Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAVA IN KOFETEK

KAVA IN KOFETEK

Nekdo mi je rekel enkrat, da poglej kakšno kavo pije pa boš videl kje mu je strast??? Morda je to smetanca, penica, sladkoba ali grenkoba, morda pa celo kaj drugega (recimo Irska kavica) ali pa očasi s pripravo turška z rahatlukom?. Ne glede kje je povezava med smetano in strastjo je vprašnje ki sledi: kakšno kavico pijete VI?

Jaz medeno (ta trenutek uživam v kakavni kavi)

Medo

Dobro jutro , medo !
Jaz pravkar pijem kavo z aromo vanilije – ni sicer tisto tapravo , kar obožujem , je pa pri roki !
Torej : kratka , črna , močna , rahlo oslajena z rjavim sladkorjem , z čisto malo smetane z kakavovim posipom.
Kaj ti to pove ?
Prosim , ne obešaj se na “kratko ” , he , he …

A si videl , kakšne žgečkljive misli z nami pogrešanimi so imeli včeraj preživeli ostali ?
A.

Pove mi to, da se rada na hitro gor postaviš (kratka), želiš imeti pri sebi prave stvari take kot so (črna), nočeš imeti izumetničenih zadev v tebi vre narava (rjavi sladkor), intimne trenutke zabeliš z občutkom in presenečenjem na koncu (smetana in kakavov posip), da pa sloph začneš kaj pa te mora zapeljati vonj (vanilija).

Kje so žgečkljive misli ?? nisem uspel iti vse skozi!

Medo
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen Hubert,

obožujem turško kavo. Kuhano v bakreni džezvi, postreženo v tistih prikupnih malih skodelicah brez ročajev. Žal je v službi ne morem piti,
tako da ostane samo še iz mašince. Naročim si podaljšano, z veliko mleka,
s kupčkom spenjenega. Potem si jo odnesem v pisarno in jo pijem počasi,počasi. Pitje kave imam za pravi obred. Trajati zna tudi do ene ure.

Kadar pa je prilika, mi paše irska in podobne z dodatki.Njami.
Mogoče bi pa kdo izdal kakšen dober recept.

Od znamke kave pa prisegam na Barcaffe.

LP,Kaja

Zakaj pa delate vsi krivo kavo.
Najboljše je tisto- po kavi.

Aja , a tako gre to ?
Vonj je zelo pomemben , to je res !
Vznemirljivost trenutka tudi 🙂
Izumetničenost ni na mestu – naravne linije so najlepše …
Ja , črno pa res ! Z pridihom žlahtne sivine , ah ja ….

A kje so žgečkljive misli ? V moji glavi v prvi vrsti , he , he , že par dni .

Sicer so nas pa nekaj sumili tam pri Maričini temi , poglej , če imaš čas , so vse ene zelo dolge klobase , se še vedno trudim prit skozi včerajšnji dan . Z Božjo pomočjo bo uspelo !
A.

Kava hmmmmmmm-brez nje ne gre:
Takole VELIIKAAAAAAA šalica,malo mleka notri..pa slatka mora bit,ker ..ah nic..grenke v glavnem ne maram.
Veckra na dan si jo privoščim..
Drugače mam pa najraje kapučino,ki pa mora bit grenek..pa nobenega greha gor..eto

Vidim, da jemlješ zadeve z užitkom, s temeljito pripravo, pomemben ti je prostor kjer se sprostiš (pisarna) in seveda izgled (prikupne skodelice), nočeš jemati vsega na veliko ampak po melem (male skodelice), pri intimnih opravilih ne potrebuješ pripomočkov (skodelice brez ročajev), vsej stvari pa dodaš veliko čiste domišljije (veliko mleka), in ko je zadeva pripravljena te čisto zanese (pena v mleku), vse to pa je za tebe seveda pravi ritual (obred)

Medo

Hubert, ocena 5 +.

Medočk, ali si se spomnil na tisto reklamo, v kateri pravi Šifrar: ” … in tako lepo mi zadiši …..” (pol pa Barcaffe)……

Kava, ja ….. kavica, ta prelestna tekočina, ki ponudi človeku nadnaravne užitke (če v tem trenutku odmislim še en drug nadnaravni užitek!!!)…. Torej, jaz pijem …….. (povem ti samo, če me povabiš na kavo!!!) ….. ah, povem ti samo, če me povabiš nanjo!

Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Grem pogledat to branje!

Medo

Vabilo potrjeno!

Medo

Od kolk od 10 ali od 5 ???

Medo

Od pet, jasna stvar.

Medo, ej, kar dol me je pr’bilo! Kaj pa zdaj! Aha, opis kavice. Kavico pijem samo enkrat na dan: eno čajno skodelico, z malce mrzlega mleka, potem pa s spenjeno mlečno smetano, en drobec kakava in polovičko natrena! Ampak, ne posvetim se sami kavici toliko, kot tisti spenjeni mlečni smetanci in …… kavni žlički!!!! Kavno žličko namreč “valjam po ustih in jo oblizujem” kot bi bila narejena iz ……?????

Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Marsikakšno, a najraje tisto čez mejo, v Sisstiani, ki je Illy znamke, zelo majhna, zelo črna in zelo hard. Poleg nje, dobiš pa steklenem kozarčku kupico sveže stepene smetane, iz pravega kravjega mleka in ne tiste sfejkane bljak variante iz rastlin.

Ta smetana je pa tako KOMPAKTNA, da lahko obračaš kozarček in tolčeš po njem, pa ne bo padla ven. Aja, pa sladka mora bit kava pri meni. Žal.

To pomeni da če uživaš, uživaš do maximuma (velika skodelica), ker pa se včasih bojiš, da bi šlo vse skupaj do blaznosti se malo zabremzaš (hladno mleko), vse to vzdružeješ na najvišjem nivoju z dodatki (kakav), ko pa naj bi bilo že vse opravljeno ti ponovno vžgeš zadeve do vrhunca (valjanje kavne žličke po ustih), pa tu še ne končaš temeč vse zabeliš z čutnimi užitki (ostanki smetane na žlički).

Medo

Ne sekiraj se jaz imam tudi rajši slajšo…

Medo

Ma, Medo, ej, me trenclja kot ………. unega izgubljenega mačka!!!!
Ocena: čista enajstica, pa naredi iz nje kar hočeš in ne sprašuj po lestvici, je ni, to je zgornja meja!!
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hubert, moja kava je dooooooooolga, kolikor se da, oziroma, kolikor je velika skodelica. Pa brez dodatkov. Zaradi problemčkov z želodčkom – so rekli, da je kava z mlekom oziroma smetano še slabša za želodec kot kava brez dodatkov. Zato je tudi dolga, da je bolj švoh. In jaz sem se je navadila. In jo imam zelo rada, le sladkati jo moram dovolj. Pa kar nekajkrat na dan.

M.

Enkratno, prijatelj. V priliki, si jo bova privoščila…

Jest Loka kavo, brez dodatkov… ups edino cuker 🙂

Hubert, a bi ti vsem naredil en kofetek ????
Vsakemu takega, kot ga je opisal?
In z vsemi dodatki??!!
In z vso domišljijo???
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ti izgleda jemlješ zadeve zelo globoko (dolga kava) in pri tem maximalno uživaš (velika skodelica), vsa ta dogajanja so ti v slast (veliko sladkorja), vendar nisi zadovoljna z eno potezo, to se mora ponavljati večkrat zaporedoma (kava nekajkrat na dan).

Medo

Ej, Sašk, sorry, me je vrglo kar “nate”, ne da bi posebej hotela!
Ampak, sej nauš zameru, a ne?
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close