Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koča v gozdu

Koča v gozdu

SNEŽI!

Drug drugemu zelo simpatičen par, hodi po snegu, toplo sta oblečena in za sedaj ju še ne zebe. Kljub mrazu in tišini se prijetno počutita. Po redkem smrekovem gozdu bredeta po snegu. Sneži in sneg sega skoraj do kolen, mraz je, sneg je prhek in se ga lahko gazi. Ura je pozna in počasi se temni. Potrebno bo poiskati zavetje? Po dobri uri hoje, preneha snežiti, zjasni se pokaže se svetla luna in gozd je obsijan s svetlobo lune. Parček zagleda majhno kočo sredi gozdne jase, ob njej teče na pol zamrznjen potoček. Koča je na izgled prijetna, je iz lesa ob steni so zložena drva in že sam pogled nanjo oddaja toplino. Stopita do vrat in vrata se odprejo, niso bila zaklenjena, vstopita v prostor.
Cela koča je en prostor, po tleh je surov pod, deloma prekrit s preprogo, nasproti vrat je velik odprt kamin nad katerim je jelenovo rogovje, na levi strani vhoda je lesen kot z mizo nad katero je obešena petrolejka, na desni strani pod oknom je manjša dvojna postelja obsijana z lunino svetlobo, ki kuka skozi okno prekrita je s kožami, po stenah urejeno z policami in obešali visi vsa potrebna oprema za kuho in bivanje v tej koči. Na steni za vrati je urejen majhen arhiv vin vgrajen v opečni zidek napravljen za te namen.
Očitno ob tem vremenu in uri pravega lastnika danes ne bo. Nimata druge izbire kot, da preživita skupno noč v gozdu in samotni koči.

Kaj se bo dogajalo v koči skozi noč do jutra?

Medo

a so kje kake ribe ???

Eskimo jih lovi 🙂

bzz bzz
cebelica

nova
Uredništvo priporoča

a tiste na dveh nogah?

Medo

Neee najprej zakurita kamin………..

Medo

Ker v kaminu ogenj še ne gori, najprej prineseta nekaj drv izpred hiše in zakurita.
Nato ugotovita, da je poleg arhiva vin tudi majhna omarica, ki je služila kot hladilnik, v njem pa kar nekaj dobrot.
Voku podobno posodo sta naložila nekaj zelenjave, ki sta jo našla ter zalila z vodo in dodala začimbe.
Ko se je skuhalo, sta lepo pogrnila mizo in začela večerjati. Postregla sta si tudi z vinom, ki je bil prijetno hladen in prijetno sladek.

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

ti moraš ,biti sigurno ,kaka sekretarka ???

Napiše kratko in jedrnato.

:)))))

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Dobro jutro, Hubert. Lepo, prelepo zgodbico si to jutro načel. Eno cisto miceno parira Saškovi zgodbici, se ti ne zdi!!! Mi dovoliš, da ti grem za glavnega založnika? Ali bi mi celo dovolil nadaljevanje zgodbice?
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

:)))) od pingvina z križišča

Piletel sem na forum napisal in šele potlej bral Saškovo zgodbico (moja napaka).
Za nadaljevanje pa si ti vsekakor naj…….

Medo

Nič zato, dragi Hubert.

Jaz niti do koče nisem prišel, sva prej obrnila avto nazaj.

Si pa najdu pravo stvar veš, ravno ko sem te prebral, je tu malo zagrmelo in začelo “u iber” . Vse je belo, belo, belo…..

Ce bosta spletala z Marijo zgodbo naprej, je moja želja vključit teran, ovčji sir in pršut…….

MA JEST SM RIBA , NO !!!

Tdej pa povej že , kaj boš z mano ?
A me boš kar pohrustal , a ???

Andrejček, Andrejček, Andrejček, jaz sem tudi RIBA, ena gladka, smotana, velika, sluzasta RIBA, RIBA, RIBA!!!!!
Zdaj sva že dve, ljubi Pingvin, zdaj pa od besed k dejanjem!!!!
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dragi Sašo

Zdravo Sašo tista z teranom sirom in pršutom je ta prava varjanta!!!

Lepo se imej tu sneži kot noro!!!

Medo

Pazi , Marija , se bo prenažrl pol pa ne bo več nič od njega !

Kak si kaj , pa knofek, pa zajček , pa Mici , pa Hubi , za Casanovo se pa ne smemo preveč zanimat , a ne ?
Aja , kaj pa moja čebelica , a ti troti kaj nagajajo ?

Mater , kako pri nas lije !
lp A.

Obe sta za spećt, al pa sam mal za pogret, najprej, …..

tuki smmmmmmm :):)))

pri nas pa snezi 🙂 (koooooooooooooooooooook majo eni grehov, da tok pada 🙂

cmokkkkkkkk

bzz bzz
cebelica

eh .. kje je pa romantika 🙂 pa nabiranje sladkih koreninic po gozdu … :):))))))

pa umivanje pri mrzlem potok’ :):)))

bzz bzz
cebelica

Andrejček, zdaj ko si tudi ti tukaj, je zadeva popolna. Manjka res le še naš ljubi Knofek (ne vem, kje tiči danes?) in še Sandra nisem zasledila, pa vendar, je pa nekaj novih, zato mi prejšnji ne pridejo na misel. Svetiniški sorry vsem, ki niso omenjeni, so pa spremljani s polno mero zanimanja!!!
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Se mi je kar zdelo, ja.
Blaaaazno sneži. Pa je fuuuuuull lepo. Doma sem pozabila lopatko, da odkidam avto na parkirišču.

Danes ne bo nič s križiščem. Drug teden.

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Marija, kaj pa Pepi? Pa Naočarka, ki naj bi bila danes Kobra?

matr sto matr …. sej ni cudn, da je tak kaos … k zdej nune namesto polcajev z laptopi sredi krizisc stojijo :):)))

bzz bzz
cebelica

bom odprl novo temo ,za vsakega posebaj , me pa veseli da ste pripravljene iti slepo v novo avanturo

New Report

Close