Forum.Over.Net

Starševski čvek

ženska, ki mi je likala, mi je kradla!

Default avatar

s_cream

Ljuba Groza!

1. To, kakšne odgovore si dobila, je preko vseh meja.

2. Kar ti je naredila likarica, presega vse meje prav tako. Za oboje ni opravičila.

Poglej, jaz sem ekstremno pošten človek, zato me toliko bolj boli nepoštenost drugih, še posebno, če tako hladnokrvno lažejo v obraz, zato bi šla do konca.
TAKOJ zdaj bi poklicala policijo in podala prijavo. Če je na črno, je to njen problem (sklicuj se, da si bila v veri, da ni, da si čakala da ti izstavi račun), na vhodna vrata pa bi nalimala listek, da so prostori varovani z varnostnimi kamerami, in kaj ti morejo, hudiča, v lastnem domu, ti lahko posnameš kogar želiš, bodite no resni, nepooblaščeno snemanje. Za ostalo se ne bi sekirala, si se poskušala pogovoriti, pa ni šlo, jaz bi jo brez pomisleka perdala za to pristojnim organom.

Držim pesti in poročaj!
Default avatar

mimika.

S cream, verjemi, da ti posnetki na sodišču ne bi veljali NIČ.
Default avatar

groza

Ja, saj to me je najbolj razžalostilo. snemala sva jo zato, ker jo je prijateljica dobila z denarnico v roki in ji je zanikala. midva sva ji potem najptej rekla, da manjka 20 eur, ona pa: res? ja lahko me pregledata. si je potegnila torbico in jo začela nekaj odpirat, pa pulover dol, pa. Midva sva jo takoj ustavila in ji rekla, no pa poglejte in ji predvajala posnetek. Ga je pogledala do konca, se obrnila k nama in rekla: "ja denarja nimam..". si lahko predstavljate?

NO, SEVEDA SI BOM NAJELA DRUGO POMOČ, MPAKA KAKE VSE ODGOVORE SEM TUKAJ DOBILA, SAJ NE MOREM VERJET. pa kaj zdaj se naj opravičuje, ker sem si najela pomoč al kaj? pa frca me napada, da sem kupila skrito kamero - draga frca to je navadna kamera, ki jo skriješ in nič drugega :)

sicer pa me zanima, če bi bili vi v mojem položaju kako bi se počutili...
Default avatar

Hanabanana

Jest kljub skrbi za otroka in preživljanje prostega časa z njima likam sama. Ponavadi ob ponedeljkih, ko je na Pop-u precej nadaljevank, ki jih spremljam. Pravzaprav sem likanje spremenila v užitek, saj ob gledanju kup nezlikanih cunj pridno kopni. Otroka sta takrat seveda že v mižuli, tako da nihče ni prikrajšan za mojo pozornost. No, to je moj način, kako ostali pač ne morem sodit. Je pa tako da zame likanje pač spada v osnovo gospodinjenja ene ženske, ki ima družino, pa še najceneje je.
V tvojem primeru, bi žensko seveda takoj odslovila, poleg tega bi ji naredila precej slabo reklamo. Sicer si jo je pa že tako sama, vendar bi opozorila vse možne interesente, ki bi se zanimali zanjo. Kaj drugega ti tako ne preostane, ker ste jo imeli na črno. Policijo odsvetujem, ker bi se kmalu izkazalo, da ste tudi sami v prekršku. Naj bo to šola, da če že vzameš nekoga, ki ti dela, da ga nadzoruješ, prej pa seveda preveriš, kakšen tič se skriva za njim! Vem pa to, da bi v primeru, da bi imela pomočnico takoj povedala svoja pričakovanja in tudi to, da sem (si) imela slabe izkušnje s krajami in da ste ukrepali (neglede na to, ali ste, ali niste, saj nebo vedela). Morda bi to prihodnjo likarico odvrnilo od poiskusov kraje.
Default avatar

mery b*

Tudi sama sem zgrožena nad nekaterimi komentarji. Ostala sem odprtih ust.

V normalnem razvitem svetu je tudi normalno, da se za določena opravila najame pomoč in to ni nič slabega. Že zdavnaj so minili časi, ko je bilo likanje (ali pa kuhanja, pospravljanje) dolžnost vsake žene, gospodinje, matere, lov pa je bila dolžnost moža, moškega, gospodarja.

Ampak bistvo posta je v nečem drugem. Jaz bi zahtevala denar nazaj, čeprav ga verjetno ne bi dobila, potem pa bi čimveč ljudem povedala njeno ime in kaj se je zgodilo. Morda pa je gospa res bolna, o tem bi se najprej poskusila pogovoriti z njo, čeprav tudi predvidevam, da brez uspeha. Nisem prepričana, da bi s prijavo na policiji kaj dosegla, ampak bi jo vseeno prijavila. Saj pa zadeva le prehuda, da bi se šlo kar preko. Pa znesek sploh nima veze, dejanje je bistveno. Kradlo naj se v civilizirani družbi naj ne bi, krajo toleriralo pa tudi ne.
Default avatar

af8

Draga groza,
si ne predstavljam da se mi to zgodi, ker jaz svoji gospe zaupam in mi pospravlja, ko nas ni doma.To mi je odlično. Ne, ne gre za 20eur, gre za vso lastnino ki jo imaš v svojem domu in je taki "tatici" na razpolago.

Kako bi ukrepala niti ne vem.Seveda bi jo odslovila, pa v končni fazi se mi zdi da vsi jemljemo pomoč po nekih priporočilih in kako bo ona dobila delo ne vem, sama sebi koplje jamo.Se strinjam da dobrih je malo, zato so razprodane.
Tale mnenja, da si likaj sama, pa saj veš kako je s tem, če pač nimaš denarja in imaš ogromno časa, poleg tega ne veš kako bi ga porabil, kako bi se ukvarjal z otroci,... potem pač likaš in pospravljaš. Nekaterim pa je čas denar, zato z njim skrbno razpolagamo.

veliko sreče...
Default avatar

smokvina

Eni imate pa res domišljijo
Default avatar

groza

Hvala vsem, ki ste imeli pozitivne besede zame in me razumeli ter mi dali pametne nasvete

za vse ostale, ki pa jih moti, da ne likam sama pa pravim: in kaj potem? pač ne likam sama in konec. moja stvar. jaz že vem zakaj in kaj vas to briga. sicer pa je bil post o nečem popolnoma drugem
Default avatar

Aredhel

Super gospodinje ste ja... vse same vse, vse... ker hočete bit ta prave gospodinje...
Zato pa vam dedi skačejo okoli, ker se znate samo s tem ukvarjat!
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

nikoiništa

no, no, Aredhel, pssst...:))))
Default avatar

Morski galeb

Ah, pa saj je vendar logično, da samo ljudem, ki delajo drugi namesto njih, gredo take neumnosti po glavi.

Ženska, preveč cajta imaš.

Za trenutek me je celo preblisnilo, da nisi ti bila kdaj v vlogi "ženske, ki je strankam likala, kradla"?
Default avatar

?!

[quote Aredhel]Super gospodinje ste ja... vse same vse, vse... ker hočete bit ta prave gospodinje...
Zato pa vam dedi skačejo okoli, ker se znate samo s tem ukvarjat![/quote]

Če me spomin ne vara si ravno ti obsedena s kuho in recepti.
Default avatar

groza

[quote Morski galeb]Ah, pa saj je vendar logično, da samo ljudem, ki delajo drugi namesto njih, gredo take neumnosti po glavi.

Za trenutek me je celo preblisnilo, da nisi ti bila kdaj v vlogi "ženske, ki je strankam likala, kradla"?[/quote]

Veš kaj je najbolj žalostno? da večine ni motilo to, da mi je kradel nekdo, ki sem mu zaupala in to celo v mojem domu. Ne. večino je motilo to, da mi nekdo 2 uri na teden lika. To dragi mojei pove vse o nas Slovenicih!
Default avatar

Aredhel

[quote ?!][quote Aredhel]Super gospodinje ste ja... vse same vse, vse... ker hočete bit ta prave gospodinje...
Zato pa vam dedi skačejo okoli, ker se znate samo s tem ukvarjat![/quote]

Če me spomin ne vara si ravno ti obsedena s kuho in recepti.[/quote]

Heheh, obsedena... e rada kuham in pišem recepte še nisem obsedena :)

Ja delam to ja, ampak ne delam samo tega...
Moj pa posodo umije in posesa...
Jaz operem..

kaj si nor - likam pa ne si lahko mislite....

Heheh... saj bom psssst :)

Samo hotela sem rečt, da nekateri znamo celo uživat v življenju, ne pa samo bajte glancat, da dokažemo kako fajn gospodinje smo - potem pa past vposteljo in zbolit na tečnega deda, ki hoče, da mu dam noge narazen - pa sem morala vse na1x sama nardit!!

hehheheeheheh
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

razmišljam

joooj

Moja soseda lika za 4€ na uro, se mi je že sama ponujala.
Stara je okrog 60 let, ime ji je Albina.

Groza, a je slučajno ona tista, ki je likala pri tebi.

lp
Default avatar

255

Pa ta gospa ve, da si jo snemala? Res kraja ni sprejemljiva, a tudi snemanje brez njenega dovoljenja je kaznivo.
Default avatar

s_cream

[quote groza][quote Morski galeb]Ah, pa saj je vendar logično, da samo ljudem, ki delajo drugi namesto njih, gredo take neumnosti po glavi.

Za trenutek me je celo preblisnilo, da nisi ti bila kdaj v vlogi "ženske, ki je strankam likala, kradla"?[/quote]

Veš kaj je najbolj žalostno? da večine ni motilo to, da mi je kradel nekdo, ki sem mu zaupala in to celo v mojem domu. Ne. večino je motilo to, da mi nekdo 2 uri na teden lika. To dragi mojei pove vse o nas Slovenicih![/quote]

Točno to. Bog ne daj, da bi komu plačal, da naredi kaj namesto tebe. Najbrž tudi avto šravfajo same, se same strižejo, pilijo nohte, popravijo zobe in varujejo otroka, največja sramota pa je, če greš ven jest, res.
Tukaj na forumu se človek res velikokrat vpraša, kdo je zdaj tu nor...ali jaz, ali...........
Default avatar

groza

[quote razmišljam]joooj

Moja soseda lika za 4€ na uro, se mi je že sama ponujala.
Stara je okrog 60 let, ime ji je Albina.

Groza, a je slučajno ona tista, ki je likala pri tebi.

lp[/quote]

ne ni ji ime Albina
Default avatar

bambina1234

Jaz si s pomočjo v gospodinjstvu služim denar že nekaj let in mi na kraj pameti ne pade da bi kje kaj ukradla,mogoče vzamem kakšen sadež za malico,kar mi stranke same rečejo da lahko.Dela sem dobila preko priporočil,do sedaj nisem imela še nikjer nobenih težav in stranke mi zaupajo tudi svoje ključe od stanovan,tako,da sem večinoma sama doma.
Ko svoje delo opravim vzamem denar nastavljen na določenem mestu,zaklenem in grem.Ne kradla pa ne bi nikoli, če si pošten,te delo zmeraj najde:))
lep pozdrav
Default avatar

mj

Tudi meni je prejšnja gospa izmaknila par stvari in nekaj malega denarja. Nič posebnega sicer, ampak ko sem se o tem prepričala, sem jih preprosto povedala, da je ne potrebujemo več, ker smo si stvari drugače uredili. Zdaj imam novo, ki je ok. Na misel mi ne pride, da bi zaradi tega ali klicala policijo, ali sama likala.
Sem se pa že večkrat spraševala, in ob temle postu se ponovno, kako se pravzaprav morajo počutit ljudje, ki čistijo za nekaj evrov na uro, v gospodinjstvih, kjer je očitno, da se še za 100 evrov ne ve vedno, če so in kje so (po žepih, v predalu, kar tako...), kaj šele za 20. Se mi zdi, da moraš bit res prekleto in peklensko pokončen in pošten, da te kdaj ne zamika.