Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je komu še kaj do ………

Je komu še kaj do ………

……… branja moje nove zgodbice?

Muca, razlog za moje pisanje si pa ti in
tvoja tema o nostalgiji?
Bom samo malo načela in če bo kdo še
želel prebirati, gremo naprej, če ne ………
ostanemo samo na tem !
…………………
Stala je med vrati, nestrpno in s strahom v duši čakajoč materin odgovor. Mati pa jo je le ošinila s pogledom, se obrnila in izginila po stopnicah…. brez odgovora. Kot že tolikokrat poprej …. in potem nikoli ni izvedela, kaj bi ji mati dejala, če bi ji kaj odgovorila, ker se je nikdar ni upala še enkrat vprašati.

Tiho je vzdihnila in se tudi sama prestopila. Otožen je bil njen korak, bolestno otožen je bil njen vzdih, ki bi še slabemu poznavalcu bolne mladostne duše in neživete mladosti dal vedeti vso moč bolečine, s katero se je dekle tisti hip bojevalo in se v sebi spraševalo:

“Le čemu? Zakaj se to dogaja meni, zakaj moram samo jaz ostajati vedno doma, vedno v skrbi za vse pri hiši, prijateljice in sošolke pa lahko gredo v kino, na ples, lahko se zvečer malo pomenkujejo pred hišo, lahko sanjarijo in hrepenijo pod milim nebom, v zvezdnati noči…. le zakaj meni to ni dano?”

Solza je tiho spolzela po licu mladega in življenja lačnega dekleta, tiho, kot polzi mimo nje najlepši čas, čas cvetenja mladosti, čas deklištva, ki ga ona očitno nikoli ne bo doživljala …. korak ji je za hip obstal, oči so se dvignile k nabožni sliki, ki je visela na zidu pred njo. Še vedno je kljuvala v njej žalost, ki se je jela počasi spreminjati v nemočno jezo in bes.

“Presneto, le zakaj pa sem celi dan pomivala in ribala ta lesena tla in stopnice, če zdaj ne smem v kino …?” je kljuvalo v njej. V njej je v tišini lepo počiščene in poribane kuhinje, v kateri je še dišalo po milu, s katerim je porbiala lesene deske dozorel sklep. “Šla bom v kino, pa četudi se cel cvet podere. Zaslužila sem si to, cel božji dan sem pomivala, prala, čistila, ribala, obljubljeno mi je bilo, če to postorim to in ono, da bom lahko šla ….šla bom, res bom šla …..!!!” in že jela iz štedilnika ob strani jemati v lavor toplo vodo za pranje dolgih las, ki so bili ta hip največji problem. Lasje so bili dolgi, da je sedla nanje in se bodo dolgo dolgo sušili. Fena pa pri hiši ni bilo, le toplo sonce in pomoč rok, s katerimi bi si lahko pomagala pri sušenju las. Ampak, bila je odločena in zdaj si je oprala lase, si jih z vso ihto sušila in brisala in brisala, dokler ni imela občutka, da so že toliko suhi, da jih lahko splete v eno kito na desni strani. In potem ……..

——————————-

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

ufffffffff piši piši…..še..še…….šeeeeeeeeeee

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Nekdaj sem nekomu, niti ni tako daleč nazaj razlagala, da se vedno poistovetim s človekom , ki mi kaj pripoveduje. Le tako ga lahko razumem , kaj mi hoče povedati.
Z veseljem bom brala nadaljevanje zgodbe..
vsak dan ..

Ujej zajček…a si še pokonci ?

uha, Saško ljubi moj!

tkole pozno pa še nisva :))))))

Hehehehehe

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ja jaz zjutri ne morem, veš…

eeeeeeeeeej :)))))))) Saško bemti.. ki delaš tuki :))))))))))))???

Jani je pred pol ure prilezel z…. ledenega pekla :))))

he, he, vem…
ojej Saško, kaj sem te jaz vesela !!!!!!!!!!!

hehehehehe a res :))))))))))))))????

Jani !!
Glih sem ti pesnila mail :))))

ja k nisi navajen na hard varianto ja :))))))))))))

Pismo ne, dva na eno ne bo šlo. Kar mislita si :)))))
Oja, no sva, no smo :))))))) pomniš ?

vuau :)))) a zato nisem mogel prit do mojih mailov :))))))))))

živjo zajček :))))

Sej res ja Jani..mi smo že na hard varianti , a on tega niti ne ve 🙂

He, čau Jani ***
He, he, ja menda res. Pa še zaradi snega :))
si naredu snežaka ?

Ne ne ne zjutri je kriza…no…odvisno kdaj zjutri je to….

He he…Zajček…sva te najdla zdej a ?

Ja, hehe, pa ob kaki uri se plazita tuki okrog..
vaju bom že ugnala, ma samo ne vem še točno kako :)))

ne snežaka sta nardila mulca popoldan, ko sem jest metal sneg.. kot največjega sovražnika.. grrrrrrrrrrrrrrrrrr

… pa res drži tisto.. sneg kidat, pa …. :))) a je zajček kej delu snežaka :):):)

Fak ej….zdej sem poslušal, da se je ubil oče od Martine Čufar, Jani ti si pa zadnič neki razlagal o tem, da kumi čakaš it v hrib, da bo škripalo pod podpati…dej prjatu…pazi nase plis….

Ma, mislim in upam, da ste odvažali sneg z ledene proge ali se motim?

ja ku nima cajta, da bi vse skupi prebral.. in ko je tuki videl to.. je.. spokal :))))))))))

hahahah :)))))))) ja sva jo zdej okupirala :)))))

Ni zajček danes delal snežakita . Me pa veselijo take stvari, sploh ko ga dofinišeš z klobukom , in ostalim dekorjem…
Mogoče veš , ga pa bom jutri.

A čmo zbudit še B :)))))))))))))))))))))))))

Saj lahko menjamo hardwere, pismo kako se to prav napiše hehe

New Report

Close