Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako je živeti na Vrhniki?

Kako je živeti na Vrhniki?

Razmišljamo o selitvi na Vrhniko, smo pa iz čisto drugega konca Slovenije. Kakšen je ta kraj za mlade družine z otroki? Vrtec, igrišča, ipd.?
Hvala za informacije.

Bedno. To je eno navadno gnezdo. Ampak mi nimamo druge možnosti.

Vrtec je nov nov z lepim igriščem. Dve osnovni šoli, ena starejša, ena novejša (tudi z lepim otr. in drugimi igrišči).
Vse urade imaš na kupu, ni problema za parkiranje. Ljudje so prijazni. V Mantovo se gre na kavo, sladoled ali tortice, je tudi par čisto spodobnih oštarij. V LJ si tik tak. V okolici je dovolj možnosti za lep sprehod, daljši ali krajši.
Meni se ne zdi slab kraj, je pa res, da ne živim tam 🙂 Sem pa večkrat tam.

Jaz se mimo Vrhnike vozim v službo in občasno tam nakupujem. Vsaj v bližini Vrtnarije in novih/novejših blokih tam okrog pogosto smrdi iz bližnjega odlagališča odpadkov.

predvsem je največkrat zelo smrdeče v Vrhniki in okolici

No jaz pa sem na žalost bivša Vrhničanka. Se povsem strinjam z metulko.

Je pa res, da sem jaz navezana bolj na sam center, pa verd, Močilnik, Trojico in tisti del, ta novi del pri vrtnariji pa mi nikoli ni bil preveč všeč.

No je že res, da so pred Vrhniko občasno vonjave, ampak mislim, da jih je sedaj z zaprtjem odlagališča znatno manj.

eh no jej- eo vprašanje, zakaj pa je tebi Vrhnika eno navadno gnezdo, pa me res zanima, ne kot provokacija?

se popolnoma strinjam z metulko. Na Vrhniki živimo tretje leto in mi je zelo všeč. In tudi po treh letih me še vedno znova ljudje uspejo presenetiti z umirjenostjo in prijaznostjo. Nimam nič proti Ljubljančanom, sem prej dolga leta živela v Lj, ampak ta razlika v obnašanju ljudi je pa več kot očitna.

Jaz sem b. Vrhničanka, nič mi ni bilo hudega, le Berzota pogrešam:-))

R

hehehehe morski galeb Berzo je res car:-))))))
No tudi mi na Vrhniki že tretje leto in v Lj. NE GREM NIKOLI VEČ! Zelo zadovoljni, uživamo v naravi, ki je korak stran, ljudje prijazni, umirjeni, kultura voznikov neprimerno boljša kot v Lj., prijazni in ustrežljivi sosedi,…… Meni niti za trenutek ni žal. Tudi glede šole nimam nobene pritožbe, otrok se je v drugem razredu preselil v novo šolo in vsa čast učiteljici, ki je na pravi način vpeljala našega mulca med nove sošolce. Skratka vse ok.

Okrog vrtnarije in zlatice zna res smrdet iz deponije. Drugače je pa lušten kraj, kjer imaš vse na kupi – 10 minut peš.
Vrtca sta dva, župnijski in javni. Dve zgradbi sta novi, ena enota je v bivših prostorih vojašnice. Pri vrtcu in šoli je tudi manjše igrišče.
Našim predšolskim otrokom se dogaja dovolj oziroma preveč: telovadba, plesne urice, ure pravljic. Hosta je pa itak za vogalom.
Nepremičninski trg ima pa svoje posebnosti…

Še mnenje bivšega VRŠNČANA.Vrhnčani vedno o sebi radi povemo da smo čudni, slabši od ostalih, da živimo v čudnem kraju,….Zaradi takega mnenja, ki se vleče čez 100 let je znani Vrhničan napisal VRHNIKA PREČUDEN KRAJ Vrhničani pa še dodali vseh norcev raj. Ko pa imaš možnost primerjat Vrhničane z “ostalim svetom” pa presenečeno ugotoviš da imaš v domačem kraju odlične ljudi. Vrhničani so(smo) preprosti, delavni in pač tudi lepi ljudje. Torej življenje na Vrhniki je odlično in tudi kvalitetno. Ljubljana ima to prednost da je blizu Vrhniki(hehe).

Odlično! Hi hi.

Ker se vas je oglasilo kar nekaj rojenih Vrhničanov, pa tudi priseljenih, moram res poudarit, da sem bila presenečena, kako prijazen folk je to.

Hehehee, glih včeraj sva se z očetom “kregala” kateri so Vrhnčani, kateri pa Vršnčani. A delaš pa še na Vrhniki?

R

Pa razsvetlite me no že enkrat. Predvidevam, da vo Vrhničani priseljeni, Vršnčani pa ta pravi močvirniki?

Jap, imaš prav!

R

Ti bi otroke preselila v najbolj rakotvorno ozračje?! A si OK?!

a datum teme si preskočila ? :)) o tem je avtorica spraševala leta 2008 – v tem času se je že odločila, se ti ne zdi ? :))))

New Report

Close