Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Drugače misleči..

Drugače misleči..

Ko bi le bilo naše življenje lahko in enostavno, da bi z lahkoto razumeli drugače misleče, tiste, ki včasih za svoje orodje uporabijo “težke besede “. Pa se lahko še tako trudimo, jih poslušamo, poskušamo pomagati, jim prihajamo nasproti z odprtimi rokami,pa ne gre in ne gre…
Dovolj velika modrost je pozitivno sestaviti naše življenje tako, da nas izpopolnjuje, še težje je nekomu drugemu pomagati pri tem, posebno če naletimo na njegov odpor.
Pride tako, da se v vsakodnevnem življenju navezujemo na stvari, živali in ljudi, ter se med njih pomešamo z vso svojo strpnostjo, prijateljstvom in ljubeznijo.
Vendar nikoli, ni samo od nas osebno odvisno, ali se bomo med seboj ujeli, ali ne …Vedno sta potrebna vsaj dva, če nas je več toliko bolje. Če se potem med nami ustvari harmonija razumevanja, če mislimo, ali čutimo enako, potem tu govorimo o prijateljstvu.

Jana, dobro jutro in – hvala!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ja, to je pa res lepo, kar si napisala. Ob nekem pogovoru se je utrnila misel, ki mi bo ostala vedno v spominu. Izjavil pa jo je mož neke žene takoj po tistem, ko sta se sprla. Dejal je: jaz se sam s sabo najbolje razumem, nikoli se ne prepiram, ko si zraven ti, sva že dva različnomisleča. Možnosti za prepir je takoj veliko. In potem pride še otrok, še eden več, ki se mu moreš prilagajati, ga razumeti, potrpeti. Smo že trije različnomisleči. In midva imava spet cel kup razlogov za prepir. Ampak, skupaj sva zato, ker se imava rada in ker lahko takšne reči skupno premagujeva.

Res je tako, Buba. Včasih je dovolj, da se najprej poglobimo sami vase, in tu razčistimo. Za začetek, bi to moralo zadostovati…Potem gre lažje naprej.

Bo držalo, čeprav včasih ni nič kaj enostavno.

Nimam kaj dodati k napisanemu,
V zahvalo en Cmoooooooooooooooooooook!
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Samo enega?

A ti ne veš, da je skromnost lepa čednost !

Ko se navadiš, se je težko odvadit, heh

kdor jezika spara .. knedlov strada :):))

bzz bzz
cebelica

A si že probala ajdove z drobtincami ? NJAMSI.

K resnim temam se ne spodobi prevec kusvanja, hehehe, sam se nisem mogel vzdrzat,
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Tudi jaz ne, da ne bi prosila še enega.

ce prav pomislim ….. bi zdajle najraje Matevza 😉

bzz bzz
cebelica

resna tema ….

dragiiiiiiiiiii ….. a bova zamenala pipe u kopanici … cmok .. cmok … cmok ….

dragiiiiiiii ….. a bova zamenala tapete u spalnici … cmok cmok cmok …..

dragiiiiiii ….. a bom dobila nov pelc :):)))

knedl, knedl :* :*

bzz bzz
cebelica

heh,he,he

A da boš spet streljala ?

mhm .. tko lepoooo k Repi pase :):))

bzz bzz
cebelica

Ja, pol pa obvezno še basa, ni kej.

pa lih prov debela …..
pa lih prov dolga …..
pa lih prov socna …..

bzz bzz
cebelica

Babe frdamane !
Spet ste začele o hrani , grrrr…
Kaj pa teranček ,
pa pršutek pa tist domač kruhec …
pa smajli ???
pa štrudlova ritka …
…..

ma … ce prov razmislim bi …
zdele bl pasala “rekreacija”
s “klobasami” :):))

bzz bzz
cebelica

Ja , he , he , sej to spada..
…vmes .. he , he ..
pa če so še domače …

Tvoja prosnja je meni ukaz…
Cmooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkk
CCCCCCCCCCCcccmmmmmmmmmmmmmmmmmmmoooooooooooookkkkkkk
CmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmoooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkPepi

Mislite le mirne misli, Pepi

pri teh vsaj ves, kok so “nore” :):))

bzz bzz
cebelica

New Report

Close