Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali dovolite otroku, da bere knjige o vzgoji otroka?

ali dovolite otroku, da bere knjige o vzgoji otroka?

Ali dovolite otroku, da bere knjige o vzgoji otroka, ki jih (če jih) imate doma? Kaj storite, če otroka zalotite pri branju teh knjig? Ali ste že imeli kdaj kakšen incident, npr. da je hotel otrok vas učiti vzgajati ali pa, da je rekel, da ne vzgajate po knjigi?

Hja!

Tisti otrok, ki bere tovrstne knjige, je že tako zrel, da razume marsikaj.
naj prebere, zakaj ne! Bo tako lažje razumel sebe in svoja dejanja, ter starše in reakcije staršev.

Tudi jaz sem kot najstnica brala svega i svačega.
Mislim, da ni bilo velike škode :)))))

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

Tole me je pa nasmejalo,
od mojih še nobena ni prijela te knjige (12 in 14 let).

Velikokrat pa povesta, da glede na to, koliko knjig preberem, da bi bla lahko bolj prijazna :-))))

samo za tole vem odgovor: v življenju ni vse kot piše v knjigi … knjige so NASVET in ne NAVODILO ZA UPORABO.

sicer pa tudi zanj veljajo pravilo:
– ne se o vzgojnih pravilih/metodah pričkat pred otrokom (npr. njegovim bratom)

VZGOJNE knjige, ne knjige na splošno =D

Zakaj pa ne… se bodo vzgojili sami po knjigi 😛
Je moja najstnica tudi enkrat prijela eno tako knjigo v roke, sem rekla, kar beri… ampak mislim, da je bila knjiga “Pravljice, ki so otrokom v pomoč”

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

te knjige se pa še spomnim.. joj 🙂 jo znam skoraj na pamet, ker sem imela kot otrok eno obdobje, ko sem pri zajtrku vedno brala to knjigo :))

Zanimivo vprašanje. Res, da take knjige ne morejo otroku škoditi, lahko pa otežijo delo staršem:-))

Meni že zdaj moja 3-letnica včasih kako mojo “vzgojno” vrne. In ponavadi tako, da ji v danem trenutku ne znam nič pametnega nazaj odgovoriti:-))

Zakaj pa ne?
Tudi ce bi me opozoril na moje “vzgojne napake”, bi to vzela dobronamerno. Vcasih bi mi celo prav prislo, da me kdo opozori.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Meni se to zdi pozitivno.

New Report

Close