Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VZGOJA PSOV IN LASTNIKOV

VZGOJA PSOV IN LASTNIKOV

Predlagam, da se odpre še en forum pod naslovom Vzgoja in šolanje psov ter lastnikov. Sama imam psa, ki je “še kar” vzgojen. Za njim pobiram pasje iztrebke – v e d n o, razen v gozdu! Me pa motijo številni lastniki psov, ki nikoli ne pospravijo za svojimi ljubljenci, da niti ne govorim, kako nevzgojene pse imajo. Psov je iz dneva v dan več. K hiši pridejo kot darilo otrokom, potem pa so prepuščeni sami sebi, nesocializirani in tako sčasoma motijo ali pa celo ogrožajo ljudi in vrstnike okoli sebe.

Pes je odraz lastnika. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, zato bi bilo zelo vmesno, da bi poleg foruma o malih živalih uvedli tudi ta forum, seveda z ustreznim strokovnjakom. Jaz sem svojega psa vodila v pasjo malo šolo OGNJENA, h gospe Branki HOBIČ. Mislim, da bi bila prav ona zelo primerna za odgovore na vprašanja lastnikov psov in ostalih, ki še nimajo živali. Je “pasja učiteljica”, sodnica pri agilitiju (pasji šport), šola pse za slepe, po osnovnih šolah prezentira zabojnike za psaje iztrebke ter pomen pobiranja pasjih iztrebkov… Skratka obvlada zadevo. Kljub temu, da nisem prepričana, da bi bila zainteresirana za sodelovanje, menim, da bi jo bilo vredno povabiti k sodelovanju in sploh začeti tudi s to tematiko.

Morda lahko celo povabite tudi veterinarja za nasvete v zvezi z zdravjem malih živali.

Mislim da ni treba pretiravati s kopičenjem forumov. Pa da ne pomote – strinjam se s tabo, da je marsikateri pasji lastnik potreben vzgoje, sploh kar se tiče pobiranja pasjih iztrebkov. Toda forum izključno na to temo bi po moje večinoma sameval. Obstajajo pa bolj specializirane “pasje strani”, kjer sodelujejo tudi veterinarji in kinologi (www.mojpes.com, http://www.mojpes.net). Lahko pa temo odpreš tu na forumu domačih živali.

se strinjam, največkrat bi morali vzgajati najprej lastnike, šele nato pse. Vendar lahko taka in podobna vprašanja postavljajo na forum O domačih živalih.

primož

nova
Uredništvo priporoča

Manjka kakšen veterinar ali pa pasji učitelj, ki bi se vključeval v “seanse”! Včasih se folka na temu forumu kar skrega, kaj je prav in kaj ne.

New Report

Close