Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za vse na bolniškem dopustu posebno nosečnice

za vse na bolniškem dopustu posebno nosečnice

Sedaj ko sem videla razpravo o zavarovanju, me zanima ali veste da zaposleneim v negospodarski dejavnosti RS, pripada solidarnostna pomoč.
Solidarnostna pomoč po pogodbi za negospodarske dejavnosti pripada delavcu oz njegovi družini v višini povprečne mesečne čiste plače v gospodarstvu RS za pretekle tri mesece in sicer v primeru smrti delavca ali ožjega družinskega člana, težje invalidnosti, daljše bolezni, elementarne nesreče ali požara.
Za “daljšo bolezen” se šteje bolezen , ki traja tri mesece ali več, ne glede na to, ali je delavec zaradi bolezni odsoten z dela ali pa dela po štiri ure dnevno. Pri tem vrsta bolezni oz. poškodbe ni pomembna. Solidarnostna pomoč se izplača enkrat v koledarskem letu.
Vloga mora vsebovati: osebne podatke, davčno številko, podatek o delovnem mestu, razlog za izplačilo navedene pomoči ter ustrezni dokument o razlogu za solidarnostno pomoč ki je delavcu najlažje dostopen.
Enako velja tudi za zahtevke za naknadno izplačilo pomoči, pri čemer je zastaralni rok pet let.
Več informacij je v Uradnem listu RS št. 81 leto 15.9.2000, stran 9798, kjer je razlaga kolektivne pogodbe za negospodarske dejavnosti.
Zanima me ali je kdo to uveljavljal? Jaz sem za to izvedela v porodnišnici, ko je neka mamica ki je učiteljica, dobila to pomoč, ker je bila več kot tri mesece na bolniški zaradi nosečnosti.
Tudi sama bom oddala vlogo.

Lep pozdrav Metka

Ali ti ta solidarnostna pomoč pripada tudi če nisi zaposlen, si pa zaradi bolezni že par mesecev nesposoben za delo.?
Imam višjo izobrazbo, in sem brez dela. Tudi če bi zaposlitev dobila, jo zaradi bolezni ne bi mogla nastopiti.
Hvala za odgovor, v kolikor kdo ve.
lp,Uršula

Ja, pri nas in sicer smo državna uprava. Smo se pozanimali (sindikat), svetovali trem sodelavkam naj jo zaprosijo in bila je realizirana…Mislim pa, da moraš biti odsoten 6 mesecev ali več, če se pač ne motim?
LP!

Pozdrav vsem
Rada bi samo vprašala, kam se ta vloga odda
Hvala

New Report

Close