Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ponoči brez plenice – kako?

ponoči brez plenice – kako?

Moja hči je ravno dopolnila 3 leta. Začetek julija se odpravljamo na dopust in bi jo rada odvadila, da ima ponoči plenico. Čez dan je suha že od svojega drugega leta, ponoči pa ne gre in ne gre. Gremo pa za dlje časa in se mi zdi primerno, da jo odvadimo ponoči lulat.
Prosim povejte mi kakšen je najboljši način, da to uvedemo, pa da ne bo za otroka preveč obremenjujoče.

Pustite času čas.

Ne prehitevaj. Tu imaš še eno temo.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,4118780

nova
Uredništvo priporoča

Dokler otrok sam ne dobi občutka, najprej podnevi…boste pač dajali pleničko.
Če je suha več noči in gre zjutraj otrok lulat, potem jo sčasoma ne dajete več.
Nekateri otroke, ki ne vzdržijo celo noč suhi, ponoči zbujajo in jih vodijo na wc.

Razlika je tudi od otroka do otroka, tako da jaz sem počakala, da je sam otrok povedal za lulat. Do takrat pa smo dajali pleničko za vsak slučaj in otroku zvečer naročili, da gremo na wc, če ga bo tiščalo. Zjutraj smo se seveda vedno poveselili suhe pleničke…..če pa se je zgodila “nesreča” …pa smo se zmenili, da bo drug dan bolje.

Na otroka ne pritiskaj preveč. Ko dobi občutek, že otroka moti, da je v mokri plenički.

Moja deklica bo kmalu stara 4 leta pa še ima tudi ponoči pleničko. Včasih je plenička zjutrja suha in takrAT se obe veseliva in ona je ponosna… :)). Vsi smo 1x nehali lulat v pleničke pa bodo tudi naši otroci, a ne? :)))

Sneli smo jo, ko je že nekaj časa imel ponoči plenico mokro le enkrat ali mogoče dvakrat na teden. Če ne gre in ne gre, bo pač treba še malo počakat.

Ne razumem, zakaj ste se odločili, da je ravno pred odhodom na dopust treba nehati lulati v pleničko. Že sam dopust in spanje drugje bo za otroka sprememba, zato ni priporočljivo uvajati novosti ravno takrat. In za pričakovati je, da se ob odvajanju nočne pleničke zgodi tudi še kaj nesreč – še kakšen mesec ali celo več po odvajanju. Kako bo s tem, če boste dopustovali drugje?

Pustite otroku plenico, doker ne se vrnete z dopusta in poskusite potem znova.

Sprašuješ, kakšen način je primeren za odvajanje. Saj ni nobene posebne tehnike.:) Plenico pač daste dol in vidite, kako in kaj. Če bo zjutraj luža, pospravite in ne omenjate otroku ničesar. Če v enem tednu ne bo postelja niti en dan suha, verjetno nima smisla. V tem primeru prekinite odvajanje za nekaj tednov ali mesecev. Kakšnega posebnega hvaljenja jaz za te stvari ne bi uvajala, saj je čista postelja stvar zorenja otroka in naravnega otrokovega razvoja in je precej neodvisna od njegovega zavestnega hotenja, zato to ni nekaj, pri čemer je potrebna kakšna posebna hvala ali graja.

Dajte ji navadne tetra plenice…. se bo hitro navadla… 🙂

ko smo šli mi na potovanje za dlje časa, kot omenja hh, je bilo za nas ključnega pomena da je bil mali že brez plenice podnevi in ponoči! Šli smo trije z enim ruzakom in kam bi dala plenice? Tja kamopr smo šli pa tudi ni bilo ravno veliko trgovin s plenicami pa še ves čas smo bili na poti … tako da jaz hh čist štekam da želi otroka odvadit …

je pa res težko, če otroku ne potegne mu pač ne … naš tadrug je tudi ponoči v plenici pa bo kmalu star 3. na žalost!

nimam recepta kako ga odvadit 🙂

Jah, no. Hh pravi, da je deklica suha podnevi že eno leto, gre samo za nočno plenico. To pa bi imela veretno spravljeno tam, kjer bi spali, tako da plenic podnevi ne bi bilo treba prenašati okrog. Razen če mislijo iti na kakšno eksotično potovanje, kjer se spi pod šotori, kamor pač prideš in če si res bogu za hrbtom, kjer se plenic sploh ne da dobiti. Potem zadevo razumem in je res veliko lažje navaditi otroka spati brez plenic.

Ampak pri običajnih potovanjih, kjer se pač spi v apartmajih ali hotelih ali kje drugje po posteljah in če bodo kolikor toliko v civilizaciji, da nakup plenic ne bi bil vprašljiv, je otrok, ki se je šele pravkar odvadil nočne plenice, veliko zahtevnejši za nego kot otrok s plenico. Meni npr. ne bi bilo vseeno, če bi otrok v apartmaju ali na obiskih večkrat polulal tujo posteljo, če bi morali spraševati za dodatno posteljnino npr. sredi noči, ker bi bila prejšnja polulana, če bi morali kje sami prati polulane rjuhe in jih dajati sušiti in podobne peripetije. Vse te zadeve se za moje pojme lažje opravijo doma, dokler se otrok še odvaja od plenice.

Ne vem, kaj vsi tako hitite. MOj bo tri leta star pa ima še podnevi pleničko, saj še nima tistega občutka, da bo lulal. Vem, ker sem ga sprobavala mesec dni brez pleničke, pa je bil vsak dan moker.

O SAJ NE MOREM VERJETI!!!

Ja do kdaj pa naj bi otrok imel plenico?????

A tja do srednje šole, pa dejte no

vzamite si čas tako kot smo si ga pri nas in plenico dol,
pa bo parkrat postelja mokra, nato pa otroku ne bo več všeč,
da spi na mokrem bo kaj hitro opustil spanje na mokrem

Pa v vednost moja je stara 3 leta
in smo že 1 leto in pol suhi TUDI PONOČI!!!

se je odvadila v 14-ih dneh

PA SEJ BO OTROK SAM POVEDAL KDAJ PLENICO DOL –

ma dejte mir s takimi izjavami,
bodo morali začeti delati večje plenice št.7, št.8 št.9….

STARŠI SMO SAMI KRIVI KDAJ BO OTROK SUH

P.S. od prijateljice sin je star 5 let in mu še vedno ponoči daje plenico za spat in jo tudi fino napolni , ampak prijateljici se enostavno ne da IN TO SAMA POTRDI

RAZLOG : kje se mi pa da ob 3-eh ponoči menjavat posteljnino.

POL JE PA OTROK KRIV – OZ. PO VAŠEM SEJ SE BO ODVADIL SAM

A NE?????

hh – DRŽIM VAM PESTI DA VAM USPE – SAMO VZTRAJAJTE – SE SPLAČA!!!!!!

ne bit preveč pametna :))

moj prvi je bil tudi suh pri 18-tih mesecih podnevi in ponoči … drugi pri 20-tih … ampak je potem spet začel lulat ponoči … in še vedno pač lula.

podnevi še lahko kontroliraš in pomagaš … ponoči pač ne!

da ne boš pri (morebitnem) naslednjem otroku preveč sita zarečenega kruha 🙂

sicer se pa strinjam da so starši mnogokrat prekomot …

pa verjemi, da se da tudi tako.

Vse je odvisno od otroka.

Moja deklica je bila suha podnevi in ponoči pri 2 letih.
Sin pa je podnevi tudi začel pri 2 letih, ponoči pa se nam je prevečkrat ponoči dogajala poplava in smo mu do 4 leta dajali pleničko.

Sedaj je tudi ponoči suh in smo jo ukinili.

plenica se da stran ponoči ko je večkrta zapored zjutraj suha. Ni nobenega drugega recepta.Otrok mora dozoret ne pa da se ti odločiš, da bo dozorel

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

čestitaj si ker si tako uspešna v treningu suhosti svojega otročka. Nagradi se in mož ti naj kupi medaljo in zapiši ta dogodek nekam. Ja to je res tvoj uspeh!!! BRAVO!!!!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

SAJ NE MOREM VERJET – ne bodi pametna. Če otrok ni zrel, pač ni zrel. Bom pa ja vedela po dveh mesecih vstajanja 2 do 3x na noč in preoblačenja postelje in pižame, da se to pač ne da. Da ne rečem, kako je bila hči “sesuta”, kaj šele jaz.

Se strinjam s teboj pepi2, potem pa tak otrok poleg tega da lula dobi še motnje spanja.

Najraje poslušam tiste bistroumne kako ga ponoči zbujajo da gre lulat. Skregano s stroko, naravo in občutkom za sočloveka.

me zanima, če katero ponoči mož zbudi da gre lulat in se ne polula v pižamo??

Otrok ko dozori več ne lula, če pa je že bil suh in spet lula je pa popolnoma nekaj drugega.

In to, da je otrok suh ni uspeh mamice ampak je razvojni mejnik, ki ga otrok doseže!!! Sprijaznite se s tem in se dokazujte kako drugače!!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

To je eno navadno pametovanje, brez osnove. Lahko preveriš pri vsakem urologu. Nekateri rabijo več časa, nekateri znajo kontrolirat prej, odvisno od razvoja. Vzroki zakaj, se začno iskati po petem letu, nekaterim se mora dodajati nek hormon.
Tri leta še ni neka zaskrbljujoča starost.
Pa ne spet o tem,kako je bilo včasih, ker jih kar nekaj poznam (sedaj starih čez 30, 40 let), ki niso dolgo ponoči kontrolirali lulanja. Malo povprašajte okrog.

” Če otrok ni zrel, pač ni zrel. Bom pa ja vedela po dveh mesecih vstajanja 2 do 3x na noč in preoblačenja postelje in pižame, da se to pač ne da. Da ne rečem, kako je bila hči “sesuta”, kaj šele jaz.”

MA KAKŠNE BEDARIJE !!!!

Kot prvo naj povem da se ne hvalim s tem samo dajem nasvet,ki ga je uporabila moja mati na nas 3-otrocih in se je obnesel tudi pri nas
upam da bo še kateri od vas

Se pa strinjam , da ni enostavno, ker tudi meni ni bilo luštno vstajati in menjavati posteljnine sredi noči, sem tud sama naokoli hodila kot en satelit, ampak se je splačalo.

Ne bit užaljene treba je vstrajat in pa še nekaj, prej se začne boljše je za otroka in prej dojame.
Ker, ko je večji se mu še manj, da ukvarjati z vstajanjem sredi noči in hodit na stranišče.

Kot sem omenila pa smo starši apsolutno preutrujeni in večini se enostavno ne da 2-3 mesece ubadati z menjavanjem posteljnine zgodaj zjutraj pa spočite v službo.

Pa še nekaj res je, to da nekateri otroci pač imajo težave z uriniranjem še kasneje, ko so starejši od 5 let in take pač ne mečem v en koš in jih razumem.
Ne razumem pač staršev, ki vstrajno popajo tiste plenice otrokom na rit sam da bo mir.

tako kot je ena zgoraj napisala

PA JIM DAJTE TETRA PLENICE

boste videle kako se bodo hitro odvadili.

ZDEJ PA V NAPAD!!!!!!

Ja, jaz sem ena tistih. Trajalo je do 10. leta, potem se je nehalo samo od sebe. Pa nisem imela do takrat ponoči plenic, ampak mokro posteljo.

ko se bo zjutraj zbujala s suho pleničko je čas,da jo lahko neha uporabljati ponoči…Vsaj pri našem je bilo tako.Zjutraj se je zbudil in vprašal:imam plenico? In ko sem rekla da ja,je šel v kopalnico,počepnil in se polulal.Ko sem naslednjo noč dala spat brez nje,je zjutraj tudi vprašal,pa sem rekla da ne,naj gre na kahlico,ali vc,pa ni bilo težav…
Brez panike,eni osvojijo prej,drugi pozneje,pri treh letih ima še veliko časa pred seboj,ko bo pripravljena,bo sama pokazala…

New Report

Close