Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam gre ta svet?

Kam gre ta svet?

Gledam televizijo. Na enem programu kažejo svetovne zvezde- bogataše, med drugim manekenke,npr. Naomi pa Claudia Heidi in še cel kup novih imen, ki se vse presuhe sprehajajo na par metrih gor in dol in zato prejmejo tisoče dolarjev, potem pop pevke npr. Brittney Spears ali Beyonce, Spice girls bodo za svoj nastop dobile nekaj mio dolarjev. Razni TV igralci, ki jih najdemo na lestvici najbogatejših ljudi na svetu. To so svetovne zvezde in našim otrokom zgled. Manj ko so oblečeni, bolj ko pogažejo svojo neinteligenco (Paris Hilton), bolj so oboževani in vsak dan bolj bogati.

V Sloveniji se vsa uboga 2mio ljudi prepira okrog politike in predsednika in vlade. Kar sovraštvo leze iz ljudi. Bog ne daj, ta sogovornik ne podpira iste stranke. Ljudje postajajo zajedljivi, čim se omeni ime iz politike, že se skregata najboljša prijatelja ali zaljubljenca.

V torek so nam vdrli v stanovanje. Naredili so nam škode za nekaj tisoč eurov. Pa ne gre za denar. Imamo majhno stanovanje in ne veviko vrednih stvari ampak je moj dom, moje svetišče. Razbili so vrata, iz omar zmetali stvari, ko so iskali denar. Med drugim so odnesli moj zaročni in poročni prstan. Vidim umazane roke, ko so se dotikale otroških oblačil, pravzaprav vsega mojega, zasebnega.

Kam gre ta svet? Ljudje postajajo zvezde zaradi svoje puhlosti in praznoglavosti, služijo blazne denarje, ker se upajo sleči in pokazati intimne dele telesa, pa čeprav imamo vsi enako delo. Ker se oblečejo v seksi oblačila, ker ne znajo peti. Ali pa pri nas nekaj tistih politikov, ki so se upali nakrasti vse, kar se je ukrasti dalo. Pa jih še kar občudujemo.

Razočarana sem. Počutim se prazna, opeharjena, grozno razočarana. Ni več važno biti izobražen, ineligenten, sposoben. Ni več vrednota biti pošten, pomagati ali pa dobro želeti drugim. Laž, hinavščina, pokvarjenost, to je danes “in”. Sprašujem se, kaj bo z nami čez nekaj let. Ja, le kam gre ta svet?

Bodi srečna da si zdrava in da imaš zdrave in žive otroke.

Politika mi dol visi, manekenke mi dol visijo, bogataši mi dol visijo, sem srečna ker sem zdrava, še bolj bi bila srečna če bi bil moj otroček živ.

Ne delat prevelike drame zaradi vloma. Rajši si reci, da ste imeli srečo, da vas ni bilo doma. Boš pa vse oprala.
Mene bolj moti politika, ker ta bolj nasilno vdira v naše domove in to brez potrebe. To je samo igra “malih fantkov” vsem na očeh. Slovenci delamo zvezde iz politikov. Ignorirajmo jih. Mogoče bo to pomagalo, da se bodo malo bolj potrudili.

Pa dejmo no mal bolj pozitivno gledat tole življenje no.

Najprej ti svetujem, da ne glej več toliko tv-ja in ne beri več toliko časopisov. Enostavno ne škodi, če je tega v hiši čim manj.
Pojdi v naravo, tam je ogromno lepega, vzemi v roke kakšno žival, mačka psa, ti so še najbolj pristni….zatekaj se za vraga k lepim stvarem, in se nehaj obremenjevati s Paris Hilton in podobnimi puhloglavci…preberi kakšno fino knjigo, spravi se k teku….
Mal se je pa tut treba v roke vzet no…ni vedno dobro tako globalno gledat na svet.
Življenje je lepo ti si srečna in zdrava….ostalo ni pomembno.

Žal mi je, ker se ti je tole zgodilo :(((

Drži se!!!

Jaz se pa kar strinjam. Včasih se isto sprašujem. Je pa res tudi, da se povsod govori samo slabo. Malo poglej poročila – ene lepe stvari nikoli. Pa se dogajajo. Žalostno je to. Dejstvo pa je, da človeštvo tone in to s svetlobno hitrostjo. To se vidi povsod. Sama napetost, agresija, nezadovoljstvo. Tako je. Jaz sem se dolgo slepila, da ni tako hudo. Zdaj se pa ne več. Jaz sem sicer zadovoljna s sabo in svojim življenjem, sem pa kljub vsemu del tega sveta in se ne morem pretvarjat, da nisem. Bi pa mojim otrokom želela kaj boljšega.

Za pesimizem je kriv vrh politike na obeh straneh. Samo poglejte, na kakšnem nivoju se znajo pogovarjati. Za bruhat. In potem naj se narod razume, če so oni razklani? Na vsakem koraku samo provocirajo in širijo nezadovoljstvo.

Kam gre ta svet? če mene vprašaš v maloro:( žal, povsod samo slabo, poročila za bruhat, povsod nezadovoljstvo, slaba volja, jeza, agresija.. groza..kot je ena od predhodnic napisala sem tudi jst sicer zadovoljna s svojim življenjem, nevem pa kaj bodo vse doživljali naši otroci.. včasih me prime res strah..
meni so pred časom vdrli v avto in to skoraj na dvorišču, doma… tako, da približno vem kako gnilo se počutiš.

srečno in drži se.

verjamem da je občutek, da so te pokradli in sploh to, da je nekdo bil v tvojem stanovanju grozen … ampak tako kot so rekle predhodnice … bodi vesela da ste živi in zdravi in ‘pozabi’ ostalo.

kar se pa klime nasploh tiče, pri nas in v svetu … sem pa mnenja da vso to zdraho ustvarjajo mediji … ljudje pa kot ene ovce, brez lastne glave sledijo vsemu kar si mediji izmislijo …

dnevi ki prihajajo bodo prav prijetni :))) prednovoletna mrzlica … bombandirani bomo iz vseh koncev in krajev …

vsi skupaj bi se morali zavedati da če ne bi bili tako dovzetni za vse neumnosti, ki nam jih mediji servirajo bi bilo precej drugače.

mi smo bili eno leto brez TV-ja in kako fino je bilo … nihče je ni pogrešal 🙂 … razmišljam da bi ponovili to izkušnjo :)))

samo tv ugasni pa bo svet čisto drugačen. lopovi pa so bili in bodo – kaj pa je bil Robin Hood drugega kot tat?

Kam gre ta svet?

PROTI KONCU.
IN NOVEMU ZAČETKU.
PREBERI EVANGELIJE

http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=2+Tim+3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C1-9&id0=1&pos=0&set=2&l=sl
http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+24{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C3-14&id0=1&pos=0&set=2&l=sl
http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Lk+21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C25-28&id0=1&pos=0&set=2&l=sl
http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=2+Pt+3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C1-18&id0=1&pos=0&set=2&l=sl

http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Raz+21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C1-8&id0=1&pos=0&set=2&l=sl

Eh, kam gre ta svet, kam gre ta svet…danes je pač tako, včasih so pa kralji podložnikom pobrali ves pridelek in jih pustili crkniti od lakote, razbojniki so napadali iz zased in poklali ter požgali vse, gospodarji so posiljevali svoje podložnice, sežigali so čarovnice, jim pulili ude, ubijali so otroke, otroštva sploh bilo, so že sedemletniki delali in garali, sekale so se glave, javno razčetverjali ljudi, še nedolgo nazaj je hitler dal pobiti 6000 000 ljudi…in še in še in še.

Je treba malo bolj na široko gledat, ne le v svojih okvirjih. Svet je od nekdaj nehuman prostor, ne le zdaj.

In svet še kar gre, enkrat ga bo pa itak konec – pa bo kak drug svet.

Edino, kar lahko, je da v tem norem svetu (ki je vedno bil tak ali pa še bolj!) ohraniš svojo integriteto in si dvigaš zavest. To je edina prihodnost človeka – v posamezniku, ki se zbudi.

Vse ostalo je le pesek v oči in manipulacija.

Ja, grozen svet je, a dokler se večina folka ne zbudi in se ne začne na osebni ravni zavedat, ni rešitve in bo ostalo načelo:človek človeku volk – pa še volki so vsaj naravni in ravnajo po instinktu, človek je pa spakedranka. In bo to ostal, dokler se VSAK pri sebi ne zbudi.

Eh ja:)

Vsekakor pa razumem, da si pretresena ob vlomu in da se čutiš kot posiljeno…to boš morala preboleti, na osebni ravni. In bo trajalo nekaj časa.

Vzdihovati, kako pa je stanje na splošno pa…o tem sem pisala zgoraj.

New Report

Close