Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dva angela ….

Dva angela ….

Dobro jutro, prijatelji.
Sončna sobota in nedelja sta nas zagotovo napolnili z energijo, da se bomo spet aktivno lotili reševanja naših vsakodnevnih problemov. Jim Rohn je dejal, da “dobre ljudi srečamo, ne ustvarimo.” In najbrž da je res tako!
Nedelja mi je namreč “prinesla sedemdesetletno gospo”, ki me je spomnila prav na gornje besede. Gospa si je zadala planinsko turo in ko je šla mimo hiše, je bila deležna pozdrava, kot vsak drugi mimoidoči, če smo pri nas že ravno pred hišo in se grejemo kot martinčki. Ustavila se je in ker se mi je zdela utrujena, sem ji ponudila pijačo, pa klopco za par minut oddiha in par besed. In tako sva sedeli tam na sončku pred hišo kar neka časa in klepetali. Nevsiljivo, neobvezno. Beseda je dala besedo, kmalu bi človek lahko rekel, da sva kot dve dobri prijateljici. Pa še danes ne vem drugega kot to, da ji je ime Minka. Najbrž je to tudi “izpeljana” Marija. Jaz sem popila ob tem klepetu še kavico, ona je ni, si ni upala in ko se je odpravljala, mi pravi:

Ja gospa, hvala vam za vse in naj vas čuvata oba angela!” Najbrž si lahko zamislite moj začuden in vprašujoč pogled ob teh besedah in najbrž ga je opazila tudi gospa Minka, ki mi nato pravi: “Veste, vsak človek ima dva angela varuha: enega, ki ga čuva pred slabim in enega, ki ga čuva pred dobrim. Vsi si želimo le tistega varuha, ki bi nas čuval pred slabim. Pa vendar nas lahko “poškoduje in pokvari” tudi preveč dobrega. Zato bi moral človek večkrat pomisliti tudi na angela, ki ga čuva pred dobrim, da tega ne bi bilo nikoli preveč! Slabo nas seveda žalosti in nam nalaga polno skrbi in opravil, da “to slabo” izboljšamo, ko pa smo v dobrem, nikoli ne pomislimo na to, da zna biti tega preveč in da na koncu od preveč dobrega lahko v nas samih zmanjka ta glavnega – človeškosti. Postanemo lahko vse drugo, samo človek v nas počasi odide, pozabimo nanj! Ja, vi gospa pa imate tudi tega angela očitno na svoji strani!”

Tako sva se z gospo Minko poslovili, meni pa ne bodo šle njene besede nikoli več iz glave! In sprašujem se, znova in znova, kako dolgo mora človek živeti, da pride do takih izkušenj in takih spoznanj. Mož in hčerka, ki sta notri, v hiši gledala televizijo, sta tudi slišala to gospo Minko in tudi onadva sta ostala brez besed. Nič nista zabavljala, kot ponavadi, ko klepetam s kakšno žensko, tokrat se nista nič ponorčevala iz mene in moje klepetavosti. V njunem molku in v njiju samih pa sem zasledila tisto razmišljanje, ki je hodilo tudi po moji glavi!!! Razmišljanje o angelu, ki naj bi me varoval pred …… dobrim!!!! Razmišljanje o nedelji, ki je zlepa ne bom pozabila!

Prijatelji, še enkrat eno lepo dobro jutro.
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro jutro Mariči!

Veš, vsako tako znanstvo, ti prinese nekaj novega. Vsaka nova beseda, ti pove nekaj novega. Tudi sama sem vesela, da si to povedala še nam. Res pa je, da sem v eni knjigi brala, da sta res dva angela. Menda naj bi skoz stala za nami, vsak na eni strani..

VIš,preveč dobrega tud ni oki…mora bit ravnovesje..mal dobrega pa mal slabega,kot tehtnica,le da se tisto dobro mirno duše lahko jeziček vage nagne v +…jep čist res je vse skup tole..angel + in angel -…eden je na desni rami(tisti ta +) na levi pa angelček – tega se jaz zavedam..zato pa vsakega na toliko časa mal pocukam za brado.

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Nekoč sem o tem že razmišljala. Na malo drugačen način a bistvo ostaja. Ko je človek namreč najbolj srečen in mu vse teče kot po maslu in mu nič ne manjka in ima dober standard…. vedno v družini nekaj poči. Moje mnenje je zato takšno, da mora vedno biti kakšen problemček, kakšna senca in da nikoli ne sme biti čisto vse vredu. In če je tisto kar manjka denar, je to še najbolje. Mnogo bolje kot zdravje, nerazumevanje…. Skratka verjamem v to.

Enako tudi jaz, Pandica .

ohhhhh Marija moja,bi ti zapela eno lepo pesem tak na uheka..pol bi pa obe prepevali cel popoldan..čaki a sprejmeš ..noja nič ti bom kar poslala na mail,če lahko si odpri in poslušaj..paše pa na tvojo temo.*****

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Pozdravljena Marici,
zanimivo je, da sem tudi jaz nekoc slisal to zgodbico o dveh angelih…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ježek, tisti, ki vse vidi in vse ve mi je priča, tam kjer je,
da sem jo jaz slišala v nedlejo prvič v življenju …….. in
da mi je dala misliti, resno misliti, zato sem jo posredovala
tudi vam ….. brez vsakršne zle namere, brez vsakršnih misli! Zgolj zato, ker sem bila srečna, zadovoljna, kar pa zdaj, žal, v tem trenutku, ko tavam v temi, ne morem reči. Grem dol, da premislim, kaj mi je storiti, oziroma tako se zmenimo: naj mi nekdo od vas pove, zakaj in v čem je finta “ene Maričke od sobote”. Nisem namreč vsega brala, nimam časa ne vem, za kaj gre. Prosim, prosim vas, osvetlite mi temo, po kateri hodim!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ma marija moja,ni vredno…se je ena gospa pošalila grdo..pa sej smo vajeni ze vsega a ni res..nikar v temo..lej zunaj sonček sije…bolj bomo pozornost polagali taksnim stvarem,bolj bodo apetiti po takem početju naraščali..zato tisto tipko ignorr pritisnimo in pejmo naprej…

P.s. Marija ti mail ne zagrabi tistega kar sem poslala,zato žal..prav žal mi je..pa tko te vidim,kak bi si pela in prepevala..ob poslušanju seveda…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Tudi meni je dalo mislit tvoje pismo in nauki iz njega.. Spomnilo me je na mojo pokojno mamo, ki mi je nekoc govorila o teh dveh angelih za varstvo pred dobrim in zlim in ona je s tisto pravo prepricanostjo verjela, da je zares tako…

Kar pa se tice maricke od sobote, nimas ti z njo nobene zveze.. Gre za skodozeljnost nekoga, ki mu gre Tjavendan v nos, pa nam je poskusil “pomagati”, da se skregamo med seboj… Tako to pac jaz vidim to zadevo….

Moj nasvet; Marici ohrani mirno kri in si ne razbijaj glave s tem kdo je to…..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Oh, ježek, dobro da te imam. Ti narediš tak prepih v
moji glavi, da se vse takoj zjasni. Saj nisem hotela
ugotavljati, kdo je kdo, le obtožb sem se hotela rešiti,
ker sem pač tavala v temi. Hvala vama, obema, tebi in
muci.
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close