Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Štrajk!!!!

Štrajk!!!!

Ok…. če vsi štrajkate…. čau do jutri!

Jani

… govorili ?

Nikitki se ne mlati prazna slama , ja mal tečna in filozofsko razpoložena

………ja?

tudi zajček je tečen!!

Kar sem reku sem reku!

Dialoga tukaj ni, samo dejstvo izečene besede. Ne, uf, to ne maram ):
Jani, bemti !

Heh , tud Jani je tečen :)))

Nikitka išče globoko temo

Jani vama želi lep dan in mora povedat, da danes ni prov n’č nakačen, ampak, to je bil edin način.. da je bogega Janija kdo sploh porajtov hehehehehe.

Cmoka obema in še naprej full lep dan… pa veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik sončka :))))))

Torej – kaj praviš na Napoleonov prevzem oblasti l. 1802 , ko se je dal imenovati za dosmrtnega konzula in s tem seveda postal dosmrtni diktator ter postavil temelje za bodočo monarhijo.
Je pa , po moje , eden največjih ljudi v zgodovini , saj je med drugim med svojo vladavino naredil za državo veliko dobrega. Tako je na primer uredil finance , omejil korupcijo , spodbujal trgovino , industrijsko revolucijo , znanost in umetnost .
Seveda , reorganiziral in posodobil pa je tudi vojsko , yes !

No , kaj misliš o tem obdobju zgodovine ?

Nikitka trenutno proučuje Napoleona in je nad njim (še vedno , že od gimnazijskih časov) zeloooo navdušena – ordnung und disciplin , pa še lepa generalska uniforma 🙂

Meni je najbolj všeč, ker se je zalubu v Josephino :)))))

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Ja , kar se tega dela tiče je bilo pa meni najbolj všeč tisto , kako jo je on sam okronal za cesarico. Kar pa ji na žalost ni pomagalo , kasneje.

Nikitka ima rada zgodovino

Ja, ta prava je bila tale Josephine.

Zakaj pa se Nikitka tako zanima za zgodovino? Še posebno Napoleona?

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Men je pa Đozefin full všeč….

Ker je firbčna , po naturi :)))

Nikitko pa Napoleon privlači iz že znanih razlogov (pa konja je imel tud zmeraj carskega)

Nikita! Ker Napoleon in napoleonsko obdobje nista kaj prida močno zapisana v mojem zgodovinskem delu levih ravnih krivulj in bi za kakšno konkretno izjavo o ureditvi monarhije in prevzema oblasti, zlasti pa kronanja njegove Đozefin in ne nazadnje tudi posodobitvi vojske, potreboval več kot le 10 urni tečaj iz zgodovine monarhij, zgodovine vojsk in njih ureditev in seveda tudi kakšno ekstra izobraževanje iz zmagovitih pohodov preljubega ti Napoleona, da na koncu niti ne omenjam prebiranje del, ki so bila napisana o romanci med samim Napoleonom in njegovo Đozefin in seveda njego ve krute smrti na presvetli Heleni….

Vidiš Nikitka.. zato se ne bi spuščal v polemiko, ker sem jako prepričan, da je tvoja osnova neprimerno boljša in zato ne bi oporekal tvojim pretrdnim argumentom, ki temeljijo na spoznanjih in dognanjih zgodovine in seveda tudi nekater dejstvom, ki so se ohranjale potom ustnih izročil (saj se verjetno spomniš štorije o Napoleonovem pijančevanju v znani Emonski oštariji na zadnjega prosinca dan 1803 leta Gospodovega)

Torej, Nikita, se umikam iz polemike in tebi in vsem ostalim želim en prekrasen dan in se ti zahvaljujem, da si počastila spomin na Napoleona B.

Jani S.

Heh , a to zdaj se imenuje strateški umik v domače vode ?

Ker malo spominja na rusko taktiko požiganja za sabo , da jih bogi N. tako nikakor ni imel možnosti premagati – v odprtem boju že ne ;))

Nikitka Janiju za boljše poznavanje zgodovine in nasvedranje levega dela sivine svetuje občasno prebiranje Radarja ( he , he ..) in gledanje dokumentarnih oddaj na SLO 2 (včeraj je bila ena res fina o waffen SS) – to zadostuje za uspešen blef , he , he

Aha.. radar smo včasih res veliko brali, danes je pa tu internet pa TV.. včeraj na drugem sem pa nekaj malega tudi opazoval dogajanje v nekdanji SS draj divizjon :))))

Nikita, lep dan!

Jani

p.s. ma ni to umik v domače vode hehehehehe, sej nisem riba orko dijo :))))

Ja , meni se full dopadejo taki dokumentarci , so včasih kaki res dobri tudi na Discoveryju. Se velik zanimivega naučiš , sproti , čeprav učenje ni glih namen gledanja takih oddaj.
Mene strašno zanima zgodovina , še zdaj mi je žal , da se nisem odločila za studij zg. ali arheologije.

Nikitka bi dala ne vem kaj , da bi se lahko po želji spreminjala v muho in se prelagala v času nazaj

New Report

Close