Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katera sorta jabolk

katera sorta jabolk

Na goriškem sem letos jedla ena mičkena rumena sladka mehka jabolka. Vsepovsod jih je bilo polno in po besedah kmetov kar sama rastejo:)

Ve mogoče kdo katere vrste so ta jabolka?

Če si jih jedla junija/julija, morda beličnik?

http://www.sadjarstvo.com/Beli{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dnik.php

za videt so prava ja :))))

hvala

nova
Uredništvo priporoča

Beličnik pa že ni sladek.
Oz. če je, je že prezrel, zrnat in medel, da ni več za jest.

Beličniki res niso sladki, tako kot pravi nevem če. Po moje so druga.

O hvala za to informacijo. Jabolka, ki sem jedla so bila prav sladka….oziroma niso bila kisla.

Ima še kdo kakšno idejo?

Mi smo pred leti imeli neke rumene in zelo sladke jabolke, ce se ne motim smo jim rekli musancki. Kdaj pa so bili zreli pa mi ni jasno.

A so bile take majhne pa mehke?

So bila tako fina, da bi rada točno te posadila :)))

Ja bile so skoraj cisto enake kot so te na sliki le, da so bile bolj rumene.Drugace pa so bile zelo socne in sladke.Jaz jih sedaj, ko jih nimamo vec doma veckrat kupim na trznici, jih imata sina zelo rada. Upam, da sem ti kaj pomagala.

Če so zrela zdaj, potem so verjetno stara sorta, ki ji mi pravimo “mošančki” in so št. 1 z zvezdico tudi za ta zbirčne člane naše familije!
LP B

Ne niso sedaj. To je bilo začetek avgusta. Zdej smo se odločili, da podabimo jabljano zato sprašujem z zamudo kaj sem jedla:)))

Jaz ti pa svetujem, da v Kopru v oktobru – baje da bo tretji vikend – obiščeš Kmetijski sejem. Tam so prejšnja leta razstavljali pridelovalci jabolk in spomnim se dveh, ki sta imela mizo polno jabolk različnih sort z imeni. Zna bit, da boš našla pravega.
Takole na pamet je pa nemogoče, a veš, koliko sort jabolk je?

O super 🙂 Nisem vedela niti, da obstaja tak sejem. Hvala.

Ma sem gledala ja po internetu. TUdi pod razno si nisem predstavljala, da je toliko različnih. Do včeraj sem poznala rdeča, zelena in rumena he he

New Report

Close