 3 km odštejejo), si to lahko počel večkrat na mesec, pa ti je še ostalo dovolj za preživetje, tistim bogatejšim pa se 80 eur skoraj ni poznalo v denarnici. Sedaj krepko razmisliš že prvič preden narediš tak prekršek, saj te to stane lepe mesečne plače, pa tudi malo je tistih, za katere je 1000 evrov drobiž… Pri tistih, ki v svojih športnih bmwjih divjajo po naših cestah, pa je verjetno edino odvzem izpita tista sankcija, ki ima kaj vpliva na njihovo obnašanje.[/quote]
Da razjasnimo, ne odštejejo ti od tvoje hitrosti, tem več od namerjenega rezultata. Merilni instrument ni točen in ima napako, tako da lahko pripelješ točnih 81, policajev instrument pa pokaže 84, pa ti zato računajo 81. 3km je pogrešek instrumenta.

No dej povej v €€€, Kolk bi morala bit kazen za tistega v cirkovcih, da bi ga odvrnilo od tega, da je zapeljal pod vlak?
Pa kolk za napačno prečkanje ceste, da ne bi moja znanka skočila pred avto, ki jo je do smrti povozil?

Odvzem izpita še najmanj vpliva na obnašanje. Če imaš tolk jajc, da voziš pijan, prehitro… jih imaš tud toliko, da se voziš brez izpita.
Ko so meni vzeli izpit, sem se pač vozil brez. Vsi ostali ki jih poznam pa tud tako.
A misliš da s knjižico al brez v predalu voziš kaj drugače varno?

To je odvisno zaradi kakšnega prekrška je povzročil prometno nesrečo. Če je prekršek velik in je dobil dovolj kazenskih točk, potem mu odvzamejo vozniško. Pa še to je spet odvisno kolikor točk dobi, za toliko mu vozniško odvzamejo…..
Ne more pa ti policaj na dan prometne nesreče za en mesec vzet vozniško. Če si vinjen ali drogiran ti odvzame za 24 ur.

lp

New Report

Close