Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Predpraznične more

Predpraznične more

Bližajo se prazniki. Obveznost “obveznih” nakupovanj in družinskih srečanj me vsako leto potolče in zapadam v nekakšno predpraznično, praznično in postpraznično malodušje. In potem sanjarim(o)… Kako pričakaujete vi to božično moro, prijatelji?
p.s. Si že vrtim November rain…

Nice song 🙂 Orhidejca! Glede na to, da smo se lani preselil v novo hišo (pred prazniki), letos z nestrpnostjo pričakujemo te praznike… Še malo, kakšen teden, pa se bo začelo krašenje mest, vasi , zaselkov, velemest… In vse skupaj bo za en mesec padlo v en čuden delirij… pričakovanje nečesa… :))
Po novem letu bomo pa itak seštevali račune in glavoboli bodo spet tu 🙂

Lep dan!

Jani

Ja, ne bi rajši o kešu.
Me veseli, da ti je pesem všeč.
Mogoče bi jaz tudi praznike pričakovala z večjim veseljem, če bi s familijo živela na svojem, ne pa zraven tašče in tasta. In potem je tako, da se vedno kregamo, kje bomo praznovali, ker stari klupajo, če kam gremo. Al pa so moji užaljeni, če ne gremo k njim. Skup pa jih ni priporočljivo spravit.

Ja Meta, te čist razumem…. tud pr’ nas je blo včasih tako, pa smo k sreči “zginili” na svoje… Je pa sedaj veliko boljše 🙂

Čau!

Jani

JAZ PA KOMAJ ČAKAM DECEMBER!!!

Zame se šele takrat prične tisto pravo. Potem pa cel mesec norim – me kar razganja. Pa hodim po trgovinah kaj bi kupila svojim bližnjim, pa gledam in gledam…

In potem pride 24. december, ko sem že čisto panična, kupila pa nisem ničesar. To se mi zgodi vsako leto. Potem pa vse delam pod prisilo. Takrat se konča tisto razganjanje.

Letos srčno upam, da bo drugače. Bom začela že v konec novembra. Potem tako ali tako ni nič z mano.

No, decemberske noči so pa čisto nekaj drugega. Še sploh, ko si dam na glavo tisto dobro znano rdečo kapico z belim cofkom…

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Meni so bili božični in novoletni prazniki vedno nekaj posebnega in se jih, tako kot vsako leto že veselim. V vsem decemberskem direndaju najraje sodelujem kot opazovalec iz varne daljave. Po tanovem obdarujem samo najbljižje, vsi ostali so deležni raznih malenkosti. Vse kar pogrešam decembra je sneg. Drgač pa ni lepšega, ko v stanovanju diši po smrečju in kolačkih, pol pa s skodelico toplega mlega in polnimi usti dobrot opazujem ples snežink.

Tudi jaz padam na November rain……..čudno,a? pa za Afrike imigrirala v šopu banan.
Kakorkoli že, ta čas mi ni naporen, ampak zelo prijeten.
Predvsem se veliko žurira, v soboto na martinovanju smo se s prijatelji dogovorili, da do božično – novoletnih praznikov ne smemo prekinjati tovrstnih aktivnosti, da se ne bi slučajno zgodilo, da pademo iz kondicije. To bi bila katastrofa.
Tiste nakupe se pa opravi mimogredoč iz enega žura na drugega….koliko so obdarjenci zadovoljni pa je 2. vprašanje.
Skratka, lepo, s pripombo, da bi bilo še lepše, če bi bilo v belem.

Mamba, delim to mnenje.

Sploh ne razumem folka, ko si jemlje free dneve od božiča do novega leta, pa nekaj štukajo, ipd, ko pa je taka fešta povsod, tiste dni.
Vsak ti da kaj za spit, povsod dobiš kak koledarček ali kemik ali vžigalnik, vsi so nekam radostni, sploh pa, če sneži. Fiesta nazionale.
V službi se sploh nobenemu ne da delat, nobeden te ne gleda postrani če je delo narejeno le na pol ali počasi in podobne fore.

Grem raje januarja ali februarja na dopust, da lažje ignoriram ta dva meseca, pa še to ne cela. Ko pride čas krofov, gre vse samo še navzgor.

Ma men so pa ti dnevi najlepsi v celem letu…
Res,da ne maram evforije,skakanja za darili..obozujem pa vse kar naj bi se dogajalo doma..od omamnih dišav iz kuhinje..vonj po cimetu,pravkar pećeni slastni potici,piškotih….

Ko je čutiti veliko topline v druzini..ljubezni..vsega lepega..ko smo v pričakovanju..nori filing je to..

Pa tiste radostne okice,ki se skoraj orosijo,ko se prižge novoletna jelka v sobi..pa jaslice pa..uhhh

Ko takole premisljujem me kar zagrabi…nak sej bo kmalu je ze skoraj pred vrati..ta predpraznični čas..

Pa še nekaj..kaj ni lepšega kot ob večeru se stisnit v dvoje pred kaminom.. in..si v soji sveč ispovedati tisto,vse kar med letom ni stimalo ali vse tisto zakar ni bilo časa..vse to in še več ti omehča srce..Dobiš nov zagon,nov zalet…in si rečes drugo leto bo bolje…

p.s. moja mala me ze kar nekaj časa opozarja..mami voščilnice,kdaj jih bova delali..ja vse to in še več..in prav je tako!!!
cmoček in pozdravček..

New Report

Close