Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek epilepsija

epilepsija

j am with a lady which have epilepsy, j love her very much, and now we are expecting a baby, we are very happy about it,

j would like to help her and protect unborn child against hers falling sickness, j am affraid something could go wrong if epilepsy attacks will still accure during pregnancy

what is your opinion about true reasons for epilepsy, what can j or we do to solve this out

j am looking forward to hear from you

p.s.se opravičujem , menda angleški tekst ne moti prevec

Maci, zakaj je bilo to treba napisati po angleško?

Nikoli ne pozabi: Narava spoštuje ravnotežje. Tudi za tvojo rit nekje raste palica.

EvaL,

zaklaj pa je bil potreben ta tvoj stavek’??’

Primož

A si ti mal prfliknen!!!!
tvoja rit bi rabla ene tri palce!!!!

hello maci,

your lady’s condition (see stage iii, below) is beyond doubt serious and perillous to her and even more so to the baby, yet it is well curable with radical change in her diet and lifestyle. your lady has made herself extremly yin, ultimately suffering from a chronic eating disorder, constipation, and much more. and it will progress to stages iv-vii. ilness makes progress as follows:

I. stopnja obolelosti: Obolenje se začne z občutkom telesne in umsko-duševne utrujenosti. Tako počutje pogosto spremljajo mišična napetost ali otrdelost, pogosta potreba po uriniranju in potenje, občasna driska ali zaprtost in kratkotrajno mrazenje ali vročičnost telesa….

II. stopnja: Ko se začne splošna utrujenost pojavljati pogosto oziroma je dolgotrajna, se v telesu pojavlja bolečina ali mučno nelagodje. Občasno človeka zbada kje v telesu, boli ga glava, grabijo ga krči ali občuti kakšno drugo vrsto bolečine. Na tej stopnji obolelosti človek včasih občuti, da ga duši, srce mu udarja neenakomerno, je vročičen ali ga mrazi in zmanjša se mu gibljivost telesa. V umsko-duševnem oziru se morda pojavljajo občasna potrtost, zaskrbljenost in splošen občutek negotovosti….

III. stopnja, krvna obolenja: Če se še naprej prehranjuje neskladno z zahtevami svojega življenjskega okolja, se slabša kakovost krvi, torej rdečih in belih krvničk ter krvne plazme, zato telo ne dobiva več vseh potrebnih snovi za svoje obnavljanje in se ne zmore več prilagajati zahtevam svojega naravnega okolja. Kakovost krvi določa kakovost vseh celic v telesu (tkiv, organov in vsetelesnih spletov). Nezdrava kri začne v telesu povzročati nezdravo stanje, zato se pojavljajo znaki obolelosti. Na tej stopnji se pojavljajo kislost krvi (acidoza), visok in nizek krvni tlak, slabokrvnost (anemija), škrlaten ten kože in podkožnega tkiva (purpura), belokrvnost (levkemija), pa tudi nadušnost (astma), padavičnost (epilepsija) in kožna obolenja. Duševna obolelost na tej stopnji se odraža v živčnosti, preobčutljivosti, trajni potrtosti, sramežljivosti in brezciljnosti v življenju. Za ozdravitev obolenja zaradi obolelosti krvi je morda potrebnih deset dni, lahko pa trije do štirje meseci, odvisno od posameznikovega zdravstvenega stanja (!!!) Tudi v tem primeru se ukrepa s spremembo prehrane, zadostnim telesnim gibanjem in počivanjem.

IV. stopnja, čustvene bolezni:

V. stopnja, bolezni organov: Če je človekova kri dalj časa slabe kakovosti, se postopno spreminjata kakovost in delovanje človekovih žlez ter organov…

VI. stopnja, živčne bolezni: Izrojevanje in propadanje telesa se iz stopnje bolezni organov in žlez razvija naprej v razna živčna obolenja…

clearly, you have a serios condition of your own. you could use some spanking to make you sober and look for help with untwisted attitudes. you are suffering from arrogance, the highest stage of illness as follows:

7th Stage: Arrogance: An improper way of life that has been practised for many years finally reaches the highest level of sickness — arrogance — though some of the previous stages may not have been clearly experienced. Arrogance is the most developed sickness and also the one that most universally affects people’s lives today… (…) Every physical, mental, and spiritual sickness belongs to one of the seven levels outlined above. All sicknesses are interdependent and interconnected with one another; they are symptoms branching out from the same root — improper way of life.

dear maci, when you decide to rectify you shall receive more guidance. for the sake of your beloved lady, make it quick.

kind regards,

mitja

Nice answer. Ni dvoma. 😉

Cao Mitja, moram reči, da si se zlo portudil in podal ornk odgovor. Vprašala bi te le, kje si to dobil, kajti dosti sem se zanimala za to bolezen pa tega še nisem zasledila. LP

Ahoj, Brenda!

Zadeva je dokaj preprosta. Črpam iz vsakomur dosegljivih virov (knjig), le da sem zapis oplemenitil s svojim dojemanjem življenja — sem spada ostrina mojega odziva na dozdevno nedolžno vprašanje. (Vem, da je odgovor Macija presenetil ali celo užalil. A morda bo čez čas ugotovil, da je bil dobronameren.)
Vir je v osnovi starodavna modrost, ki je podlaga vsem tradicionalnim naukom, le da se je pri marsikaterem nauku z izročilom ohranilo le najbolj uporabni del, ki zanima ljudi in se zato prenaša iz roda v rod. Temeljna razlaga pa izvira iz zakonitosti, ki vladajo vesolju, torej tudi žitju in bitju na Zemlji. Lahko bi se imenovalo energijoslovje. V daljnovzhovni modrosti se imenuje »inyology« oz. nauk o prasilah jini in jangu.
To vedenje, očiščeno mitologije oz. ljudskega okrasja, je predstavil nam, zahodnjakom, George Ohsawa (Yukikazu Sakurazawa), ki pa je le prenašal znanje, ki so ga pred njim (zabeleženo) poznali in razdajali, med drugim dr. Sagen Ishizuka, Hufeland in Hipokrat.
Na Zahodu se je uveljavil naziv makrobiotika, ki je v bistvu nauk o svetu in človekovem mestu v njem. Ker pa si človek skuša vse podrediti oz. izkoristiti sebi v prid, se je ta široka oznaka »počlovečila« (priredila za človeške potrebe) v nauk o dolgoživosti. Torej zajema vsa področja človekovega bivanja in delovanja, ki vplivajo na zdravje, slednje pa je osnovni pogoj za polno in dolgo življenje.
Ker pa je dejstvo, da je hrana najmočnejši energijski dejavnik, ki ga človek vsak dan poje kilo, dve ali celo več (odvisno od svojih potreb), se makrobiotika (iz grških besed macros in bios; po slovensko veležitje) največkrat zožuje na nauk o zdravih prehrambnih navadah.
Točen odgovor na tvoje vprašanje o viru je The Book of Macrobiotics (Completely Revised and Enlarged Editon): The Universal Way to Health, Happiness and Peace, Michio Kushi in Alex Jack, Japan Publications, Inc., 1987, Tokijo in New York.
Vsakemu nejvernemu Tomažu (to sem tudi sam po naravi in sem bil, ko sem naletel na prvo makrobiotsko knjigo) pa priporočam knjigo (prevedena je v slovenščino) Devetzvezdni ki (Predstavitev orientalne astrologije), Michio Kushi, Edward Esko in poseben prispevek G. Jack, FMB, 1995, Ljubljana.
Kakšne vse “neozdravljive” bolezni se zdravijo in ozdravijo s prehrano in spremembo življenjskih navad, je zapisano v mnogih makrobiotskih knjigah. Dve sem že velikokrat omenil v kleptalnicah na Med.Over.Net, in sicer:
– Ishranom protiv raka ter
– Ženski zdravstveni vodnik (O naravnem zdravljenju srčnih bolezni, raka na dojki, mioma, bulimije in osteoporoze, o naravnem porodu ter o odpravljanju predmenstrualnega sindroma in zdravstvenih težav ženske v meni)
Za takojšnjo pokušino pa priporočam ogled spletne strani http://www.macrobiotics.org/library.html. LP (ljubljanski pomahaj)

Cao, Mitja!

Hvala za tako izčrpni odgovor. Stvar pa je tudi v tem ali človek vrjame v to, da neko bolezen lahko ozdravi s prehrano in s spremembo življenjskih navad. Rečem lahko, da živim dokaj zdravo, ampak vseeno brez zdravnika in njegovih priporočil ne gre. Mej se!

Spoštovani!

Epilepsija je bolezen, ki nastane zaradi napačne ali pretirane vzdražnosti določenih delov možganov in je z raznimi spremembami česar koli ni moč ozdraviti. Spremembe pa so potrebne pri sprejemanju bolezni in življenju z njo ter s takim bolnikom.

Bolezen za samo nosečnost in razvoj ploda ne predstavlja bistveno večje nevarnosti, kot bi je bila deležna nosečnica in otrok sicer. Ne obremenjujte se s tem vprašanjem, nosečnica naj uživa zdravila po navodilih in skrbite zanjo, kot je sicer treba ravnati z vsako nosečnico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Brenda, v bodoče bodi poštena do sebe in drugih ter ne prosi za novo jed, če je nisi pripravljena niti pogledati, kaj šele poskusiti. Ne sprašuj po novem vedenju, če se ti ne ljubi niti pokukati vanj.

Lahkotno zametavanje truda, ki ga sama izzoveš, je znak tvoje prevzetnosti (arogance).

Srečno!

Sorry, ampak če bi bila prevzetna, bi bila pa z Ljubljane.

se opravičujem, sem povpraševal na več naslovov po internetu, zato sem preprosto prekopiral že napisano, res ne vem kaj se vsi tako osirate ob angleščino, kolikor je kdo končno slovenca je po moje bolj stvar srca in ne jezika

rad bi da mi to tvojo trditev bolj razdelaš, ma prav zanima kaj si želel povedat

mitja

resnicno ne vem o cem pravzaprav govoris, me pa vsekakor zanima dialog s tabo, o kaksni aroganci pravzaprav govoris

janko

najlepša hvala za vaš iskren in spodbuden odgovor

v redu, maci. pojasnil si in vračam pojasnilo (ponavljam celoten zapis o prevzetnosti, znaku resne obolelosti človeka, čeprav se sam tega ne zaveda).

VII. stopnja, prevzetnost: Večletne napačne življenjske navade, zlasti pa prehrambne, povzročijo najvišjo stopnjo obolelosti — prevzetnost, čeprav se vse predhodno opisane stopnje obolelosti morda ne izkusijo v polnem obsegu. Prevzetnost je najvišja stopnja telesne in umsko-duševne obolelosti in je tudi najbolj razširjena bolezen današnjega človeka. Njeni najpogostejši simptomi so sebičnost, domišljavost, puhlost, samohvala, izključevalnost in zagovarjanje svojega ravnanja. Prevzetnost je najvišja stopnja obolelosti in obenem tudi vzrok za pojavljanje vseh predhodnih stopenj. Ker je vse bolj razširjena med ljudmi, ves svet preplavljajo obolenja, bridkost in nesreča, ki pa niso le telesni in umsko-duševni znaki obolelosti pri posameznikih, temveč se odražajo tudi v načinu, kako se družba odziva na hude preizkušnje, in v njenih svetovnih nazorih (ideologijah). Za ozdravitev je treba vsaj leto ali dve živeti bolj ubrano z okoljem ter s hvaležnostjo za dano življenje, zdravljenje pa lahko traja tudi vse življenje. Vendar pa se prevzetnost lahko ozdravi, če človek doživi čustven ali duhovni pretres, zlasti ob velikih težavah ali neuspehu. Z ozdravitvijo se mu takoj vzbudita čut za ponižnost in skromnost. Navda ga občutek hvaležnosti, saj se zaveda svoje nevednosti. Ko se človek otrese prevzetnosti, sam od sebe zaživi ubrano s svojim življenjskim okoljem.
(vir: The Book of Macrobiotics, Michio Kushi in Alex Jack, Japan Publications, Inc., 1987, Tokijo in New York)

zdaj sva si bot.

namen mojega odziva na tvojo, čeprav angleško, prošnjo je bila naivna želja pokazati ti pot zdravstvene rešitve, kajti, za razliko od janka kersnika in tudi službene medicine, se zavedam, kako hude posledice bo imela bolezen tvoje drage na njenega otroka. ne želim pisati o tem in ne bom (!).

smiselno je edino pomagati tvoji dragi, da se reši podavičnosti, si zagotovi zdravo preostalo nosečnost in tako omogoči tudi svojemu otroku zdravo življenje.

priporočam ti, da si še enkrat prebereš prvih šest stopenj razvoja bolezni! čeprav so navedene v okrnjeni obliki, vsebujejo temeljni vzrok vseh bolezni, iz česar sledi tudi osnovno zdravilo. ni edino, a je temeljno. nima oblike čarobne tablete, temveč spremenjene prehrane. in deluje (prav nič čudežno). oglej si spletne strani http://www.macrobiotics.org/library.html

(združi kitajski pregovor: bolezen pride skozi usta! in slovenskega: klin se s klinom zbija! potem se laže razumejo tkim. čudežne ozdravitve neozdravljivih bolezni)

srečno!

mitja zdravo

lepo da si se potrudil še enkrat razpisati, se ti lepo zahvaljujem
sedaj mi je bolj jasno odkod takšna tvoja reakcija na moje prvo pisanje ( v angleščini),katera je v tem primeru delovala že skoraj malce žaljivo, ( da ne rećem arogantno)
očitno si prevzel predstavo , da se zelim z angleščino skriti in zaščititi, no dejstvo je , da sem tekst že prej pač uporabil tudi za druge neslovenske naslove , ker pa je angleščina že kakor univerzalni jezik( skoraj recimo kot glasba) pač nisem verjel , da bi mi kdo lahko to vzel za slabo)
no kar se tiče prehranjevalnih navad in življenskega stila ter posledično potencialnih bolezni se s tabo v precejšnji meri strinjam, čeprav se vse takole slisi kar grozljivo
bi pa pripomnil morda tole, mnenja sem , da ubranost z naravo , okoljem in samim sabo, sele pripelje do določenega zdravega režima prehranjevanja, ko z hvaležnostjo, skromnostjo in posvečenostjo sezemo po hrani, tudi izberemo hrano, ki nas krepi
obratna relacija po moje ne deluje (vsaj optimalno ne), kajti sicer slednje vodi le v disciplino in nevoljnost , torej to ni ljubezen , pač pa delovanje po recepturah drugih in ne po lastni nagnjenosti

lep dan

Veš , Mitja , z velikim ogorčenjem sem prebrala tale tvoja izvajanja in sem prepričana , da bi v takih primerih morala nastopiti cenzura !
Kako le si drzneš javno , preko interneta soliti ljudem pamet in jim obljubljati čudežno ozdravljenje z temi new-agerskimi floskulami , pri tem ti pa na kraj pameti ne pade , da za ljudi , ki so resni bolniki z epilepsijo , pomeni jemanje zdravil NUJNOST , ki jih nenazadnje varuje pred hujšimi posledicami njihove bolezni. Neodgovorno zatekanje k raznim takimle alternativnim metodam zdravljenja in hkrati opustitev jemanja zdravil je , milo rečeno , resno pomanjkanje zdrave pameti. Nagovarjanje k takim dejanjem pa je lahko že zločinsko.
Ali veš , da se lahko epileptik zaduši v lastnem bruhanju , če napad (ki je pogosto povezan z izgubo zavesti) poteka v spanju ?!
Pa to je samo ena možnih hujših posledic neobvladovanih napadov.

Glej , vprašala pa bi te še tole .
Mi lahko razložiš , KDAJ in na kakšen način si je pridelala bolezen moja hči , ki ima 10 let , bolezen pa ima že od rojstva ?
Glede na tvoja izvajanja je vse to posledica večletnih napačnih življenjskih navad , zlasti prehrambenih , AROGANCA pa je najvišja , zadnja stopnja tega stanja.
A aroganten da je , ubogi otrok ?!

Ne moreš si niti predstavljati , kako sem ogorčena nad tvojo pisarijo !
Svetujem ti , da se enkrat odpraviš na pediatrično nevrološko kliniko in TAM te svoje teze predstaviš trpečim strašem še bolj trpečih otrok !!!

A.

Nikita, je škoda tipkovnice, tvojih živcev in časa za take izvržke.

Včasih pride do avtoizolacije in samoizključitve iz družbe, pa je potem internet idealni surogat temu. V smislu občutka, da z nekom komunicirajo.

Se pa strinjam s cenzuro, ja.

Poglej gnojček.

Predvidevam, da se strinjaš tudi z uno babo, ki je imela interviju o tem, da živi izključno od svetlobe.

To toplo priporočam tudi tebi.
Živi s svetlobo otrok moj. Pij zrak in jej sončne žarke.

Ko boš po tvoji definiciji prestopil v višji nivo, po naši pa crknu, boš postal dosti bolj okolju prijazen in sprejemljivejši kot si zdaj.

Gnoj pač.

Saj ne morem niti verjeti . Primož, tole je pa res preveč. Mislim, da bi bilo dobro zbrisati tole modrovanje, da se zaščiti tiste, ki bi to ” pametovanje ” lahko narobe razumeli !
Mislim ej !

Mitja,
Poznam te osebno in vem, da si psihopat in se ne zavedaš, koliko škode lahko povzročiš posamezniku. Kljub svoji možganski razkrojenosti in nesposobnosti, da bi realno razsojal o svojih dejanjih ti priporočam, da se v bodoče TUDI ZA JAVLJANJA NA FORUMIH posvetuješ s svojo mamico! Naj malo pokontrolira tudi tvoj računalnik, ne le tvojih telefonski klicev!!!

P.S.

Glede na tvojo razsuto osebnost sem celo pomislila, če nista Mitja Fajdiga in maci ena in ista oseba???????????

Oprosti, dragi Mitja, mislim, da si ti bolan na duhu in da ti lahko pomaga samo še najvišji, ki ima zate dobro zdravilo, ki ga ni potrebno zaužiti, samo zamisli se vanj. To je tisto: Blagor ubogim na duhu, zakaj njih je božje kraljestvo.

marija (1)

New Report

Close