Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kako zmanjšati sliko?

Nova tema
Default avatar lc 25 Nov 2008 22:10

torej imam shranjeno digitalno fotografijo na računalniku, jpg končnica
rada bi jo poslala po mejlu pa je prevelika - kako se zmanjša?

hvala za nasvete

lp lc

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar martin12 25 Nov 2008 22:15

http://resizepic.com/

Default avatar lc 25 Nov 2008 22:35

hvala martin12 sem že zrihtala, super res hvala:-))))

lahko noč lc

Default avatar acdsee 26 Nov 2008 00:42

na tistem linku je kar težko zadeti pravo sorazmerje, jaz vedno manjšam slike v Microsoft Office Picture Managerju (če se mi že ne da odpirati ACDSee-ja, ki pa je sploh super:)

Default avatar ****** 26 Nov 2008 09:35

Fotografij sploh ni treba zmanjšat, enostavno v explorerju označiš fotografije, ki jih želiš poslati po mailu, klik z desno tipko - pošlji - prejemnik pošte, potem te pa računalnik vpraša, če želiš, da ti windows zaradi hitrejšega prenosa slike pomanjša (ali ohrani izvirne velikosti). Tako se da poslati tudi par 10 slik. Pa še tisti, ki jih dobi, jih lažje pogleda, če pošlješ original fotografijo (npr. 2MB), je prejemnik ne vidi v celoti na monitorju, ampak se mora "sprehajat" sem in tja po sliki.

Default avatar martin12 26 Nov 2008 09:36

Nevem, zakaj delaš problem, postaviš se z miško na sliko in ti pokaže dve vrednosti,
MB in širino x višino in od oka odšteješ recimo 50% širine in višine in to vpišeš
v tisti okenček, seveda % naj bi bil približno enak za Š in V

Stran 1 od 1
Na vrh