Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tudi danes smo zgodnji …

Tudi danes smo zgodnji …

…… ker je opravkov več, kot smo ji sposobnosti
v enem dnevu opraviti. Deževni dnevi nam sicer
nič kaj dobro ne denejo. Počasi se nas loteva
depresija, a tudi tega bo enkrat konec. Vzeti v
roke dobro knjigo, pospraviti po registratorjih
plačane račune, položnice, urediti domači arhiv,
napisati par stvari, ki jih odlagamo in odlagamo,
kot bi jih potem ne bilo, to je delo, ki se opravlja
v deževnih dneh. In seveda čuva kavčk, da nam ga
kdo ne spljačka. In gledati televizijo, in razmišljati
o boljših časih ….. Ponovno mi hodi po glavi včerajšnja
oddaja iz tv pop- Preverjeno. Enkrat smo tu gori že debatirali tudi o otroških manekenih in včeraj so me tiste neumne ženske, katerim naj bi otroci dejali “matere”, ki so vse navdušene nad “idejo”, da bi se njihov otrok s pomočjo ženske, spremljevalke misice, ki je odprla “šolo za otroške manekene, s katerimi tudi tržijo”, naučil lepe hoje, pravilnega obnašanja …. etc.etc. Ljubi bog, katera manekenka pa lepo hodi, vas vprašam, ker je jaz žal še nisem videla take. Vse hodijo spakedrano, noge se jim v tistih petah zvijajo, da samo čakaš, kdaj se ji bo zvila tako, da bo zletela za pisto. In to naj bo lepa hoja? In lepo obnašanje je hoja po pisti sem in nazaj? V zaodrju pa preklinjanje, stokanje zaradi bucik in sovraštva ene nad drugo zaradi rivalstva … Ljudje, to zame ni lepo obnašanje in tukaj se ga otrok žal prežal res ne more naučiti. In fantek, ki je dejal, da se v šoli iz njega norčujejo, je šel najbrž na mamino spodbudo na modno pisto, zdaj pa se kar naenkrat ne bo nihče več iz njega norčeval? O, ti ljubi bog, kako bi take ljudi človek z veseljem stisnil in zmazal z zidom? Ob takih materah me pa res mine potrpljenje! Ja, in mati deklice “jo bo spremljala in ji stala ob strani povsod, če se bo njena kariera manekenke nadaljevala”!!?? Ni čudno, da smo se ob tej temi enkrat že tako močno razjezili, saj v bistvu ne naredijo drugega, kot s takimi in podobnimi rečmi razburijo duhove, po drugi strani pa gospe, ki je ta tečaj oz. to šolo odprla še brezplačno reklamo delajo. Da bi jih vrag! Res, da bi jih vrag pocitral vse skupaj. In potem še tema o duhovščini in celibatu? Sprašujem se, zelo resno, zakaj le je potreben celibat pri krščanskih duhovnikih? Ali ni morda le človek, ki izkusi vse lepote in gorje družinskega življenja, pomanjkanja ali blagostanja, trpljenja ali topline doma, ali ni le tak človek poklican, da nas o takem in drugačnem načinu življenja poučuje, popelje z dobrimi nasveti dalje, tolaži v stiskah, se veseli z nami vseh naših uspehov …?? In kako tak človek, ki ne izkusi vsega tega lahko o tem poučuje, svetuje, negoduje, kara, kliče po pokorščini ??? In zakaj po vseh raziskavah, po vseh razpoložljivh podatkih, ki kažejo na porast duhovnikov, katerim se rodi otrok, pa z njim ne more živeti, zakaj po vsem tem ne ukinejo celibata? Vprašanja, na katera izgleda ne bom nikoli dobila odgovora in samo srečna sem najbrž lahko, da moje oči in moje srce ni oddano – duhovniku! Kajti večno bi bila nesrečna, večno bi stremela za tistim, česar ne bi mogla imeti? Gorje dekletom in ženam, ki se jim to pripeti? Najbrž je potem njihovo življenje bolj podobno vicam, kot pa nebesom na zemlji?

Ah no, pa pustimo te moreče teme, ker nanje tako ali drugače ne bomo našli odgovora, ki bi nas vsaj malo zadovoljil, ki bi v nas vsaj za nekaj časa prekinil tok razmišljanja.

Prijatelji, ah ja, dobro jutro in lep dan vam želim!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro in veselo jutro Marici,
Nisem nic gledal, imam pa seveda o vsem svoje mnenje..
Glede manekenstva otrok je zadeva res koncljiva. Samo taksno je zivljenje in tiste mame, karkoli si ze mislimo o njih, najbrz na njih podozivljajo svoje neuresnicene sanje.. Trzno gospodarstvo zahteva tud reklame za otroske obleke.. Pa se pedofili pridejo na svoj racun…

Celibat pa seveda nima nobene verske osnove, je izmisljen izkjucno zato, da se cerkveno premozenje ne bi delilo in drobilo.. Seveda je vse res, kar si napisala, predvsem da bi porocen duhovnik drugace jemal zivljenje in lazje razumel navadne smrtnike..

A si predstavljas, koliko farozev bi se postopoma skozi stoletja nabralo ob cerkvah, ce bi vsak zupnik imel v njem svojo druzino, hehe..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

ko zagledas sonce, je dan lepsi :):))

da ne “bote” pozabili na brencalo 🙂

knedlne za vse +1 se ve za koga :):))

deeeeeeeeeeeelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

nova
Uredništvo priporoča

Ta je pa dobra, da bi zajček pozabil na svojo čebelico ?
To ni mogoče !

Knedlčke:)))))))))))))))

Tale glede nabranih farovžev je pa res dobra, ježek.
Pa še res je. Ogromno bi jih bilo.
Eden najin:))))))))))))))))))))9farovž!

Mariči, jeza škodi lepoti, posebej sedaj, ko si prišla od lepotne obdelave :))
No, hecam se, tema ki si jo napisala, ti dvigne pritisk.

cmoka!

HI, cebelica..

Ti nisi nobeno brencalo, ampak nasa dobra prijateljica!!!!
Lepo, da se oglasis, ko bi se vsaj pogosteje, posebej sedaj, ko nas je tako malo.. Bemti, da bi bil cel Tjjavendan kar na dopustu enostavno ne gre..
Upam, da se tudi v tem strinjava, saj se zares v marsicem!

Cmoka namest knedelna!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Hehehe, zajci, midva pa res ne bi bila za v farovs, tam se uradno ne sme prav nic gresiti! In kaj bi naredila, ce bi prisla skusjava?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ježek, skušnjavi se pa ja ne bova upirala, rajši ne greva u farovž.

Se strinjam, pojdiva raje na kaksen senik… Mmmm, vonj sveze otave…, pa skrobotanje deznih kapljic po glinasti strehi… , kaj pravis?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

No, saj veš. S teboj grem kamorkoli ! Samo zdi se mi, da morava res it čimprej. Pravzaprav spadava v naravo, mirno in tiho daleč stran od ljudi…

New Report

Close