Najdi forum

Zbogom

Vsem. Od tega dne danes se poslavljam od spletne strani http://www.med.over.net.
Vsem, ki sem jih kdaj kakor koli užalil, ali kaj takšnega se opravičujem. Vsem vam želim lepo življenje, ter vse lepega.

Upam, da bo ta stran obstajala še dolgo.

Lep pozdrav

S spoštovanjem Piccolo

Hej, živjo,

Občutek imam, da si ti užaljen in prizadet, ker ni odmeva na tvojo prošnjo o finančni pomoči. Sam veš, kako večina odreagira, ko gre za denar in tako diretektnost kot je tvoje pismo. Strah, distanca, neznanje. Ali meniš, da bi ti mogli
nuditi “vsaj” besedni suport? Ali lahko malo več napišeš o svojih občutkih, pričakovanjih? Lep pozdrav, drž se!

Dragi Piccolo,

ne bom nasteval, razloge, vendar vseno mislim, da bi bilo zelo dobro, da bi se o svojem problemu pogovoril z nekom, ki bo razumel tvoj problem. Predvsem ljudje negativno odreagirajo, če jih prosiš sam, mogoče bi bilo bolje, da bi to naredil nekdo drug, ki bi se poglobil v tvoj problem.

praviš, da ste že vse poiskusili, ste mogoče koga prosili? Pa ne mislim, na način preko interneta, temveč v živo. Naprimer Karitas ?

Za take težave, je potrebno kaj več besed in razlaganja, kot samo opis, da imaš problem. Potrudi se, ra zloži in prosi.

Trkajte in se vam bo odprlo. piše nekje.

primož

nova
Uredništvo priporoča

Lahko se obrnete na CSD – Center za socialno delo, odvisno kje imate stalno prebivališče…Zaprosite lahko za enkratno mareriaalno pomoč ali pa za denarno pomoč. Pokličite na CSD, povedali vam bodo, kaj morate narediti….morate dati vlogo, seveda, če izpolnjujete določene pogoje. Drugač, kot je rekel Primož, Karitas. Pa, srečno…

Nisem užaljen, v bistvu nisem pričakoval niti odziva, kaj šele kaj drugega. Pač ne zmorem več vsega, je preveč težko. Potrebujem malo časa zase. Če bo kdo želel, potem bom še nadaljeval s pisanjem za to stran, sicer pa ne. Samo malo časa potrebujem. Glede pogovora sem že poskusil, ni rezultata, le slabše se počutim.

Lep večer želim

Piccolo

Mislim, da si premlad, da bi si nalagal taka bremena. Res te ne razumem, zakaj to sploh počneš. Očitno si pa to tudi sam ugotovil. S tem, da pomagaš drugim ljudem, se ne moreš počutiti bolje, če bozabljaš nase.
Srečno.

Spoštovana gdč. Sas:(h)a
Morda me res ne razumete, pa saj menim, da je bolje tako. Nikomur nisem in želim storiti nič slabega, morda le dobro. Zame to ni breme, pač pa nekaj kar me veseli in rad počnem. V bistvu edina stvar, ki jo rad počnem. V bistvu me niti ne morete razumeti, saj dvomim, da je tukaj sploh kdo, ki bi bil to zmožen razumeti.
Lep dan vam želim

Piccolo

Piccolo,

Kako se počutiš?
LP

Spoštovana gdč. Lejla, v bistvu me zanima, zakaj bi se radi obremenjavali z mojim počutjem. Glede na to, da ste vprašali, pa menim, da sem vam dolžen odgovor. Večino časa se počutim prazno, brez vsakega občutka, počutim se, kot da nimam nobenega bistva, da je v celoti izginilo. So dnevi, ko še nekako gre, sam hitro minejo. Večino časa se sprašujem, zakaj živim, odgovora pa ne najdem. Z svetovanjem, ter občasnim pisanjem člankov, najdem neko zadovoljstvo, ki me dopolnjuje. To bi bilo za zdaj vse.

Imaste vi morda kakšne težave, o katerih bi se želeli pogovoriti. Če želite vam bom posredoval tel. št., če se boste želeli pogovoriti.

Lep dan vam želim

S spoštovanjem Piccolo

Piccolo pozdravljen,
Upam, da te ne moti, da te tikam….Zastavila sem ti to vprašanje, ker me res zanima, kako se počutiš in kaj in kdo ti lahko pomaga. Mogoče sem tudi
“profesionalno obremenjena”. Na voljo so različne službe, ki bi ti mogoče pomagale. Ampak, seveda ti se moraš odločiti in narediti korak….
Osebno ne potrebujem pomoč, vseeno hvala.
Mislim, da sam veš na koga se lahko obrneš in kaj se ti dogaja. Odločitev je samo tvoja.
Pozdrav…..Lejla

Spoštovana gdč. lejla.
Se popolnoma zavedam svojega položaja, ter tudi ustreznih organizacij. Vendar pa ne želim nikogar obremenjevati s svojimi težavami. Rad bi jih reševal, ne pa povzročal. Lep dan vam želim. Piccolo

Piccolo, pozdravljen,

Upam, da boš uspešno rešil težave, ki jih imaš….srečno in lep pozdrav.

So ustanove, kjer tudi pomagajo, kaj pa otroški dodatek ali pa enkratna pomoč na centru za socialno, kjer jo lahko zaprosiš vsak mesec. Če to vse dobivajo privatniki z ogromno denarja zakaj pa nebi še vi – jih kar nekaj poznam.

Lahko pokličeš firme in jih vprašaš, če imajo delo, ki bi ga honorarno delali doma. Tako je nama z možem ratalo pa ne v prvem poskusu, da sva lahko sploh preživela. Slučajno se nama je zgodilo vse v enakem času. Mož je šel civilno v vojsko in ni bil upravičen do nikakoršne pomoči nikjer. Jaz sem ostala brez službe. Imela sva caa 30.000 SIT prihodkov; kreditov za 35.000 pa še ostale osnovne položnice, ki tudi niso niske, pa ogrevanje….

Pa sva eno leto tako preživela, sedaj že kakšno leto plačujeva grehe od nazaj, pa bova tudi to plačala ta mesec. Materialno nama ni bilo lepo in nobenemu tega ne privoščiva, zato sva se pa zelo zbližala, pa naučila kupovati za zelo malo denarja kvalitetno,varčevati (klub temu da imava eno plačo , stroške, kredite, obnova hiše, sva že veliko privarčevala).

Zato vem da bo tudi vam ratalo priti iz tega položaja. Na kakšen način pa boste morali ugotoviti sami kaj vam je prinesla usoda. Mogoče te čaka že za naslednjem vogalom lepa priložnost za vašo družino.

LP
Mojca

New Report

Close