Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Takoj vas moram zagnjavit!!

Takoj vas moram zagnjavit!!

Že takole navsezgodaj…
Ja problemi,problemi..le kje jih ni!!????

No poleg vse mešte me nekaj izredno moti.Svetujte kaj naj naredim…Takole…
Vsi veste no ja večino prijateljev tukaj,da ima moj mali alergijo na hrano.Nesme nič kar je mlečnega in nič kar je iz jajc…S tem se boriva že od njegovega 4 meseca naprej.No in tako imava posebno strogo dieto…Mali nEsme čokolade,piškotov,potice,ne sme bombonov,lizike,jogurtov,smetane,sladoleda,margarine,skute,TORTE,tudi samega jajčka neRAZNIH BISKVITOV….Vste te omenjena živila so zanj prepovedana in še in še bi lahko naštevala,česar vsega ne sme..kajti v nobeni hrani ne sme biti niti malo omenjenih jajčnih sestavin ali mlečnih..Oki gremo naprej…Prihajajo časi,ko se otroci grozno sladkajo,dobivajo v dar razne sladkarije,seveda TUDI BREZ VEDNOSTI mamic oz.očijev…Najbolj me pa jezi to,da v lastni hiši,nihče tega ne jemlje resno.No predvsem je to problem pri starih starših,tašči in tastu.Ki se jima tudi sanja ne,kako težko je meni kot mamici in seveda otroku,ko teh stvari pač ne sme.Vsako živilo je potrebno pregledati(preštudirati deklaracijski listek) in po tem se vidi ali otrok to lahko poje ali ne…Oni pa so tako pametni,da pravijo saj lahko,saj je domače malo pa ne škodi..A to ni res!! ne zavedajo se posledic,ki so lahko zelo močne in v tistih trenutkih pomaga edino le zdravnik oz.bolnica.
No zdej me zanima,kako tem ljudem razbistriti um,da mi otroka tako ne bodo Brezveze spravljali v nevarnost.Kajti vem samo jaz,kako je hudo,ko pride do težav,kako je bogi ko se bojujeva in iščeva vzroke ze z eno samo drisko,bruhanjem..itd…Groza me je,drugi pa gonijo svoje..Ravno včeraj sva se z možem sporekla zaradi tega..Kajti tamali je dobil parkeljna ,žele bombone in liziko…Od tega pa nesme niti ene stvari pojesti.Ko seM šla brat samo listek iz česa so ti čokoladni miklavži in parkeljni je pisalo…Mleko v prahu,sirotka v prahu,jajčni beljak v prahu,kakavovo maslo.itd itd…Grrrr jezna sem!!
Premišljevala sem,že tudi t,daJIM napisEM eno pismo v njem razložim stvari,zraven pa dodala napotke zdravnikov,izvide kjer točno vse piše…A se mi po eni strani zdi neumno ker gonijo svoje,tu gre pa moj čas..pa še odkrito povedano ne maram jih,ker so mi tolko hudega do sedaj že narediliI…kAJ STORITI..IMA KDO KAK NASVET!!????..
Ni ga hujšega,kot otroku tako malemu,ki še neve zakaj gre iztrgati iz roke npr.čokolado in jo odnesti stran….Eni pač tega ne razumejo…..:(((((

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Muca, po moje boš morala nekako dopovedaati vsem okoli tebe, da se ne hecaš in da bodo morali upoštevati, da tvoj mali pač ne sme uživati teh sestavin. Vem kako je, ker je prijatelj pri 40 letih, pa mora pravtako paziti na vse kar vsebuje jajca…

Muca, res… znori.. pa deca v rit zabaš, če mu nič ne nuca :)))))) mislim… hehehe, da jo zdej jest ne bom dobil okoli kepe :))))

Povej jim, da to ni dijeta zaradi previsokega holesterola npr., kjer en majhen greh ne spremeni ničesar. Razloži jim, da je alergija in so posledice lahko tudi zelo hude. Saj če bi bil samo izpuščaj še gre, ampak vse ostalo kar sodi zraven. Ne, ne… se res ni za igrati. Da ne govorim o šoku, v katerega lahko pade otrok, če je na nekaj res močno alergičen. Smrtno resno jim vse razloži, enkrat za vselej. Če ne gre drugače pa “ponori”, tu gre za tvojega. Mož je pa zelo neodgovoren, če stvari gleda tako z lahkoto. Koliko pa je star tvoj otrok, če ni skrivnost? Namreč že od vsega začetka moraš otroka učiti naj ne je nič takaega v kar ni res prepričan, da sme. Naj vedno počaka na tebe, da pogledaš.
Nekako boš morala narediti red. Naj grejo v trgovino s tako prehrano in tam nakupijo piškotov in podobno, če res želijo otroka s temi stvarmi obdarovati.

muca moja te čisto razumem.

Žal takšna “dobronamernost” prizadene
najbolj ravno otročke – grrrrrrr.

Ne upaj da se bodo takšne “tete” in
“strici” spremenili – kajti ponavadi ljudje
ki hočejo otroku res dobro tudi
PRESNETO DOBRO
VEDO, KAJ TA OTROK NE MARA
IN ŠE BOLJ KAJ NE SME!!!

Bolj malo lahko storiš,
ampak tudi otročki zrastejo
in kaj kmalu spoznajo kam pes
taco moli….. in to je tudi dobro ne de

Za zdaJ pa ti žal lahko svetujem le eno
zdravilo preizkušeno na lastni koži:
zaradi takih “dobronamernežev”
imej v torbici “rezervne” sladkarije t.j ta “zdrave”.

Če pa potrebuješ karkoli s tega področja
(zdrava hrana-literaturo, recepte)
ti rade volje kadarkoli priskočim na pomoč
veš kje me najdeš ne de .. PACMAKAM TE VORNK

Oj Romana pozdravljena..ja moj mali je sedaj star 20 mesecev.Ravno smo dali skozi
nove IgE teste..tko da alergijo ima še,kot sem rekla ze od 4 meseca starosti!Zdej nas čaka še cepljenje,tisto še obvezno,ki smo ga odložili prav zaradi alergije(rdečke)..ampak za to morava v bolnico.,da bodo to naredili pod nadzorom….Jaz poznam vse kar se lahko pripeti če se otrok pregreši..tko da tudi to vem,da je to lahko tudi v najtežjih trenutkih smrtno nevarno…A očitno se enim ne da dopovedati….Tudi zame bi bilo lažje kuhati vse skupaj v enem piskru..tko pa kuham in pripravljam hrano zanj dokončno posebej….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ne boj se…in hvala….:))))))))))))))))))))))))))))))

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

🙂 ni kej :))

Muca se moram kar strinjat s predhodniki , veliko volje in moči pa bo potrebno, da jih boš prepričala, da to kar počnejo je škodljivo za ta mickenga . Madonca, ma kje imajo pamet !

New Report

Close