Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pojesti tudi krožnik ali ga pustiti?

Pojesti tudi krožnik ali ga pustiti?

Nekaj me zanima….zelo verjetno boste vedeli…….torej:
v soboto zvečer, ko sem bila na večerji v eni prijetni gostilni z lepim imenom “Povodni mož”, so nam za predjed servirali jurčke na rukoli s smetanovim prelivom (mnjam), toda v majčkeni luštkani skledici iz testa……….no, jaz sem prepričana, da skledica ni namenjena temu, da se poje (čeprav je dobro izgledala, hrustljavo), tudi naše omizje se je nekako strinjalo z mano…….ko sem se ozrla k sosednji mizi, pa sem videla, kako skledice veselo tamanijo……najbrž so bili zelo lačni, hahaaha, da so pojedli še krožnike?????”

A OB Ljubljanici pri KC/porodnišnici ? (PRI MIHI in ZDENETU)
so že odprli kuhinjo?

Nisi odgovoril na vprasanje, rad bi odgovor iz gostinske stroke! A je svar za pozret al ni?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Pepi , a to te muči !
Te kruhke posebno pečejo že drugo leto pri Pečjaku in jih gostinci (nekateri) na novo tako tudi strežejo (za gobovo juhico). Kruh je užiten , in nima nobenega slabega namena če ga kateri /a gost/ja poje . Vse tu igra cena (Za tako juhico lahko tudi zaračunaš 600-800 sit ,za kar strežbo v krožniku za to ceno nemogoče , pa malo premisli )
Kako pa to izgleda v očeh drugih , je pa to njihova volja . Mislim da tu več igra vloga finoče ali neznanja , ki se prvič srečavajo z novimi stvarmi
lep pozdrav !

Ne, ne ni to, tega sploh ne poznam.

No tu imaš en prijeten lokalček , s prijetnim ambijentom do jutranjih ur ,in se ti ni potrebno guzvati po najbolj znanih centralnih ljubljanskih lokalih.
Vem da imajo kuhinjo , samo ne vem če so že pričeli z njo ??

Dobro, ti na zadevo gledaš kot gostinec, koliko laho iztržiš ipd., praviš, da je kruh užiten in da se lahko poje.
Hvalabogu!!!
Finoča in neznanje, ko se človek najde v novi situaciji?
Tvoj odgovor je pomanjkljiv. Jaz sem se ravnala po občutku, glede na to, da sem prvič dobila tako servirano……..zanima pa me predvsem, kako je v skladu z BONTONOM.
Saj veš, ko bom mogoče na večerji npr. z Drnovškom, da se ne blamiram.

Razumel po musketirsko. Zdaj po BSE bomo sam se gobobo juho zrl, nic vec goveje. Glede na ceno je treba stvar pozret, druge ni, hehehe.. Saj se testo fino nasafta, pa pol fejst pase… Pa naj kar ta fine kačce gledajo..od drugih miz…hehehe..
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Ja, Štumpi, res je tako.
Poleti pa tam zvečer en fant prav lepo igra in poje na kitaro, bi morala to slišat mambi.

Pepi, a čmo eno lopato nabavit?

Ni problema, me boste enkrat peljali tja…

mambica ,!
Ko boš jedla ,z menoj se bom že zasekiral in ti lepo razložil , da lahko zaradi Bontona , poješ namesto dodatnega kruhca KLOBUK GOBICE , rer ga je ravno toliko , kot ena rezina kruka . In te ne bo nihče narobe gledal .
A velja ?
Si me pa spomnila na nekaj: še sedaj ko pomislim , se rade volje zasmejim
lep pozdrav

A so tiste posodice tako velike, da jih je treba kar lopato jest?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

ej a po mušketirsko , ja na mušketirje sem tudi jaz računal ,……na koncu sem pa zvisel …………………ni problema , vse se pamti
lep pozdravček

Joj, mambica draga, kako naj se znajdem v tem labirintu?

Torej, jaz mislim, da ne boš tako pogledala kot DiCaprio v Titaniku, ko so ga dali med fine ljudi k omizju, pa ni mogel niti prešteti tistih vilic in žlic, mislim, da se je potrebno prilagoditi situaciji.

Če boš šla kdaj z mano na kakšno kačjo čorbico, ni nikakršnih ovir.
POJESTI.
Razlika je seveda, če si s kakšnimi bolj finimi ljudmi od mene, kjer se to dejanje mogoče ne bi spodobilo. AMPAK, to ni problem, problem je, če si s prefinimi ljudmi na kosilu, kateri pa zapovrhu sploh ne poznajo bontona in pravil in mislijo, da je treba vse prijemat s pinceto in v kravati, to pa zna biti problem, ne samo za krušni krožnik.

Ko je imela moja mama 60 let, so nam postregli v takih posodicah.
To je bilo popoldne. Proti večeru smo jih že jedli. Kar jih pa nismo, smo jih pa ponoči nosili okrog na glavi, kot šiptarji une bele čepice.

Se pravi, pravila ni, ni važno da ali ne, marveč s kom….

(bojda je povsem v skladu z bontonom, držati v roki kurje stegno….)

Kaj to, Štrump, kaj to????????

Enkrat sigurno, velja!

in vcasih ….. ko so hodili se zelo “fini” ljudje k Zabarci (saj bojda hodijo se dandanasnji dan)…. so na svezih ocvrtih bedcih vihrale zastavice “PRIMI ME V ROKE” ….. da jih ne bi “fini” ljudje mrcvarili z vilicami in nozi :):)))

bzz bzz
cebelica

Vijuge ne delajo, saj lahk tud diplomatsko odgovoris, a sem jaz kaj spet zasral? To se mi pogosto dogaja, tako da res ne vem…
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Najlepše od vsega pa je, da te skodelice ni potrebno prati, ni onesnaženja okolja, pa pomivalnih strojev ne rabimo, ne rabimo elektrike za stroje, ni treba proizvajati elektrike, za to ne rabimo vode, premoga, uraniuma in podobnih stvari, ostaja vode in na vse zadnje ne bo nikoli manjkalo vode….. In to zaradi ene lepe čpince, ki je s kruha in jo ni treba pomivati….

Da dol padeš :)))))))

Lep popoldne…. životinjsko carstvo :))))))))))))))))))))))

Jani

p.s. Ej, ma nisem še sigurno…. ne nisem poslal danes :)) …enga velicga cmokca vsem!!!!

Hvala, Saško, si se zelo potrudil…..nihče pa očitno ne razume, kaj me zanima.
Neizpodbitno dejstvo je, da si brez sramu upam pojesti tako posodico kjerkoli, kadarkoli ali v kakršnikoli družbi…….če se mi tako zazdi.

Drugo dejstvo pa je, da me zanimajo pravila lepega vedenja, ker kdaj pa znajo vseeno bit uporabna.

Tisto o konzumiranju perutnine z roko ne velja. Z roko je dovoljeno jesti le školjke in rake.

Čebelica, to “primi me v roke” je samo še zgodovina. Vsaj kar se perutnine tiče…

Zajcek, a bi mene tud tam pelu?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Pepi, saj bi ti rada povedala, samo ne vem, kaj te zanima.

vidva nič kriva , jaz ——kriv biti …………………rad vaju imam še zmeraj
p.s.
pravijo da se učimo celo življenje , čista resnica !
lep pozdrav

New Report

Close