Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delo med vikendi

Delo med vikendi

Kako je z odrejanjem dela za vikende (sobote, nedelje, prazniki) za matere z majhnimi otroci. Vem, da se takšne matere ne smejo razporediti na nočno delo, kako je pa z delom med vikendi pa ne vem.

Če še opišem situacijo. Zadeva je takšna, da se dela non-stop 24/7 tako da je pač normalno da po urniku padejo tudi popoldanski in vikend termini.
Gre pa za enostarševsko mati z otrokom starim 3 leta, ki je kakšen mesec razporejena tudi 4x mesečno v vikend termin. Pa tudi ostalo je bolj 3x kot 2x na mesec. Je pa zato normalno med tednom tista 2 dni frej.
Ali obstaja kakšen predpis, ki to ureja? Je pač problem organizirati varstvo. Aja pa še to. V celotni ekipi je veliko študentk, ki si pač hočejo imeti vikende frej zato se za te termine “ponuca” redno zaposlene.

Zaradi tega sem pustila službo.

Vrtec je pon-pet do 16.00, tako sem imela težave tudi popoldan, d vikendov in praznikov ne omenjam.

Pa kdaj bojo vrtci tudi popoldan? Ni normalno, da popoldansko varstvo ni urejeno.

*****Tudi zate sonce sije****
nova
Uredništvo priporoča

Pa kdaj bojo vrtci tudi popoldan? Ni normalno, da popoldansko varstvo ni urejeno.[/quote]

Največja težava v našem vrtcu je bila, ker smo morali na začetku napisati kdaj bo otrok zjutraj prihajal v vrtec. Tako je sledilo, da če si napisal ob 6.00, je lahko šel domov najkasneje ob 15.00, čeprav je kdaj prišel v vrtec tudi ob 8.00 ali kasneje.
Baje zato, ker so glede na prisotnost otrok morali zagotoviti zadostno število zaposlenih in se ta št. vsakodnevno ne more spreminjati.
Tako je za otroke staršev, ki delamo v izmenah res čudovito poskrbljeno.

Da ne omenjam morebitnega varstva vsaj do 20.00-ih, o vikendih lahko le sanjamo.

tudi jaz sem menjala službo,ker sem delala cele dneve,pa dežurstva in nočne.najtežje je,če nimaš varstva za otroke.prosim parkrat potem pa že vidiš,da je vsakemu odveč.

vem,da je vrtec v bližini kc,ki dela tudi pop (večina so od zdravnikov).drugi le do 17.samo notr prideš le po VIP vezah.

Hvala za odzive, čeprav mene res zanima, če obstaja kakšen uradni predpis glede razporejanja mater z majhnimi otroci kot je to določeno za nočno delo.


Predpis je samo za nočno delo, nadure. Za delo med vikendi, popoldan pa ne. Žal.

Očitno je še prelepo na svetu, da se študenti otepajo dela. Malo jih zamenjajte in naj se razporedijo med vikendi. Naj pomagajo zaposlenim, ne pa da se zmišljujejo.

Omejitve so do otrokovega tretjega leta starosti. Ne vem pa, ali so kake dodatne glede na enostarševsko družino…


Omejitve glede nočnega dela in nadur so do 3. leta. Ne pa za vikende, praznike in podobno.

Pri nas je bilo najtežje, ker je mož veliko odsoten zaradi službenih potovanj.
Tako smo imeli zelo velike težave z varstvom, ker sem delala v 4-ih izmenah, torej tudi popoldan, vikendi, prazniki, noči.
Sploh potem, ko je najmlajši že dopolnil 3 leta, velikokrat nisem vedela, kam naj z njim ponoči, popoldan.
Sam otrokk doma ne more biti, vrtcev ni.
Zato sem službo pustila.

Kako bi se znašla kot samohranilka?
Joj, Ne vem.


Omejitve glede nočnega dela in nadur so do 3. leta. Ne pa za vikende, praznike in podobno.

Pri nas je bilo najtežje, ker je mož veliko odsoten zaradi službenih potovanj.
Tako smo imeli zelo velike težave z varstvom, ker sem delala v 4-ih izmenah, torej tudi popoldan, vikendi, prazniki, noči.
Sploh potem, ko je najmlajši že dopolnil 3 leta, velikokrat nisem vedela, kam naj z njim ponoči, popoldan.
Sam otrok doma ne more biti, vrtcev ni.
Zato sem službo pustila.

Kako bi se znašla kot samohranilka?
Joj, Ne vem.

A ni tako, da je omejitev do dopolnjenega 3. leta strarosti, v primeru enostarševske družine pa do 6. leta? Se mi sedaj ne da preverjat zakona, naj katera druga:)

študenti so plačani verjetno enako, ne glede na to, ali delajo petek, ali svetek, medtem, ko zaposleni dobijo ob nedeljah dodatek. jaz se na njihovem mestu tudi ne bi ravno grebla za delo.

sicer je pa razporeditev del stvar šefa. če on ne zna naredit reda, kdo pa ga bo?

Do otrokovega tretjega leta ti ni treba delat nedelj!

Drugače pa pokliči na sindikat ti bojo vse povedal!

Hmm, včasih res ne vem, kje so pri ljudeh prioritete.
Pri večini vidim da je.
1. služba
2. ..
3. ..
4 ali nižje družina

Žalostno. Dejte že enkrat spoznat, da služba res ni glavna stvar v življenju.
Pogumne so tiste, ki so zgoraj omenile, da so zaradi tega zamenjale službo.
Čestitke!

jaz sem pisaal na sindikat in čakam odgovor glede nedelj in praznikov.Kolikor sem čula ni treba delat tega ,zato me zanima če je res.

Ko kaj zvem vam sporočim

New Report

Close