Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kulturni praznik ……

Kulturni praznik ……

Dragi moji, še jutri smo v službi, v petek pa smo,
hvala Prešernu, prosti! Je naš slovenski kulturni praznik
in prav je, da vsaj eno malo miceno svojih misli povetimo
človeku, ki nam je ogromno dal, dal doto, ki nam polni srce
in še …… prosti smo. Torej, za kulturni praznik, spomin na
našega slovitega pesnika Prešerna:

TRI ŽELJE

Ak želje bi veljale kaj,
bi želel tri reči:
deklič bel, črn far, konjič,
bile bi želje tri.

“Čemu, povej, bi bil deklič?”
“Par mene veseli,
ne da bi molil, al zdihval,
dveh k temu treba ni.”

“Čemu, povej, bi bil ti far?”
“Zavolj lahke vesti,
ak večkrat sta po dva sama,
lahko se kaj zgodi.”

“Čemu, povej, bi bil konjič?”
“Da jahal bi vse dni
od deklice do farja tje,
od tam spet k ljubici.”

In še je še med vami kak Prešeren, prosim, pa se posvetimo umetniški žilici v nas in se gremo karakoke. Morda mi v tem času kaj kapne v to puhlo glavo in se spet javim???

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Javna zahvala dr. Prešernu, ker sem lahko v petek ledig in frey, yeess!

Upam dr. France, da boš kakšno dobro besedo rekel zame v nebesih, glede na to, da sem se ti edina javno zahvalila za prosti delovni dan!!

Ce bi v tistih casih ze poznali net, bi dr. France gotovo bil registriran na Tjavendanu… In Marici, ti bi zagotovo fasala vsaj kaksen zgeckljiv sonet, hehe..
Bemti, samo glede na tvoje pisanje bi si dr. najbrz zazelel se kaj bolj konkretnega…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Pridružujem se klikom v spomin na našega Franceta.

Zame osebno, je bil genij.
Imam ga definitivno najraje od vseh pesniških duš in resnično prekleto rad bi ga zares poznal. Bono Vox je naslednji, a ta je še živ in nisem še zamudil vseh priložnosti.

Se pa globoko in iskreno in z zgražanjem vsako leto sproti distanciram od mračne in nerazumne prakse uradne Slovenske kulture in politike, ki je dopustila, da še naprej slavimo njegovo smrt, za rojstvo pa še vemo ne.

GABITE SE MI, draga jara gospoda in fineca, s takim obnašanjem, ko to nihče ne skuša spremenit. O, ma so potrebni referendumi za Nato, pa za spremembo ustave, pa za kurčev Kompas, ker je bogi, ker bo zaprl par free shopov, ipd, ipd…..
Sem sto procenten, da če bi bil Prešeren danes med nami, bi bil ravno tako marginalec, izmeček družbe, parazit, pijanec in kar je tega.

Mi je pa v veliko čast in veselje, da mu je dodeljena himna in do prihoda eura tudi častno mesto na najbolj pogostem bankovcu.

Dvignimo temo

New Report

Close