Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek avto Kia cee’d sw

avto Kia cee’d sw

Spodaj ena sprašuje za Nissana, mene pa zanima, če kdo izmed vas vozi Kio cee’d sw (karavana)? Avtek je lušten, se mi zdi, da kar prostoren. Kakšne izkušnje imate?

Skret! Čez 10 let bo vreden 1000 eur.

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ja sej čez deset let bo avto verjetno že kar prevozil neko kilometrino, tak da…
Cena je kolker tolk ugodna, pa garancijo maš 7 let, kar tudi ni mačji kašelj.
Mi ga mamo in smo zadovoljni.

nova
Uredništvo priporoča

Logično, da avto, ki je danes vreden 15.000 eur, čez 10 let z kar nekaj kilometrine ne bo veliko vreden. No, jaz bi kupila avto za cca 5 let (toliko ima garancije – 7 let je na motor). Vem, da je razmeroma nova zadeva ampak feeling pri vožnji mi je pa tudi pomemben.

Imaš mogoče kakšne izkušnje s Kio ali pljuvaš vse, kar ni določene znamke, ki jih furaš že od rojstva?

Če te kaj zanima piši na ZS, iz prve roke izveš kaj od prodajalca Kiinih vozil, če seveda želiš.

Logično, da avto, ki je danes vreden 15.000 eur, čez 10 let z kar nekaj kilometrine ne bo veliko vreden. No, jaz bi kupila avto za cca 5 let (toliko ima garancije – 7 let je na motor). Vem, da je razmeroma nova zadeva ampak feeling pri vožnji mi je pa tudi pomemben.

Imaš mogoče kakšne izkušnje s Kio ali pljuvaš vse, kar ni določene znamke, ki jih furaš že od rojstva?[/quote]

To pa res ni nobena skrivnost. DRRR v nebo kuje samo BMW. Vse ostalo je škart.

Logično, da avto, ki je danes vreden 15.000 eur, čez 10 let z kar nekaj kilometrine ne bo veliko vreden. No, jaz bi kupila avto za cca 5 let (toliko ima garancije – 7 let je na motor). Vem, da je razmeroma nova zadeva ampak feeling pri vožnji mi je pa tudi pomemben.

Imaš mogoče kakšne izkušnje s Kio ali pljuvaš vse, kar ni določene znamke, ki jih furaš že od rojstva?[/quote]

Ne! Sem pa zahec naredil primerjavo:
Nova Kia Ceed 11.000 eur, 10 let stara Kia Sephia 1.000 eur
Nov BMW 3 20.000 eur, 10 let star BMW3 11.000 eur

A ni logično da je Bmw izgubil polovico, Kia pa 10 kratno vrednost???
Da o sami kvaliteti in vožnji ne govorimo…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Vse lepo in prav sam Ceeda s Sephio ne gre primerjati. Počakajmo 10 let pa bomo videli, kaj bo res čas pokazal, a ne?

Logično, da avto, ki je danes vreden 15.000 eur, čez 10 let z kar nekaj kilometrine ne bo veliko vreden. No, jaz bi kupila avto za cca 5 let (toliko ima garancije – 7 let je na motor). Vem, da je razmeroma nova zadeva ampak feeling pri vožnji mi je pa tudi pomemben.

Imaš mogoče kakšne izkušnje s Kio ali pljuvaš vse, kar ni določene znamke, ki jih furaš že od rojstva?[/quote]

Ne! Sem pa zahec naredil primerjavo:
Nova Kia Ceed 11.000 eur, 10 let stara Kia Sephia 1.000 eur
Nov BMW 3 20.000 eur, 10 let star BMW3 11.000 eur

A ni logično da je Bmw izgubil polovico, Kia pa 10 kratno vrednost???
Da o sami kvaliteti in vožnji ne govorimo…[/quote]

Logično, da avto, ki je danes vreden 15.000 eur, čez 10 let z kar nekaj kilometrine ne bo veliko vreden. No, jaz bi kupila avto za cca 5 let (toliko ima garancije – 7 let je na motor). Vem, da je razmeroma nova zadeva ampak feeling pri vožnji mi je pa tudi pomemben.

Imaš mogoče kakšne izkušnje s Kio ali pljuvaš vse, kar ni določene znamke, ki jih furaš že od rojstva?[/quote]

Ne! Sem pa zahec naredil primerjavo:
Nova Kia Ceed 11.000 eur, 10 let stara Kia Sephia 1.000 eur
Nov BMW 3 20.000 eur, 10 let star BMW3 11.000 eur

A ni logično da je Bmw izgubil polovico, Kia pa 10 kratno vrednost???
Da o sami kvaliteti in vožnji ne govorimo…[/quote]

No, ne zdaj pretiravat s ceno, ne za novega, ne za starega. 10 let starega BMW 3 za tako ceno ni, novega pa tudi ne vem, če dobiš že za 20 jurjev.

Zelo v redu. Kompakten, dovolj prostoren, odlično se drži ceste. Za ta denar zelo dobro opremljen in kolikor vem, tudi z deset in več let starimi Kiami ni skoraj nobenih problemov. Če greš gledat teset, 5 NCAP zvezdic in pri vzdržljivostnem je glede okvar in obrabe v rangu Toyote, Honde ipd. Edina zamera gre na nekoliko bor trdo podvozje. Čutiš skoraj vsako luknjo.

Drr, super, torej pri kii izgubiš samo 10.000, pri bmw pa 20.000 eur (predvidevam, da si se zatipkal in novi bmw ne stane 320.000 eur).

Resda si z bmw-jem večji frajer, ampak 10.000 eur razlike pa ni mačji kašelj.
Sicer je pa tudi moja opel astra ogromno izgubila in samo upam lahko, da bo ob 10. roj. dnevu vredna kaj več kot 1000 EUR. Mogoče pa dobim nagrado za milijon km:).
Mene osebno pri teh “vzhodnjakih” moti samo previsoka poraba goriva, ko bomo menjali avto, bodo zagotovo v igri tudi vzhodnjaki.

Tudi midva imava Kio ceed SW že skor eno leto in sva oba zelo zadovoljna. Prostora v avtu je ogromno, avto se lepo pelje, lepo se drži ceste, brez kakršnih koli pripomb.
Kar pa se primerjave s Kio Sephio tiče – povsod pišejo o tem, kako je Kia v zadnjih leetih napredovala (kakovost, design) in da nikakor ni mogoče delati primerjave s Kio danes in Kio pred 10 leti. Avto je kakovosten in ugoden.
Brez dvoma odličen nakup.

No, saj nova sephia tudi ni stala 10 jurjev.

Prijateljica ima ceed SW in je zelo zadovoljna, cirka eno leto nobene okvare, nič garancijskih popravil. Meni je tudi za pogledat solidna, prostorna pa itak.

Vzemite DRRR-ja z rezervo.Za njega itak ni boljšega avtomobila kot stara Laguna, ki jo (se mi zdi) ima in star BMW.
Ogromno o Ceedu boš izvedel-a tukaj http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=62993&showall=1

Nekateri pa še morajo opraviti s predsodki:)

Ne, mišljen je bmw 3, torej serije 3. 🙂

Ne, mišljen je bmw 3, torej serije 3. :)[/quote]

l. 2008 http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2280509&show=

l. 1999 http://www.avto.net/_AVTO/results.asp

Razlike je okoli 10.000, ne 20.000 eur!

Ostalim pa ponavljam: Pleh gledate izključno skozi “value for the money” , max. garancijo in brez popravil oz. napak. Vse ostalo, ki naredi vožnjo za užitek, vključno z estetiko exterierja in interierja, pa spregledate. Eto!

In ja , vozim 15 let staro Laguno z več opreme kot nova Kia….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ja sanjaj o opremi…Laguno sem pa tudi dobro spoznal in ne vem kaj vidiš tolk posebnega na njej.

Laguna 3.0 V6 ful option, vključno z usnjem, govornim računalnikom,…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

No meni dol visi za opremo in šminkerstvo, pomembna mi je varnost.Če pa se nimaš s kom v avtu pogovarjat je pa tud rač. dober:)

-Če misliš da je varnost oz. možnost poškodb odvisna samo od števila AB in jebenih petih zvezdic, potem si svoje mislim…

-Če prileti en Audi , ki tehta 1800 kg, v enga Twingota, ki ima zarad mene tud 10 AB in tehta 900 kg, potem ne ostane od njega nič…

-V 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bi se lahko ljudje nesreči izognili, če bi pravilno reagirali(predvsem pozimi in na mokri cesti), se pravi je veliko odvisno od samega šoferja. Edino če imaš 100.000 eur za avto ki sam od sebe bremza pred oviro…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Nikamor nisem napeljeval in vse mi je jasno glede varnosti tudi z drugega zornega kota.
Vem pa, da kljub temu, da ima moj avto 7ABG, 5 zvezdic in skoraj 1600kg to ne pomeni, da bom v nesreči 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preživel ali jo odnesel brez praske.Vendar bi ob trku s tvojim avtomobilom lahko teh “nekaj dodatkov” v sodobnih avtomobilih pomenilo preživetje ali kakšna zlomljeno kost manj.

No, a vidiš kaj dela globalizacija. Včasih smo vsi lahko preživeli brez mobitela in airbagov. Pa smo še živi…
Jaz se od tega trudim distancirat….

Rajši se boj klopov al pa izgube službe…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kie so zelo dobri avtomobili, kljub temu pa se jih še vedno drži malo slabši image, vendar se tudi ta hitro popravlja. Do sedaj vsaj kolikor spremljam slovenski kia forum,lastniki niso imeli kakih večjih težav s cee’di tako, da je nakup SW-ja pomojem mnenju dober nakup.

Več o Kii cee’d sw si lahko prebereš na Kia forumu: Kia cee’d SW

LP,

peter

New Report

Close