Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ŠE NEKA O LJUBEZNI ….

ŠE NEKA O LJUBEZNI ….

Kadar srce joče za tistim,
kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega,
kar je našel.

Ljubezen je dobra za srce – pravijo zdravniki (tole sem našla zapisano v pozitivkah):
————————-
Ljubezen, partnerstvo in zadovoljivi socialni odnosi so očitno dobri za srce – tudi z vidika zdravnikov. Rezultati raziskave, opravljene v Švici in objavljene na evropskem kongresu kardiologov v Muenchnu, so namreč pokazali, da ljubezen in podpora pozitivno vplivata na srce in zavirata razvoj bolezni srca. Danski strokovnjaki pa so ugotovili, da je pri tistih, ki živijo sami, nevarnost nenadne smrti zaradi prenehanja delovanja srca vsaj štirikrat večja.

Kot je pokazala švicarska raziskava, od vseh socialnih faktorjev, ki so jih preučevali, prav samsko življenje najbolj vpliva na povečanje nevarnosti nenadne smrti zaradi odpovedi srca. Pri ljudeh, ki živijo sami, je bila ta stopnja tveganja celo večja kot pri tistih, ki kadijo, uživajo prevelike količine alkohola ali imajo prekomerno telesno težo.
————————————

Tako, zdaj pa tisti, ki imate na zalogi kaj ljubezni, na dan z njo, da bomo tisti s prekomerno težo mejčkeno dol šli !!!

Lepo jutro, prijatelji !

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Zelo se strinjam s trditvijo, da ne samo ljubezen, temveč vsako pozitivno razmišljanje že po naravni poti zdravilno vpliva na vsakega človeka.
Da je res tako, vidim že kar v domačem krogu, ker je moja mama zelo negativno nastrojena. Nedavno tega je imela operacijo, po kateri je izjemno hitro okrevala in sedaj že skače sem in tja, da jo je veselje pogledati.
Toda, ko ji rečeš, kako dobro izgleda, se kar “ustavi”, nadene si nekakšen “tragičen obraz” in odgovori, češ, ko bi me pa ti videl, kako sem bila uboga, ko so me pripeljali iz operacijske.
Zato je name večkrat “jezna”, ker nočem “jamrati skupaj z njo”…..

Osebno se mi zelo všeč ljudje (bom povedala zelo banalen primer), ki se recimo “prevrnejo”, se potolčejo, vendar potem iz tega naredijo zabavno zgodbico, kateri se oni in mi , skupaj smejemo, čeprav v bistvu vsak izmed nas ve, da ni bilo ravno prijetno.
Smeh krasno celi rane, res……….
Da o ljubezni ne govorimo………..

******************* MALI OGLAS: Pod "ugodno" dam v najem škaf od zelja. Zlasti se obnese za namakanje moških nog s št. stopal 44. :-) Šifra: kg češenj in porcija sladoleda

hmmm.me zanima kaj pa če tega ni?Marička kar opisuješ tam zgorej…… kaj pol he kar krepneš nekega lepega dne?

krepneš?
:-)))
jaz grem v nebesa :-)))

******************* MALI OGLAS: Pod "ugodno" dam v najem škaf od zelja. Zlasti se obnese za namakanje moških nog s št. stopal 44. :-) Šifra: kg češenj in porcija sladoleda

New Report

Close