Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek travmatologija (poškodbe etc.)

travmatologija (poškodbe etc.)

Pozdravljeni,

te vaše strani so prav zanimive, ampak nikjer ne najdem ničesar o poškodbah. Letos poleti (julija) sem si zlomila stegnenico in imam sedaj vstavljen povrtan žebelj in bergle itd. Stvar se – po besedah moje travmatologinje – dobro celi (in tudi sama opažam, da gre na bolje), vendar pa me muči nekaj stvari, ki jih na kontrolah ne zvem, ker enostavno ni časa za malo daljši pogovor, čeprav je zdravnica sicer zelo prijazna in zavzeta. Upam, da se bo našel kdo, ki bi mi lahko odgovoril na spodnji vprašanji.
1. v kolikšnem času se kost ponovno zaraste in koliko časa bom morala imeti vstavljen žebelj?
2. ali bom lahko – dokler imam žebelj v kosti – normalno športno aktivna (v mislih imam predvsem kolesarjenje, planinarjenje, pohodništvo)? Ali lahko pričakujem, da bo to že od spomladi dalje (do februarja še imam bergle, čeprav lahko po stanovanju že hodim brez in nogo normalno obremenjujem)?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Alenka

Alenka

zaenkrat, dokler ne pridobimo strokovnjaka za poškodbe, je najbolje, da postavite vprašanje jankotu Kersniku, zdravniku splošne medicine, sigurno vam bo znal pomagati, če ne bo vedel kdo bi vam lahko pomagal.

Kliničnih strok je izjemno veliko in očitno tudi potreba po tovrstnih odgovorih. Vsekakor se bomo potrudili, da vam čimbolj ustrežemo. Zaenkrat pa toliko.

Hvala

primož

Nekaj o kosteh piše na naslednjih straneh, ampak najbrž ne boš dobila odgovora prav na tvoje vprašanje, zato ti priporočam, da vprašaš raje zdravnika, ki ti bo znal še najbolje pomagati.

Lala

New Report

Close