Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Blue curacao

Blue curacao

Tola moj problemčič je nekje med resnim in smešnim. Pozna kdo Blue curacao. Pravzaprav o tej pijači vem samo, da je modre barve in nujna sestavina za par modrih cocteilov, ki jih mislim pripravit. Pa ga ne najdem. A kdo ve mogoče, kje v Ljubljani se to dobi….in pa tudi kakšnega okusa je pravzaprav ta tekočina. Kaj jo naredi modro?

uh…kaj noben ne dela modrih cocteilov?

Čer Tanja! Žal ne poznam…imajo ga pa na Baliju!
lp
Angel*

Ah…ja Bali bi bil kar v redu, sam ravno ta mesec ne morem še tja skočiti:))

saj moder koktejl naj bi bil ravno zato,da pričara tiste kraje kar pri meni doma. Saj veš tisto..če ne moreš na goro, pa naj gora pride k tebi.:)))
pozdravček

Blue curacao ? No ja ravno njega nisem našel! Takole ne hitro sem našel koktajl BLUEE LAGOON, mislim, da je približno isti ” šmorn”. Če se ti zdi ,poglej na http://www.s-ssgtr.ms.edus.si/maj/koktajl.htm , upam, da bo tudi tole pričaralo nekaj morskega vzdušja , če že ne drugega saj pogrelo te bo !
Lp
Bogdan

V Smokvicah na Korčuli rastejo divje pomaranče. Niso užitne, zelo grenke so in, če jih vseeno probaš je driska zagotovljena. Se pa te pomaranče uporablja za izdelavo žganja ali likerja oziroma samo kot dodatek za obarvanje. Namreč, ko pomarančo olupiš, se bela ovojnica značilno turkizno obarva. To lupinico dodajajo alkoholnim pijačam in upam, da vedo za pravo količino, saj bi uživalci lahko imeli že omenjenih težave.

Poglej v Leclerc, tam se zna najti. Obstaja tudi v obliki sirupa, samo nimam v spominu, da sem ga videla pri nas.
Je pa to liker iz pomarancnih lupin in uporabna zadeva za pripravo likerjev.

Menda je v tem času uspela najti tisto plavo reč :))

Menda je v tem času uspela najti tisto plavo reč :))
[/quote]

Do zdaj je pomoje že umrla! :S

Menda je v tem času uspela najti tisto plavo reč :))
[/quote]

Haha, sploh nisem opazila 🙂

modra barva je od modre frankinje. V bistvu ob trgatvi namočijo jagode modre frankinje v alkohol in dodajo fruktozni sladkor. Čez kak mesec dobijo modri kurakao

New Report

Close