Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naravnanosti I.

Naravnanosti I.

Moja želja ….. danes !
Lepo, mrzlo, sončno jutro vam želim – vsem skupaj. Tistim stalnim obiskovalcem tega foruma, ki se drug drugemu tudi javljamo, še lepše in še sončnejše jutro pa tistim, ki nas pridejo samo prebrati, potem pa se, iz kakršnikoli in samo njim znanim razlogom umaknejo. Lepo jutro torej – VSEM!!

Jutro, ki ga jaz ponavadi začnem se tem, da položim obe nogi hkrati iz postelje, da utišam uro pred njenim ubitačnim zvonenjem, da se čisto narahlo dotaknem ali celo pobožam tisto gmoto človeka na drugi strani postelje, ki še ni čisto podobna pravemu človeku, imam pa čast in priliko, da se ji vsako jutro posebej od srca nasmejim, zakladu, ki tričetrt ure “po vstajenju” ne pride čisto k sebi, jaz pa “norim” že tisti hip, ko položim prst na “zaustavljalec” budilke, torej jutro, ki ga jaz začnem, se ponavadi začne tudi v tistih petih minutah, ki jih posvetim branju. Branju česarkoli, kar mi pride pod roke: Jana, Hopla, vačasih je bil to lahko tudi Vroči kaj, pa Vikend, pa Pilot, pa Murphyjevi zakoni, pa Babičini nasveti, pa zgode in nezgode v vseh oblikah ljudskega življa, skratka: karkoli, samo da je poleg jutranje zarje na mizi še ….. branje. In če je to “karkoli”, skušam iz tega karkoli potegniti nekaj čisto zase za ta dan, ki se mi začenja. Imam pa seveda tudi že izdelano metodo, samo zase, kaj primem v roke zjutraj, da se me to res drži. In imam tudi…. zelo zanimivega prijatelja, (to ste najbrž že vsi ugotovili, saj vas s tem praktično že prav “posiljujem”) imam torej prijatelja, ki mi da misliti že ob šesti uri zjutraj. Imam prijatelja, poleg vas, ki si ga želim brati, poslušati, si ga vtisniti v spomin, misliti na to, kaj mi je želel povedati in čigar ponujene misli sem si izbrala in si jih močno želim posredovati še drugim. Ne vem sicer, če je to tisto, kar si želimo tukaj, na tem forumu. Nisem prepričana! Včasih se sicer vprašam, če vas ne dolgočasim, pa si mislim: vse mogoče stvari se predebatira, vse mogoče stvari se iznese na tem forumu na plano, o vseh mogočih stvareh razpravljamo, tukaj, tam …… zakaj ne bi zaužili tudi nečesa, kar nam bo morda za trenutek ali dva spodbudilo naše srce k hitrejšemu utripu, obudilo spomin na nekaj, davno doživetega in nehote pozabljenega, razburkalo domišljijo, preusmerilo žalostno misel in nam dalo misliti o tem, da je črno lahko tudi ….. svetlo črno in da je belo lahko tudi sivo belo!!!! Prav zato si dovolim biti toliko predrzna in nam – vam vsem skupaj vsiliti samo za par minuta tisto resnico, brez katere ne moremo živeti, četudi ji velikokrat skušamo uiti. In tako si vzamem pravico s strani avtorja besedila, da prenesem njegovo misel povsod, kjer se nahajam in povsod, kjer menim, da bo naletela na tisti trenutek vpojnosti in na tisti trenutek poglobljenosti, kot je avtor sam želel. Ni nas želel siliti k temu, da bi se njegovih naukov učili na pamet, kot smo se morali učiti Sheakspearovega Othela, pa Gregorčičeve Soči, pa Prešernovega Povodnega moža .. ne, nikakor. Želel je samo preliti svoja občutja tja na papir, da bi tam ostala in da bi jih, ko bi jih še enkrat prebral, do potankosti podoživel in se ob vsem tem še nečesa dodatnega naučil. Zato in zgolj samo zato sem postala “prepisovalka bednih tekstov”. Bednih? Oh ne, nikakor. Jaz sama v vsaki besedi prepisanega teksta najdem delček, čisto miceni miceni delček …… sebe. Tudi v

Naravnanosti I.
“Kako naj se naravnamo do življenja, ki nam ne uresničuje naših želja, ki nam ne uresničuje naših načrtov? Najprej pod vprašaj postavimo svojo sodbo. Mogoče smo pri presoji preveč posvetili z lučjo svojih (previsokih) želja; mogoče preveč upoštevamo svoje načrte?” /jasno: Z.Modrej/

Zdaj se vprašajmo, katerega našega načrta nam naše življenje ni uresničilo? In zdaj naprej: zakaj? V soju katere luči je bila v tem primeru naša sodba o nas samih previsoka, premočna? Zakaj nam pa, recimo …včeraj ….. nekaj ni uspelo? Morda nismo bili dovolj zagnani pri aktivnostih za dosego te želje, morda smo “preveč posvetili z lučjo” pri naših sposobnostih, morda pa so naše želje v danem trenutku, danih okoliščinah, danih možnostih resnično še malo, čisto malo ….. previsoke??

Moja želja danes ni prevelika, ni premočna, ni ……nedosegljiva; moja želja danes je samo …… imeti lep dan, ga preživeti v polni meri, doseči, da se žalostni smeje, da jokajočemu presahnejo solze, da upočasnjeni ritem srca začuti ponovni hitrejši utrip, da veliki problemi postanejo malo manjši, da …….. pridete vsi sem gor in da se skupaj zabavamo. Da izpišemo svojo žalost, svojo resnično žalost in si že s tem čisto malo pomagamo, da izpišemo svoj problem, svojo bol in računamo na pomoč prijateljev z njihovimi nasveti in izkušnjami pri reševanju le-tega, da izpišemo svoje veselje ob kakršnemkoli veselem dogodku, ki ga bodo veseli tudi naši prijatelji, da se poglobimo za trenutek ali dva drug v drugega in se v mislih z njim veselimo ali jočemo, ali kuhamo, ali kupujemo z njim avto, ali smo z njim na dopustu … In ne bom preveč svetila z lučjo …..zato, da bo ta želja postala …… meso!!!

Vaša Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro jutro Mariči,
Saj ves, da te rad berem, ampak v sluzbi to storim malo težje, ce gre za poste taksne dolžine kot je ta, ki pri vsem zahtevajo še razmislek. Zato mi ostane le printanje in branje doma… Tudi to je nekaj in hvala ti..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Jest bom pa kar zapela eno vižo.Zate Mariči prav posebej!!

Oj Marička kok sti fajn,fajn ,fajn…
čudovit je tvoj dizajn,zajn.. zajn
Čudovite misli te!
Vsako jutro me zbude!!!
Tale Modrej za znoret…res z njim
obnoriš cel naš planet!!!
Oj Marička ti le piš…piš,piš
mene res nkol ne zgubiš,biš,biš
ker si moja lubica..ti presneta mačkica..
Si res prava Tjavendanovka!!!

P.s. ob branju si požvižgavajte melodijo Franci na balanci..heheheheh

Muca,ki je s hudiča ze od rane zore,ko še vse spi…0*0*0*0=*********

Khm..zdej pa mal resni del:
Predvsem,bi rada povedala moj odgovor na prašanje,kako naj se naravnamo do živlenja..takole jaz pravim..
Bodite sproščeni,nagajivo-iskrivi..
POglejte se v ogledalo in si recite jep to sem pa jaz!!Pa enga lubija si pritisnite,in si recite na glas MATR DONS BO PA EN LEP DAN!!YESSSSSSS

0*0*0*0*0*0*0+

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...
nova
Uredništvo priporoča

Človek, ( živalica ) mora vedno najti čas za razmišljanje. Pa zdaj ne vem kaj je krivo, morda čas, ki tako hiti, ali kaj drugega, vendar se kar pozabim zazreti sama vase, ali pa nočem, kaj vem.
Potem ko tebe preberem Mariči, se spomnim. Da so v meni želje, tudi načrti, tudi problemi taki in drugačni, ki se z posebnim, le njim znanim užitkom lepijo na mene . Torej je sigurno prišel čas, da presodim o upravičenosti in nivoju mojih načrtov in želja….da začnem misliti o sebi.
Veliko pa mislim o vas vseh tukaj. In tudi moja želja je, da se dobimo vsak dan, da se skupaj smejimo, veselimo in potožimo, ko pride tak trenutek.
Mnogokrat je tako, da se človek ( živalica ) sploh ne zaveda kaj ima in kako ji je lepo, dokler……

zajček

Naj živijio ” viže ” !
Heh, he, muci.

Moj dan se je začel ob 6. uri… zdejle ob 10. grem pa na smučke… Fuuuuuuuuuuuuul dolgo že nisem smučal.. No, ja.. ta dan bo zih dober! Tud vi se mejte skrajno lepo… pa se beremo.. k se srečamo!

Lep dan in lep vikend vsem!

Jani

Ja, kok dolg pa je tvoj delavnik, da že greš?? Sem proti !

Pa še nevoščljiva, ker greš smučat, da je kaj.
A greš na Krvavec, tam je meni najlepše, kadar pač grem, že dolgo nisem bila ):

joj Jani pazi..kak bos smučkal..ne se preveč okol ozirat..hehehehe
Zal da je danes bolj megleno zunaj..uživaj!!!Papa–pa lep a nč..sej se še čitamo tuki gor…kej se prklop..lubija..papa***

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Da ne bo v kakšne smreke not zaplužu 🙂

Moj delavnik je danes dolg samo 4 ure…. potem pa žurka… ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel dan!

Lep dan!

Jani

p.s. a si dobila listka na drevescu 🙂

Ne, na Soriško 🙂 planino :).. tam je tud dober.. če je sneg 😉

Glede na to, da nisem smučal že…… ene 10 let, bo previdnost več kot dobrodošla :))) Tud ti, muca.. se mej fajn!

Jani

Oh ti muca, kolk s’ ti fajn, fajn, fajn …..
čudovit je …… tvoj pesniški dizajn, zajn, zajn ..

in tako naprej, seveda. Do danes nismo
imeli prilike spoznati tvoje umetniške žilice,
zato hvala ti za tvoj trud in hvala še posebej
za to, da si nam razkrila delček svoje biti!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He he he gmajna :))) ja brez nje bo težko 🙂 bom k’r mal pogrešal 🙂 gmajno :)))

Ha ha..upam,da Marija ne bo zamerila ker smo začel sekat o smučanju..Sem se pa spomnila
hahahahahaha se opravičujem ampak se na glas režim..enga dogodka,ki mi bo ostal v spominu celo živlenje..
Na Zatrniku sem enga podrla,ko sem smučala.So bli prvi koraki na smučkah.In kako elegantno sem to izpeljala….Mozakar mi je bil zelo hvalezen,ker je blo vse izpeljano zelo nežno.Revež je občudoval naša lepa zasnežena gorovja.Malce narazen je stal..eheh pa pride ena nasukana muca mimo in sviz mu svigne med nogami,možakar se lepo usede meni v naročje(moje smučke so šle med njegovimi nogam iin sva se skupaj peljala naprej.On seveda v mojem naročju..heheh.Čisto narahlo nežno sem ga pobrala..hahahah Kaj je blo smeha,ni za povedat..še njegova žena,ki je ostala tam..heheheheh se je smejala do solz..hihih

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

HA ha ha ha ha ha, dej muca, povej kje smučaš 🙂 pridem še jaz… občudovat planine… pa se v naročju voziti :))))) hahahahahaa

Lepo te prosim, ljuba muca, čemu bi zamerila in
le kako bi si lahko vzela to pravico, če pa delamo
ravno to, česar si želim: se zabavamo, se smejimo,
smo dobre volje. Moja razmišljanja vam jaz ponudim
le in samo zato, ker se mi pač dan tako začne, potem
pa gremo naprej s smehom in dobro voljo in ……. s
smučanjem, seveda! In, ko si tako nazorno prikazala
tvoj smučarski podvig, sem se tudi jaz smejala in prav
v dobro voljo si me spravila. Če zdaj pomisliš še na to,
koliko drugih ljudi bo danes še deležnih tega “virusa”,
si naredila, ljuba mucica, hudo dobro delo. In že imaš
en cekinček na poti v nebesa!

Nič zamere, bomo vse, kar bomo zamerili, tudi odstrigli!!!!
Kar tako naprej …… s smučkami ali brez! Saj nisem jaz tisti element, ki določa, kaj se lahko in kaj se ne sme, sem samo in zgolj ena od nas! Pišem, mislim, sem!!!!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

YAP, sem. Thanks!

Tudi jaz sem se nasmejala, he, he.
Ta je dobra.

Ne bo nič hudega, boš videl. Običajno je tako, da sploh ne veš, da nisi že dolgo smučal. Greš po strmini dol, je super, in kar vse znanje se ti samo povrne, no vsaj pri meni je že tako.

Prijetno smuko!!

Pa še ideja je dobra, če vidiš kakega, ki občuduje planine, ne pa tebe! Ga kar pohopaš, pa je !

hehehehehehehe

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

No, viš zajček… si mela prav… res je tako… sem bil še sam nad sabo presenečen :)) Jutr gremo spet… tko za ene par uric… :))

Lep večer in noč 🙂

Jani

Mjgv

New Report

Close