Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1. november – dan mrtvih

1. november – dan mrtvih

Pesem Severin-a Šali-ja za današnji dan, ki izraža tudi moje in se morda čigavo občutje:

Na materinem grobu

Glej danes tu sem, kjer se mirno spi
in kjer objem cvetov tvoj križ prepleta.
Ni klesal zlatih črk udarec dleta,
zbledel napis o tebi govori.

Tako bi rad pogledal ti v oči,
roke pobozal tvoje ovenele,
poljubil ter na ustne onemele,
a med nama smrt in kup prsti.

Ni večmogoče zbližanje teles,
kar venost razgrnila je zastore,
beseda tvoja, k meni več ne more:
zašepetaj v vrhove jo cipres,

nasmej se roži, v ptičkah mi zapoj,
in me poljubi v zlatem žarku sonca.
Vezi med nama nikdar ne bo konca,
saj nosim v sebi tvojo kri s seboj.

Mislite le mirne misli, Pepi

Pepi, ker ne najdem besed, bo moj odgovor HVALA, za tole pesem.
Hvala, ker si se spomnil in jo napisal tudi nam!

Lp, Jana

lepo kljuka , bi kaj dodal , samo moje besede bi potonile v ……..
lep dan kljuka ,kjer si … (jaz namreč sem že v pisarni)

Naj Vam bo…ker je lepo!!!

*****DESIDERATA – ZAŽELJENO*******

BESEDILO iz leta 1692, ki so ga našli v cerkvi sv. Pavla v Baltimoru…

*****************************************

*******************
Spokojen hodi skozi trušč in naglico sveta in se spominjaj MIRU, ki ga najdeš v TIŠINI. Kolikor je mogoče, BODI v DOBRIH ODNOSIH z vsemi ljudmi. Svojo RESNICO pripoveduj MIRNO in JASNO in prisluhni drugim, tudi NEUMNIM in NEVEDNIM, zakaj VSAKDO ima svojo ZGODBO. IZOGIBAJ se BUČNIH NAPADALNIH ljudi, ker so BREME za DUŠO. Ne primerjaj se z drugimi, da ne postaneš ZAGRENJEN in OHOL, kajti vedno bodo VEČJI in MANJŠI od TEBE. Veseli se svojih načrtov. Ohrani navdušenje za svoj poklic, naj je še tako skromen, saj je pravi ZAKLAD v spremenljivih časih. Pri poslih bodi PAZLJIV, kajti svet je poln PREVAR. A zato nikdar ne SPREGLEJ, da je zvrhan KREPOSTI. Mnogi hodijo za visokimi vzori in povsod je ŽIVLJENJE polno junaških dejanj. BODI, KAR SI, BODI SVOJ. In nikoli ne igraj LJUBEZNI. Pa tudi ne PREZIRAJ je, čeprav si RAZOČARAN in OGORČEN, zakaj LJUBEZEN JE VEČNA, kakor je večna tudi trava. SPOKOJNO sprejmi izkušnje let, drugo za drugo ODLAGAJ stvari iz mladosti. Neguj DUHOVNO MOČ, da te bo obvarovala nenadne NESREČE. IN NE SPRAVLJAJ V ŽALOST SAMEGA SEBE Z IZMIŠLJOTINAMI. Mnogi STRAHOVI se rodijo iz UTRUJENOSTI in OSAMLJENOSTI. Vzdržuj zdravo DISCIPLINO, a vedno bodi DO SEBE BLAG.

Otrok VESOLJA SI, nič manj, kot so drevesa in zvezde. PRAVICO IMAŠ BITI TU. In če to veš ali ne, vse v vesolju poteka natančno tako, da je prav. Bodi torej v miru z BOGOM, vseeno, kako si ga PREDSTAVLJAŠ. In ne glede na to, kakšno je tvoje delo in kakšnje težnje v bučnem vrvenju življenja, OHRANI M I R V D U Š I. Kljub vsej NESNAGI in ŽALOSTI, kljub vsem IZNIČENIM SANJAM, JE S V E T Č U D O V I T.

B O D I P O Z O R E N.

B O D I S R E Č E N.

****************************lp
A n g e l ***********************
pa če hočete ali ne…

za Vse:…če bi imela možnost izbire, izbirati, bi si na moč želela takle napis na svojem spomeniku:

“Pridne punce pridejo v nebesa, poredne pa povsod…”

lp
Angel

New Report

Close