Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veliko se gibam in zdravo jem, vendar ne hujšam!

Veliko se gibam in zdravo jem, vendar ne hujšam!

Lep pozdrav!
Zanima me, kako je možno, da se nisem cisto nic shujsala, saj vec kot dovolj telovadim: 1x aerobika, 1x plavenje, 1x tenis in 1x fitnes, vse po eno uro. Prehranjujem pa se tudi dokaj zdravo: 3-5 kosov sadja na dan, ne uživam veliko mascob oz. se jim zelo izogibam, ne jem po 19 uri, ne kadim, se pijem alkohola in pijac z mehurcki oz. veliko sladkorja, …
Zanima me ce bi mi kdo znal odgovoriti zakaj se to dogaja?
Ali pocnem kaj narobe?
Hvala lepa,
marianna

V enem od starejših postov je na to vprašanje že odgovoril Mark Goran Lorencin, ki odgovarja na forumu Hujšanje.

Zadeva je zelo enostavna.
Telo, ki ga ob taki prehrani in intenzivni telovadbi, ki jo ti izvajaš strada. Reakcija telesa na stradanje pa je minimalna poraba kalorij-telo tako reagira in skladišči vsako možno kalorijo, ki jo vneseš v telo, ker pač ne ve, koliko časa, bo še “živelo” v takih razmerah.

Torej prvo pravilo hujšanja je. Jej 5x na dan. Zajtrk, malica kosilo, popoldanska malica in večerja. Od tega sta malici-sadje ali sveže stisnjen sok. Zajtrk nizkokalorični jogurt, polnozrnat kruh, kosilo, naj vsebuje meso, zelenjavo in prilogo, narejeno na čim manj maščobe, večerja naj bo lahka.

Pri takem načinu prehranjevanja, kjer telo ve, da bo dobilo to in to uro nekaj hrane, se bo tudi telo pripravljeno ” pogovarjati o hujšanju” drugače s stradanjem ne bo nič. Treba je spremeniti temelje navade in jih obdržati za vedno, ne samo za čas dokler se ne shujša, ker to nič ne pomaga in se že v naslednji fazi zrediš za prav toliko kot si shujšala, če ne za več ( spet delovanje telesa, prej je stradalo, ko začneš normalno jesti, pa telo to izkoristi in se nafila z vsemi kalorijami, ki jih zaužiješ-telo pač ne ve, kdaj bo moralo spet stradati in bo kalorije potrebovalo.

No, to je ena stvar, druga stvar pa je ta, da si mogoče s toliko vadbe pokurila že kar nekaj maščobe, pa se na tehtnici to ne opazi zakaj. Če bi dala na tehtnico 1 kg maščobe in 1 kg mesa, bi videla, da je kg maščobe veliko večji kos kot pa kg mesa.
Zakaj se gre?

Ko maščobo kuriš, se ti pri intenzivni vadbi veča mišična masa, torej zvečuje se mišična masa, zmanjšuje pa se zaloga maščobe. Na tehtnici je mogoče kazalec na istem mestu, če pa bi uporabljala meter, bi videla, da je telo na določenih mestih manjšega obsega, kot na tačetku. Če drugega ne, pa tvoje telo izgleda veliko lepše.

Upam, da sem kaj pomagala, to s prehranjevanjem pa le spremeni, ker je dolgoročno veliko bolj učinkovito, bolj zdravo, predvsem pa se boš bolje počutila ti in tvoje telo.

Lala

Lala,

Bravo!
Dobro si se naučila.
Samo tako naprej.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Hojla! Marca sem bila sama na tem, da napisem to vprasanje. Hotela sem shujsat pa mi sploh ni uspelo. Sem velika sladkosnedka, zato sem crtala vse sladkarije, a na tehtnici nisem opazila nobene razlike. Dobro sem si rekla, grem zmanjsat obroke. V bistvu jem 3x na dan, a se nikoli, ampak res nikoli ne napokam. Reciva, najem se za ene 80%. Na tehtnici ni bilo se nobenega cudeza. Ker sem zmanjsala obroke sem zacela pazit kaj jem, ker ze tako manj jem, naj bo saj kakovostno sem si rekla. Poskusam pojesti dosti beljakovin. Ja, tehtnica je kar vztrajala na svojih stevilkah. Sama sem si rekla, no bom vidla kdo bo prej odnehal. Naj telo spara ce hoce, ce ne drugega prisparam tudi jaz, ker manj pojem. No, potem sem zacela se telovadit. Skoraj vsak dan, samo vcasih je to res samo 20min. Telovadim kar mi pase. Hoja v hrib, kolo, vaje doma, plavanje. Pocasi, pocasi sem zacela izgubljat kilograme. V treh mesecih sem izgubila 6kg. Ne izgubi upanja, samo vztrajaj, vztrajaj in ce ne bo sprememb ukini eno sadje in spet vztrajaj, vztrajaj, vztrajaj. Drzim pesti zate. Srecno!

New Report

Close