Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NOSTALGIJA- SPOMINI

NOSTALGIJA- SPOMINI

OBUJANJE SPOMINOV

Strašne probleme sem imel z jasnovidnostjo mojega računalnik ,tako da mi je v ponedeljek popoldne odpovedal in komaj smo ga s pomočjo strokovnjakov pripravili za normalno delo . Vidim da ste se imeli danes luštno ,med tem časom ko sem jaz ponovno zaganjal windovse .

A vam povem kaj mi je igralo med tem časom ……………?
Pa naj vam bo !
Stars on 45 ( vse možne variante mix-ov – od beatlesov ,village people , roling stonsov )
Skratka leta 80 –moja starost 16 let. Vse diskoteke okoli Slovenije so bile moje
A se zamislite kako se počutim sedaj v teh letih ?
A smo zares za v staro šaro ?
Res je imamo vse ,kar prej nismo imeli – AMPAK TAKRAT SPLOH NISMO NIČ RABILI !
Samo smo čakali kje se dobimo ,kje bomo kako lumparijo naredil , kako podrl in kako bomo motor navil da bo najhitrejši in najbolj glasen . Najbolj sem bil vesel ,kosem z motorjem pobegnil takratni milici (brez vsakih tablic ) , in najbolj sem bil presenečen ko me je v resnici milica čakala pred hišo . In če je bila kje kaka pizdarija – ali sem bil kriv ali ne- sem moral ma policijo
Saj po eni strani, sploh ni bilo tako hudo , mene so vsaj takrat in še danes pozdravljali in me še pozdravljajo,.( policaji)
Toliko o moji nostalgiji .
KAJ PA O VAŠI , SE JO UPATE TUDI VI KAJ OPISAT ?
Želim vam lep večer in drugim dobro jutro

Dober večer Štrumpantel! …danes bo pa huda noč, ni lune….je mlaj, prazna luna…jaz pa pečem torto…pa svečke sem tud že kupila 40. ma, too much…this life go so fast…so fast…jaz sem pa bolj na easy IZI…o glasbi veš…si bom našla vse od Canade…Brayn Adams…on je še eno leto starejši, glas ma pa še bolj hripav kot jaz…

“Evreting I do I do it for You” …štrumpantel…ali pa

“If You ever reay love a woman”….

če si kdaj v resnici ljubil žensko in ona tebe…potem veš…je lepo, če je obojestransko, a ne…semo enostransko nekam v temo…HREPENENJE BREZ UTEHE JE ŽALOSTNO…KAJ NAM BO…
….prava ljubezen se zgodi, ali pa se ne zgodi…povej greš 6.novembra na Brayn Adamsa v Tivoli…?… jaz zagotovo, edino, če me pobere, pol pa ne…ah nostalgija…imam en lep otok (ni Bali)

….daleč v Dalmaciji, še od Visa naprej…Biševo, poznaš? Je prekrasen otok… poleti tam domačini žive, pozimi pa ne…svetilnik, pomol, pa majhna peščena plaža, pa modra špilja…potem pa ne rabim nič…kopalke no je hlače, da v rit kej ne zleze, pa sončno kremo, tam poleti peče (40*C) pa plavutke obvezno, pa masko…pa nič drugega…aja brisačo tudi…pa sončana očala za po suhem…saj je tam ena leva konoba imajo vodo, vino, ribe…mljask…pa rožmarin nabiram tam…samo je otok poln domačih životinja, kače so, a stupene ne…pa čisto morje, nič svinjarije, nič trave…vidiš dno brez maske…pa hop v vodo in pod vodo…pa uživanje, kakšne lepe morske zvezde (a veš so lepše kot tam gori na nebu) pa ježki (ajsi za malo, si naredi zapestnico iz zob) pa ribice švigajo levo desno, plešejo…rajajo…in to je to Štrump…Tukaj v Kranju sem pa riba na suhem…ena velika nesrečna ribica…ma joke…Povej…ti si zagotovo nekje iz Dalmacije…napiši no!
bi napisala eno lepo pesem…ma kako že gre…
….noč temna….
….noč črna…
….noč tiha, srebrna…
….misli osame…
….te rajske omame…
….luna ne sije…
….obujam spomine…
….mladost je odšla…
….je tiha tema…
….srce, kje je moj dragi…
bljak, ne znam no! Sorry…drugč
Lepo se imej, moram še nekaj narediti za jutri…
Lahko noč!

Slišala eno…ma špansko mi pa ne gre…

By L amore…
when the river say…
By L amore
Ti kijero…
by l amore…

Ali na Čao amore (italiano)
ti amo…
Questo piattoo e eccellente.
Ora La devo salutare…(zdaj se moram posloviti)
A piu tardi (nasvidenje kasneje).
Tente bella cose.(vse najlepše)*

Angel*

Biševo poznam kot soj žep !
Saj sem na temu otoku vsako leto (v resnici sem na Visu vsako leto , samo na Biševo hodim 2- 5 x na leto v sezoni. Čovn imam na Visu -Milna.
To je zame otok tako ot si ga sama opisala . Bali – Bahami , vse se lahko skrije pred tem otokom . Pa še pred nosom nam je .
Piši o nostalgiji – še upaš – o svoji mladosti -navedi kak primer …
Lep večer in lahko noč

Dobro jutro, ljubi Štrumpi, pa enega cmooooččččkkkkkaaaaaaaa! Lepo temo si načel, tako, ki nas bo danes bogve kam ponesla. Nazaj, nazaj,nazaj …….. Oh, in ko skušam kaj napisati, mi nostalgija ustavlja prste. Zazrem se v ekran, oči pa nič ne vidijo, gledajo daleč, daleč nazaj. Na otok Tkon pri Biogradu. Tam sem preživela enega najlepših dopustov v svojem življenju. Domačini so nas vzeli za svoje in sleherni večer smo preživeli pri drugi družini. Takrat sem se najedla rib vseh mogočih sort in na vse mogoče načine do take mere, da se danes čudim, da jih še tako obožujem. Morda pa jih obožuje moja nostalgija, kdo bi vedel. In pili smo tisto njihovo vino, komaj malce obarvano, ko tako prijetno dene; vse veš, vse slišiš, vse vidiš, govoriš še kolikor toliko pametno, le na nogah ne moreš več stati. Morala sem sezuti svoje visoke pete in bosonoga ubrati pot proti naši nastanitvi, pa še to je bilo težko. In dalmatinska glasba – ma da dol padeš. To obožujem še danes!!! Oh, Dalmacija, …………

Ja, Štrumpi, hvala ti. To, vidiš, pa je nostalgija, da se zjutraj ob šesti uri popelješ tako daleč daleč nazaj in da ti postane tako prijetno in toplo pri duši. Stari in za v staro šaro pa nismo, veš Štrumpi, in še nekaj časa ne bomo. Upam, da bodo znali speči tako veliko torto, da bodo šle gor vse moje svečke, res upam, ker če ne, me bo spopadel angelski bes!!!!

Angel,
vse najlepše in vse najboljše! Diham zelo zelo globoko in verjemi, zelo pomaga!!!

Topel jutranji poljubček vsem, ki se boste danes sem “gor obesili” in s Štrumpijem obujali svoje najlepše spomine.
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Na, zdej mi je pa hudo, Štumpantl! Toliko časa sem ti nosil CD, p ane prinesel… Ej, sorry!

Fulll lep dan!

Jani

p.s. Nostalgija.com ti vse pove (jebemti Armiju – sem včeraj poslušal komad od Halida Muslimovića – Jarane, jarane – ej, sem bil kuj spet v vojsk 🙂
Drugače, pa vsa stara muska, pa stare slike, to je nostalgija 🙂

Ajd, čau!

Stari nima bit, ti hudo- NI BLEMA sem namreč gor nastavil en programček in mi mojo glasbo vleče celo noč dol(z intreneta), tako da zjutraj ko pridem dol samo še VINAMP zalavfam in vse je tu
A JARANE JARANE !!!! ……….hahahhahahaha- si me kar v smeh spravil
bog kljuka

Pa poznaš ti ta komad (valjda ja? :)) Kateri program, če ni skrivnost? Audiogalaxy, Bearshare… ali je kaj novega????

Ajd čau jarane, pa dober delej!

Jani

Marija, dobro jutro, sicer malo kasno, pa vendarle iz srca!

Lep dan, vsem, ki vas še čaka prvi sprehod na ta forum :)) seveda pa tudi vsem, ki smo že tukaj!

Jani

KaZaA Media – podoben toda še boljši kot Avdiogalaxi- v resnici pa dela vse po istmu principu
bay

Živjo, Štumpi,

kam si pa včeraj zvečer tko hitro zginu? Kr brez adijo ?

Dobro jutro vsem,

sem malo pobrskala po spominu in sem si priklicala maturantski izlet.

V razredu na gimnaziji nas je bilo 35, od tega samo 5 fantov.Intenzivna angleščina, , pa same babe. Pa so se odločili , da gremo na Vis z vlakom.
Celonočna vožnja do Splita – saj si lahko predstavljate, kaj smo počeli. Meni se je malo strgalo, pa sem se zakačila s prfoksom fizike, ki je bil samo nekaj let starejši od nas. Najbolj zanimiva je bila pa scena, ko smo s trajektom pripluli na Vis. Takrat še ni bilo toliko turistov, in so bili domačini veseli vsake ladje. Tako so bili mladi fantje postrojeni na pomolu in čakali. Ko je trajekt pristajal, smo slišali te domorodce reči – Sveže meso dolazi. Jasno , tok punc na kupu, pa hop po njih. So bli vsi čist preč. Ena sošolka , ki je bila vedno pridna punčka, je zginila za celo noč. Nas je jasno skrbelo, kje je, saj bi nas njeni starši fentali, če bi se ji kaj zgodilo. Potem pa ona okoli šestih zjutraj vsa nasmejana in žareča prikoraka v sobo. Ja kje si pa bla, ji rečemo , pa pravi , Doživela sem nebesa. No evo, tko je zgubila nedolžnost.

Skratka, lepi spomini.

LP,Kaja

Jutro vsem…čeprav je za menoj ena težka noč,se še kar dobro držim..
Upam,da bo dan kaj lepega prinesel..
No ja sonček ze kuka..tudi to je nekaj lepega..

Ohh ste se spravli na nostalgijo..ohhh mam obcutek,da so ti casi globoko daleč nazaj..hja bilo je res pravljično…breskrbna mladost,veliko energije..skratka noro živlenje..

Spomnim se veliko tistih lepih drobnih trenutkov od prve ljubezni,do…..
Čeprav sem tisto malce prismuknjeno zivlenje začela uzivati šele sorazmerno kar pozno..prvi odhodi zvečer ven-še sedaj se spomnim,kako mi je bilo groza prašati očeta za dovoljenje..od prvih kinov,plesov..vse to tam okoli 20 leta,nic prej.Prej sem sanjala o bele princu,ki bo nekoč dobesedno pozvonil na vrata in me odpeljal, v najin gnezdek poln ljubezni razumevanja in otrocickov….hja..mladost norost..

V velikem lepem spominu pa so mi ostali dnevi in noci preziveti ob delu za šankom…seveda kot dijakinja in kasneje studentka je bilo potrebno tudi kaj zasluziti.Znala sem poprijeti za karsnokoli delo…Vesela sem bila,da sem tako v prijetni druzbi..lahko zdruzevala prijetno s koristnim…še sedaj so spomini svezi..,ceprav je od tega ze kar tam okoli 8 let..hja bilo je lepo,zanimivo..so spomini,NOSTALGIJA,ki nikoli ne bo zbledela!!!
ja obvezno pa k obujanju nostalgije pase muzika..hrana za duso in srce…
Spomnim se zame najlepsih pesmi takrat,pa ne zamerite ker jih sigurno prav ne boom napisala..Zukero-Domenica,Terry Jacks-Seasons in the Sun,Lionel Richie-Hello,…Ma..pa še pa še pa še..
pozdravcek in poljubcek vsem ****

Ravno vceraj, oz tudi danes zgooodaj zjutraj, sva bile s prijateljico po dolgem casu na enem takem orng zenskem klepetu. Uau kaj vse sva se spomnili. Noro.
Danes pa bolece grlo, pomankanje splanja…..
Hvala bogu za KAVO :o))

Ula

Najprej dober dan ! Ker mi zgodnje vstajanje ne dene dobro(kot bi rekel Dedek Bedenko), se oglašam šele sedaj. Ja NOSTALGIJA, ah ja…. Kdo se še spomni skupine Pusycat in njihove Mississippi….pa njihove pesmi Smile…… iz leta 75, pa seveda Abbe in njihove Watterloo, pa ena holandska ženska skupina z imenom LUV, ki nas je spravljala še kot mulce stare 14, 15 let k sprejemnikom s tisto njihovo Sing me, sing me a chanson……., Pa ko je George Baker prepeval Una paloma Blanca……., mi pa nazaj Dudek se z Regico sanka ( btw… na HTV so ob nedeljah pričeli ponavljati nadaljevanko Gruntovčani) . Ah ko bi to našo slovensko TV nabožali , da bi pričela ponavljati nadaljevanke, kot so bile Gruntovčani, Mali oglasi, pa gledališče v hiši….. . No ja čas gre naprej, nam pa ostaja kakšen audiogalaxy, kjer se še najdejo dobri,stari zgoraj našteti komadi za lowdat in pa …sanjein spomini. Hvala Bogu vsaj ti še niso prepovedani. Ja kaj pa mladost porečete. Kaj dosti je ni bilo, starši me sicer niso doma zadrževali, ampak ker je bilo do šole v Ljubljani takoooooooo daleč (90 km v eno stran) , sem se po pravici povedano naveličal stalnega pohajkovanja od doma pa na vlak in tako dalje, tako , da sem komaj čakal , da je prišel vikend, da sem doma zjutraj malo dlje spal. Potem je bilo pa treba vedno kaj pomagati doma na kmetiji, zvečer, no ja ob večerih smo pa s prijatli včasih res zavili kam na kako pijačo, pa vendar ne vem kako pozno v noč ga nismo pa nikoli biksali. Ker saj veste zjutraj je bilo treba zgodaj vstati, meni pa zgodnje vstajanje nikakor ne dene dobro !!!!

Ej, Posavc, ti si pa slika… Ma škoda, da nisem doma, pa da vržem na stružnico eno plato od LUV (jo imam, ja, sam je tolk spraskana, da res rabiš stružnico :)), Paloma Blanca je bila 1. mala plošča; prinesel jo je Miklavž (oj, cajti, cajti) – je bila pokojnemu očetu tako všeč, da jo je na predvečer Miklavža na full vretl na eni stari Savici, smo se vsi trije mulci zbudil, pa prišli v kuhinjo pogledat, kaj dogaja…pa ni bilo nič s presenečenjem…ampak ploščo imam pa še doma, po 25 al’ kolk že letih… Ej, ti Posavc, zdaj si pa naredil karžun v moji glavi :)))))
Na Luv smo pa že punce pecal, pa stiskovci, kako že gre tist komad, jej, jej, nostalgija Posavc, res si slika!

Ajd, zdrav mi bod, pa hvala za to nostalgijo :)))

Pa lep dan!

Jani

dama imama isdn in me kar prekine – naštimano na 30 min
Pol pa tudi sem se odločil za tuš in posteljo
Vseeno sorry ! Nikoli več ! Cmokka

khm, khm, kaj nikol več, štumpi, pljiiiiiz, me zanima, ke ne morem gor na klepetavčka, kaj dogaja tam :(((( ravno tolko sem ga okusil (klepetavčka), na zdej pa neč, tema!

Fajn bod, pr’jatu!

Jani

Hojla, Perla, lepe pesmi ste poslušali, lepe, moraqm rečt’

Lep dan, pa ne zaspan :))

Jani

Sej jest tud preveč gor visim.Vsake tolk uletijo kakšni novi osebki v našo družbo in ne štekajo kaj se gremo. Boljš da nisi gor, ker je enga žena že čist u rit nasuvala, aj je zdaj to, da jo zanemarja, da sam gor visi. Tko da ga ne bo več.

Posavc -Ja Še ena Samao ne vem kdo izvaja in tudi ne vem kakao se pravilno napiše , pa pel je en zumba : Šla pa je takole
Rama ja o – o – o rama ja . Apili piki -a Huhu ramaja
Gruntovčane pa ponovno vrtijo : v nedeljo – HR 1 ali 2
Sedaj pazim da ja nam kere zamudil
.

Stari eni in isti smo gor , sam da jaz spreminjam nike po raspoloženju vsakih pet minut . Nisi nič zamudu verjami mi .
ajd bog kljuka

Yessss, poznana 🙂 naslov je Ramaja, kdo pa izvaja pa ne vem, bom pogledu na plato, če jo imam še :))

No, jaz imam vsaj popoldan mir, ker nimam PC doma :)) ga ne kupim, vsaj še toliko časa, da tale forum mrkne (boh ne daj :))))

Kaja, lep dan, pa kar še gor vis! 🙂 Je tko bolj luštno :)))

Jani

Sej u službi ni problema.Veš , da bom, ni frke.
Zvečer bi lahko kej bl koristnega nardila.

New Report

Close