Forum.Over.Net

Starševski čvek

ženska, ki mi je likala, mi je kradla!

Default avatar

Cveka

[quote vbn]sploh ne morem verjeti ... vse adute imata v rokah, pa sta kot zvezana ?! brez pardona, takoj odnesita posneto na policijo, predvsem zato da imajo stvari zabeležene, ker se to ni začelo pri vaju, obvestita firmo preko katere dela (če ni na črno), pa tvoj mož ali pa ti bi jo morala pošteno nahruliti, pa še vreči čez vrata - tako nesramno kot je naredila ona, ko je kradla denar ...(vidva se pa še pogajata z njo ... ) jao jao[/quote]

Tole je nepooblaščeno snemanje, zato kot dokaz na policiji oz. sodišču ne bo vredno piškavega oreha. Tudi jaz sem dobila občutek, da ti višina ukradenega ni tako pomembna kot izdaja zaupanja, zato bi jo "odpustila" in našla koga drugega.
Default avatar

Marko

Ja, kaj se ni videlo na posnetku, kam je dala denar? Vzela bi ji tisti denar, magari na silo, potem pa bi jo nagnala. Kar se pa tiče posnetkov in prijave, pa je bolje da greš na kak drug forum vprašat (pravniški, vem da eden je). Nisem glih tak siguren, da je kaznivo najemat na črno. Vem da je kaznivo delat na črno, ampak glede na to, da nimaš svojega podjetja v katerem bi zaposlovala na črno, je vredno preveriti.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Frca.

Ma kakšno nakladanje, no. Pa ne da verjamete v to štorijo. Zasačili so babnico, ko jim je jemala denar iz denarnice (ko sta onadva bila v kuhinji) in jo videla, da je kradla, pa sta bila kar tiho. Potem pa sta šla nabavljat kamero in jo s tem posnela, pa videla nista, kam je dala denar, čeprav se na kameri kao zelo dobro vse vidi. Ženska pa je ali bebava, da kljub temu, da so jo že pri prijateljici zasačili, še vedno krade kot sraka in ne vidi, da so denarnice nastavljene, ali pa je kleptomanka, ki si ne more pomagati. Potem pa se začne še slačiti, ma bolano, no. Saj ne verjamete takemu nalaganju, no.:)))))))

Tale, ki sprašuje, pa tudi nima vseh koleščk v betici. Najprej sta ji kar pustila, da je ukradla iz nastavljene denarnice in ji očitno likanje še plačala, potem sta se šla nekih detektivskih igric, kako bi jo posnela pri tem, zdaj pa ne vesta, kaj naj s tem posnetkom sploh naredita. In ali naj ženšče odpustita ali ne. Če to ni zgodba iz Butal, pa res ne vem....:)
Default avatar

larosa

[quote groza][quote Jovanka Broz]kaj bi naredila jaz? sama bi likala svoje perilo.[/quote]
jaz pa sem žal cele dneve v službi in ko sem doma želim biti z otroci in ne likati[/quote]

med vikendi si menda doma al ne ?! eno uro med vikendom si pač lahko vzameš za "delo doma".
Default avatar

nats*

Hehehehe, se strinjam. Tudi jaz ne razumem tega nastavljanja denarja....
Default avatar

DK

Ja, pa javno jo je treba obesiti in kamenjati, ali ne ? Pa kaj bi ji ti še hudega naredila? Govorim o 20 EUR??!!!! In govorimo o zaposlovanju na črno?!
Skratka, ustavi konje.
Default avatar

Tinchi

Pa kaj ima zdaj likanje veze z ukradenim denarjem. Mislim, da se je spet oglasila stara dobra slovenska fovšija, rade bi imele eno da bi vam likala. Tudi jaz likam, ko gre hčerka spat, če bi imela dosti denarja bi pa eni plačala. Zakaj bi delala zvečer če mi ne bi bilo treba. Ma ste ene usekane, ej...

Tinchi
Default avatar

veseljaček

jaz bi šla na policijo. potem, ko se je boste znebili bo pa komu drugemu kradla.
Default avatar

Aredhel

No komentariji so spet tako bedni, da te mine.
Seveda faušija, da ona ima nekoga, ki ji pomaga ve pa ne... Babe ... joooj... pa neke matere ste.

Glej reči ji da naj se že neha pretvarjati in naj prizna.
Policije ne vmešavaj...
Konec koncev morda pa je ta oseba v veliki krizi, ker, da se človek tako nizko spusti mu mora precej voda v grlo teči, kar v tem času sploh ni čudno.
Pogovori se z njo, vprašaj jo če ima probleme... itd.
Saj se da če se le hoče...
**********************************************************************************************************
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

by J. R. R. Tolkien
Default avatar

eh dej no

Menda je jasno, kaj narediš s takim človekom. Sicer pa: ko bi svoje odlikala, bi ji rekla, da "plačala" si je pa tako že sama - če bi bilaprepričana, da je vzela toliko in toliko - potem pa da je nikoli več ne vidim.
Default avatar

Žogica Nogica

Poznam žensko, ki je izgubila nekaj (rednih) služb zaradi kraj. Na žalost je pa nihče ni prijavil, raje so jo stisnili v kot, da je sama dala odpoved. V novi službi menda krade naprej. :( S tem hočem povedati to, da če se je ti rešiš, ne rešiš nujno tudi težave - kradla bo lahko drugje.

LP
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney)
-------------------------------------------------------
Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)
Default avatar

Kleo

Frca, točno to sem tudi sama pomislila. Meni se zdi zgodba malo za lase privlečena.

Sploh pa - a lahko še jaz pridem mal k vam peglat, ko tako radodarno dvajsetake po stanovanju nastavljate? :))))))))))
Default avatar

groza

Frca!

Si pa res primitivna s temi svojimi izjavami. Ja zgodba je resnična, čeprav ne zveni tako. Lahko ti na mail pošljem posnetek. Sicer pa saj to je ravno grozno, da sva jo posnela in ona mi trdi v obraz, da ni vzela!!
zakaj sva jo snamala? zato, ker jo je prijateljaica dobila z denarnico v roki (!!!) ona pa je trdila, da je posperavljala! zato sva jo posnela, da sva ji posnetek pokazala - da nisva tako butasta kot je ona mislila. hkrati pa sem videla, da laže še naprej in je s tem pokazala, da je poden od podna. jaz pa sem ji včasih dala celo več (kot napitnino) in še darilo za božič

in vsem tistim, ki ste favš, ker mi ženska hodi likat naj povem, da mi je likala za 4 eur na uro (ceno je postavila sama) in sicer dve uri na teden. to pa ni ravo tak denar ali ne? in komentarji "sama likaj" in podobno sploh niso na mestu. kaj pa ve veste kakšno službo imam jaz in zakaj želim preživeti ćim več časa z otroci? tiste, ki dajete take nevmese in butaste komentarje pa se tako kažete v pravi luči kakšne ste

mi je že žal, da sem sploh kaj napisala - bila sem pač šokirana, da mi lahko nekdo krade, 20 korakov od mene, me potem gleda v oči in mi še laže zraven. samo toliko. ne bom se več oglasila, ker vidim, da nima smisla, saj je tukaj gor veliko več primitivcev kot pa normalnih ljudi.

lep pozdrav!
Default avatar

tajčika

Dejte no nehat ... nepooblaščeno snemanje .. zdaj so že vsi lopovi bolj zaščiteni kot kočevski medved ali kaj ... skričala bi se, poklicala policijo, da ji kri požene po žilah, pa še kakšno v rit brcnila ..
Default avatar

ajea

Ej, groza, a je tej gospe ime na A?
Default avatar

Marija Ana

Veš kaj lahko narediš. Itak da ji rečeš hvala lepa, te ne rabimo več. Pol pa kliči na davčno in jo prijavi, da na črno dela. Prijava je lahko anonimna. Sam jaz bi počakala s prijavo ene 2 meseca, da ne bi takoj posumila da si bila ti.

Pol maš pa dve možnosti, al da najemeš nekoga da ti pegla in pospraviš denar, kamor ga ta oseba ne bo videla (saj sefi niso tako dragi), ali da najameš nekoga ki ima firmo, al pa enostavno nekam nosiš perilo in ti ga tam speglajo.

Ti pa ni noben fovš če daš 8E/teden za peglanje.... Saj nisi edina. Da pa nimaš časa za peglanja ti pa tud verjamem... al pa če bi rekla da se ti ne da, to že ni moja stvar.
Default avatar

navitaa

Kot prvo jaz v svoj dom nikoli ne bi spustila človeka, da mi ga prej ne bi priporočila neka oseba, torej da bi vedela, da je ta oseba res poštena in korektna! Kot drugo pa, če bi že nekoga pri sebi doma dobila, da bi kradel, ma ga tako naženem, ne pa da bi mu še plačevala in se šla detektiva. Bi pa tudi jaz sigurno nastavila že na začetku sem in tja določene zadeve, ki bi mi takoj povedala o poštenosti te osebe, bila bi pa seveda bolj diplomat.
Default avatar

metulka

[quote larosa][quote groza][quote Jovanka Broz]kaj bi naredila jaz? sama bi likala svoje perilo.[/quote]
jaz pa sem žal cele dneve v službi in ko sem doma želim biti z otroci in ne likati[/quote]

med vikendi si menda doma al ne ?! eno uro med vikendom si pač lahko vzameš za "delo doma".[/quote]

Na monu pa res ne moreš zmagat. Zgaranim mamicam svetujete, naj najamejo pomoč, tistim, ki jo imajo, pa da naj same gospodinjijo.

Na vajinem mestu bi se z žensko soočila sama, bi ji pa povedala, da sta resno razmišljala o prijavi na policijo in davkarijo zaradi dela na črno. Če pa jo bosta prijavila, pač reci, da si ji rekla za račun, pa ti je odgovorila, da ga dobiš konec meseca. In ga pač ni bilo. Nekaj v tem smislu. Navsezadnje ni tvoja dolžnost, da igraš detektiva in ugotavljaš, kakšen status ima oseba, ki jo najameš za neko delo.
Default avatar

kokica76

Moje mnenje: policija odpade, če si jo imela tam na črno. V tem primeru boš gagala še ti. Jst bi se provala pogovorit z njo, nevem no, se mi zdi, da te mora življenje res nizko pripeljat, da začneš delat kaj takega (kraja).
V vsakem primeru, pa ji ne bi več zaupala in si poiskala drugo žensko za pomoč.