Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novo jutro, nov dan ……

Novo jutro, nov dan ……

Dobro jutro, prijatelji!

Eskimska pesem pravi, da je človek poln radosti,
ko dan tiho ozari streho neba.
Tudi v meni se poraja radost ob ozarjanju novega dne,
četudi nam spet napovedujejo sneg – beraški gnoj !
Seveda, za vse mora biti, tudi za nas, reveže.
In nam, Tjavendanovcem, za to jutro, za ta dan,
dan po “črni” luni, še en lep zapis, ki ga moram,
mora deliti z vami:

“Ni ti treba biti priden. Ni ti treba po kolenih predrsati sot milj skozi puščavo in se pokoriti.
Samo dovoli mehki živalci svojega telesa, naj ljubi, kar ljubi. Pripoveduj mi o obupu svojem, in jaz ti bom pripovedovala o svojem.
Medtem gre svet naprej.
Medtem se sonce in čisti kamenčki dežja pomikajo čez pokrajine, čez prerije in goste gozdove, gore in reke.
Medtem se divje gosi, visoko gori na čistem modrem nebu, spet vračajo domov.
Kdor koli si že, bodi še tako osamljen, svet se ponuja tvoji domišljiji, te kliče, kakor divje gosi, hripavo in vzemirljivo – in znova in znova razglaša tvoje mesto v družini stvari.”

Da, tako pravi Mary Oliver in tako čuti marsikdo od nas – klic, ki se mu težko upremo, klic, ki odpira naša srca in naše duše, klic, ki nas sili v jok ali smeh. In pogled, uprt daleč tja v svod neba, ki počasi zažari v zenici naših oči!

Naj vam bo današnji pogled usmerjen v lepoto stvari, kraja in ljudi, v lepoto, kateri se nam ne bo težko odzvati in naj vam pepelnični dan prinese tisto, kar je pozabil prinesti pustni torek!!!1

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Današnji dan je moj pogled uprt v večer. Kot bi pustni torek odložil vsa bremena na tole pepelnično sredo, za rešitev pa da bi ostal samo tale dopoldan. Vendar, po klicih s tega foruma sodeč, bo vseeno današnji dan lep, kljub težavam! Zato, tebi Marija in vsem ostalim, ki bodo tuki gor prišli in ki bodo tole brali, ali pa celo kaj napisali:

Lep, z veseljem prežet dan!

Jani

Mariči, jaz bom bolj kratka :)) .
Še dobro, da si tu!
Še dobro, da nam zjutraj kaj napišeš…bilo bi tako prazno…

nova
Uredništvo priporoča

Ampak, Zajček, moraš pa priznat, da če pa še naju ne bi bilo, bi bla tuki gor prava pustoš. No, ja… sej pravim, kopriva ne pozebe :))

Lep dan obema!

Jani

Pa, a si ti kaj slišal slučajno, da bi se nama kdo javno zahvalil ali oddal priznanje, ki si ga zasluživa ?
Seveda, ne! Delajo se neumne, kot da ni nič…

hud zajec

Oja lepo jutro,če lepši bo dan.Aha!Aha!!vČeraj sem bila čisto na dnu,danes se mi pa smeje..hja…..No še povem zakaj!!
Izpolnila se mi je ena velika želja in veliko trdega dela in truda se mi je poplačalo.Muca si je kupila avto.Prvi auto.Je čisto njen!!YESSSSSSSSSS
Zdej se bo lahko s sončki odpeljala kamorkoli in opravila sama tiste najnujnejše stvari.Juj vesela sem,res…uresničuje se mi del mojega zivljenjskega plana..še stanovanje in letimoooooooooooooooo hehehehehe.No ja še velja tisto,človek je vendarle malce za svojo ……..poplačan.Predvsem ,če imaš preproste,čiste misli in želje.Ekola,sem vam mogla zaupati.Wauuuu počutim se kot otrok!!!

P.s. aja vidva bratec in zajček imata priznanje in pohvalo od mene,ki velikokrat rešujeta tjavendan,ko je druga posadka na zasluzenem “odmoru”Off -work.Se spomnim,da sem tudi jaz velikokrat tu gori tulila in pisala a ne mi zamerit saj vidite s kakšnimi stvarmi se ukvarjam..Sej pridejo drugi časi-boljši časi,ko bo tudi zame spet vse po starem.YESSS in še enkrat yessssssss lubije za vse*************************************************************************************************

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Zajček, res kakšnih posebnih zahval še nisva bila deležna, pa zato ker sva tko skromna… tega niti ne pričakujeva, kaj?

Jani

Čestitke za uspel nakup, pa pazi da svojih malih muckov ne boš preveč obremenjevala z vožnjami. Pa še to, hvala za zahvalo meni in Zajčku, ker gor drživa tale forum 🙂

Lep dan!

Jani

He, he, ja sej, nekaj malega se je sicer res slišalo, a čva še mal počakat ?

Dejva, čeprav mislim, da se bova načakala 🙂

Je, isuse isuse, če pa se odpira, odpira, odpira,
pol je pa en “yap” /he, he, he, he!!!/ in pa ……

Eh, KOLK’ STA VIDVA LE DOBRA, KOLK’ STA
VIDVA LE FAJNA, KOLK’ VELIK VIDVA MEN’
POMEN’TA!!!!!!

MARIČI IMA VAJU RADA!!

A bo???? A še kaj???? Res sta superca, sam vrhovni mi je priča! Ampak ti Jani, ti si pa od samega zlodeja. Malo se mi je sicer dozdevalo, kdo bi bil Laden, samo si nisem upala misliti, da si si vzel toliko časa za Tjavendan, in toliko božanske energije!!! Kaj te je tako pumpalo????? Zaječek, ki je tako vztrajno letal za tabo?????

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

hahaha … a ti bi pa še kr mal čakal :))) .. no, da ne bo predolgo trajalo 🙂

evo .. pohvale tudi z moje strani .. mi sicer ne znese vsega brat .. sem pa prepričana, da v vašem gozdu listki zelo lepo šumijo :)))))

lep dan čist vsem ..

B.

muci čestitke za nov avto !!!!!

He, he, lepo povedano, kako listki šumijo. Je pa res, da zdaj, ko vem kje je čebelica, šumijo veliko bolj lepo….

.. sem pa res vesela, da sem ti lahko pomagala 🙂

lepo se mej zajček 🙂

B.

Ma, sem res vesela, veš, to ni hec!!
Še enkrat iz srca HVALA !!

lp, zajček

He he he he 🙂 a kaj me je nosilo 🙂 N’č…, pust 🙂 pa ena ideja iz naše firme… tko k se je eden omislu v Binu….

Hvala za pohvale.. zdej bom pa še bolj skakal tuki gor, oja 🙂 bomo še kakšno ušpičiči 🙂

Lep dan vsem!

Jani

Ja, se je splačal čakat 🙂 neki pohval je pa blo, a ne Zajček.. se je splačalo :))

Lep dan pa popoldan, teb Barbara, pa vsem ostalim tle gor 🙂 Jest vas zapuščam… seminarji ne čakajo :((((

Čau!

Jani

Ah seveda, listki v našem gozdu prav lepo šumijo, pa gozdne živalce delajo drušno, na naših jasah pa travca že fedrčke dobiva, tako da je prov luškano 🙂

Jani

New Report

Close