Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zivljenje je sod dreka

Zivljenje je sod dreka

Dobro jutro dragi forumci,
Ker smo na svojem Tjavendan, lahko v miru resimo tudi kaksno resno zivljensko vprasanje. Za vas sem izbral bisercek ljudske modrosti iz knjige Brusenje diamanta – pot ucenja ljubezni, ki bi sicer lepse zvenel v originalu (srbscina), pa tudi preveden ni slab:

“Zivljenje je sod poln dreka z malo medu na vrhu. Ce zajames globje zacutis smrad. Med predstavlja nasa pricakovanja, ki so v skoraj vsem in skoraj vedno neuresnicljiva ter nam hitro odkrijejo, kaj se skriva pod njimi”

Kaj vi mislite o tem? Kako se pride iz soda? Mozni so ljudski in strokovni odgovori! Vsi, ki se nahajamo tu, smo svojevrstni eksperti za zivljenje, mar ne?

Lep zacetek dneva vsem,
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Ljudska modrost je tudi… “bolj kot drek mešaš, bolj smrdi”…. moje mislenje je, da je tisto malo medu na vrhu resnično samo smetana, smetana našega življenja, katero si pa v večini naredimom sami. Torej, če smo vzeli kislo mleko, bo smetana kisla…. če smo pa vzeli odlično, planinsko mleko (domače, domače), bo pa smetana odlična…. resnično pa lahko kisli smetani pomagamo do izboljšanja okusa…. in ta sladkor je lahko tudi tale naš forum, Pepi, ki nam marsikateri dan posladka….

Ja in na koncu še Dobro jutro Pepi in veliko sladke smetane…

Jani

Pa kaj vsi življenje nonstp primerjate s čim. Živkljenje ni noben drek in v njem ni nobenega smradu. Ja zgolj eno samo lepko življenje s slabimi in lepimi trenutki.

nova
Uredništvo priporoča

Dobro jutro, ljubi forumovci, dragi prijatelji, zasvojenci!! Tu sem, cela, polna radosti in veselja nad življenjem, pa četudi je življenje sod dreka z malo medu na vrhu.

La Vita e (nad e = apostrof!!) bella! Pa četudi je sod, poln dreka. Jaz si jemljem za dolžnosti živeti in imeti življenje za nekaj izredno lepega. Koliko je medu v tem sodu, je odvisno samo od nas samih. Lahko pa naredimo poln sod medu, pa samo čisto spodaj malce drekca!! Saj ni nič popolno, niti najboj enostavna stvar ni popolna, krogla ni popolna, sonce, ki nas tako lepo greje, ni popolno in nam zadaja bolečine, luna, ki nas spravlja v posteljo in nam buri našo domišljijo, ni popolna, saj kar štirikrat mesečno spremeni svoj videz, tema, ki nas zagrinja, ni popolna, saj ne odnese naše žalosti in skrbi! In vse to je življenje, le kako potem ne bi bil sod, ………

Delajmo na tem, da je ta sod bolj poln medu, kot drekca. Potem bomo lahko zajeli globlje, pa še ne bo zasmrdelo, pa še malo globlje, pa še ne bo prav tistega hudega smradu. In ko že pridemo do smradu, ……… si zatisnimo nos, in zajemimo še tisto, kar je drekec………. ter odložimo. Ni vrag, da bo ta sod enkrat tudi nehal smrdeti!!!

Toliko filozofije za dobro jutro od vaše
Marije

P.S.: Pepi, zdi se mi, da si bil danes nekaj dlje časa na WC-ju kot ponavadi in si dobil ravno pravšnjo asociacijo za jutranje razglabljanje o življenju, ha, ha, ha!!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Kaj pa vem. Tole naše življenje, ja res je, včasih ga zajemaš samo na vrhu ( med ), večkratkot včasih, pa greš malo globlje.
Pa se ni za sekirat, samo upanje moraš imeti v boljši jutri. Se mi zdi, da če si bolj poln optimizma, gre veliko lažje, pa čeprav ti potem mnogi očitajo, da se ti očitno šljivi ( v kolikor, si ne dovoliš, da te zajame panika, ob kateri zmed naših ljubih težavic, ki se tako rade vpletajo v naša življenja ).
Kar sem napisala, je vse ok, samo vprašanje pa je, koliko časa zdržiš s tem optimizmom v sebi. No, jaz se še trudim….

Lp, vsem skupaj Jana

He, he, ni kriv WC in tudi Strump nima prav nic pri tem, samo radoven sem… Rad ima taka razmisljanja…
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Bok Frucka,
Saj sem napisal, da ni zraslo na mojem zelniku, prenesel semle enostavno ljudsko modrost in v teh je zmeraja ogromno resnice, mar ne?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Vsa doslej so lepa in pametna. Vsekakor ste vsi na povrsini ali kukate ven, morda ste ze zunaj? Toda nihce ni ogovoril kdo pride, kaksen pride in koliko ljudi po vase pride iz soda? To je bistvo problema, ki je morda je preteski za jutranje razmisljanje?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Ojla, pepi jutro vsem!

Si pa dobr zastavu dan..heheheh

Lej jest pa takole mislim..v zivlenju mamo vsi polno drekca pekca..vcasih ga znamo se malce bolj zaciniti.Da se bolj smrdi..Ce dodamo med..pride ven ena taka mal cudna mesanca.Pa kaj cmo..,se zmeraj zivimo,guramo rinemo naprej.Havlabogu.da smo taki.Obupavat ni dobro prevec,raje se spoprijet s tem nasim drekcem in ga splaknit z vodo..,Naj gre naprej..seveda ce se le da.
Dodajam pa tole misel,ki pase skup s tvojo pepi:

ZIVOT JE TAKAV;ČUPAV I DLAKAV !!! ali malce mem:ŠTA BI DAO,KAD BI ZNAO,GDE JE STAO KAD JE SRAO!!!

Srecno vsem!

P.S. ampak pepi vcerajsne izginotje iz klepetalnice bos pa se razlozu…pa ja ne,da si se ustrasu!

hJA nic ne pridemo vn..kar plavamo notri..ocitno nam to pase..malce po dreku brskat…vcasih ampak vcasih..dosezemo tud med..sam..pol mamo pa ze slabo vest..,da nam je prelepo in se brz spet malce potopimo..da nam ni prevec fletn..mal smo mazo! heheheh
cav

Bravo , Perla !

Ja , res je vprasanje , koliko casa zdrzis .
Pa se mi zdi takole – ta nasa ljuba zivljenjska energija ima obliko ene krasne sinusoide – saj ves , malo gor , pa malo v dolinco , ko pride do spodnje tocke , pa spet gor – torej , ko si na dnu z optimizmom , tocno ves, da se bos prav kmalu spet zacela vzpenjati . In tako v nedogled. Saj obvladas !

Upam da si danes( pa vsi ostali tudi ) v vzponu !
lp a.

Moja filozofija na življenje !

Če si srečen – deli srečo še z drugim – ker mogoče – ti jo bo ravno ta oseba tudi vrnila
Če si trenutno nesrečen – ne pokaži tega drugemu, ker nikoli ne veš ali ti ravno ta privošči to nesrečo
Ne zapiraj(ne izogibaj se ljudi) se vase , ker v samoti ne boš nič opravil .
Življenj je šola , ljubezen , bolečina, smeh, radost , jok…..(nič novega)
Ste se kdaj vprašali , kako gre tehnika življenja s tako brzino , da ga v resnici komaj dohajamo.In si zaradi tega postavljamo čudna vprašanja / nepotrebna
Primer mobitel / postali smo odvisniki – najraje bi ga imeli kar vgrajenega nekje .
( v bližnji prihodnosti , bodo res odpadli – ker bomo lahko telepatsko komunicirali – kakšna vprašanja bomo imeli takrat ?)
Bistvo – prilagodi življenje situaciji v kateri se nahajaš , in boš sigurno naredil najboljše od boljšega – ampak zopet z pravo potezo .
Dostikrat so ti pregovori realni – DA USPEŠ – naredi te pregovore nerealne
drek gre na drek -Denar na denar – Sirota na siroto …..

Dr . filozof strumpantl

Pepi , čim manj mešaj – Jani je lepo povedal
Tudi v postelji, ko ženska zameša (čeprav je lepo ), včasih ni dobro….
pa premisli na kaj mislim

Pozdravljeni vsi,

Pepi, si vrgel kost za glodanje, a ne. Kako pokukati iz dreka? Predvsem je zelo odvisno od karakterja .Če si optimist in gledaš pozitivno na svet, potem tudi veš, da je na vrhu med. V obratnem primeru se do onemoglosti premetavaš v dreku in te samo še bolj vleče na dno. Na tem forumu so ljudje, ki ne bodo nikoli potonili. Predvsem zaradi tega, ker se še znamo smejati, ker ne obupavamo, kljub oviram, ki nam stojijo na poti. Poglej koliko je žalostnih zgodb na Srednjih letih. Verjamem pa, da smo zelo veliko ljudem pomagali , da so vsaj nosek potisnili ven iz dreka in se od nas nalezli optimizma.

Lep dober dan in čim manj megle (jaz mam čist mokro glavo od tega), Kaja

Ej , Pepi , a te prav razumem ?
Zelis odgovore – ceno poznas , to je moje , nase prijateljstvo , pa za svojo ceno bos dobil v zameno kar veliko ! Torej ne misli , kaj je na dnu soda , tam je itak zmeraj kaka usedlina , veselo strgaj z vrha – jaz to pocnem , ce se la da , posebno , ko jem sladoled iz banjice – imas predstavo , na vrhu vse lepo izravnam , to je profesionalna deformacija , in tako imam obcutek , da sem zmeraj na zacetku.
Vcasih se obnese , vcasih ne – takrat se malo pojokamo , potem pa hajd znova !

En prav meden dan od A.

Smrk, smrk …………….si videla mojo , s tistim čevljem ?

Sorry Janci , sem malo zamutila osebe , mi se vedno hodi boga Perla od vceraj po glavi !
Ma sem tudi tebe full pogresala vceraj !
Kako je z rokico ? Bo ?

Ce ni , pa se malo k Pepiju stisni , saj smo se odlocile , da je mozaka za vse nas zadosti ;))

Kasni cevlji , kje , zakaj ?
Mi ne pride 😉

Ej , Stumpi , smrk , au , jaz vedno kupim ali prevelike ali premajhne cevlje , tako , da ni nikoli prav.
Ceprav , ce dobro premislim , je to dobro , ker grem pol prec po nove , kar me zmeraj razveseli . LJUBIM NOVE CEVLJE !

O Drejči, si ti tudi že vstala?
Nič ni huddega, če ti Perla hodi po kepi, saj je res fejst punca, prav tako kot ti.
Kar se pa pepija tiče, če že res dovoliš, bom vesela. 🙂

pa,pa Jana

Zdravo srcek,
Prinas novo vedrino v resno temo in megleno jutro. Tvoja dodana misel res krasno pase skup. …Ha, ha…
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Kako kej roka , Jana ? Kaj so rekli dohtarji ?

Mislim, da ko je bilo to napisano je bil ta tip (ali več njih) zelo slabe volje. Predstave o svetu so tiste predstave ki se zrcalijo v našem počutju. Evo tudi drek mora biti in je prav da je na tem svetu, tako pač je. Problem je samo v tem kako ga vidiš, zbranega v sodu ali razprešenega tam kjer običajno je, tudi na ulici ali kje drugje (službi, politiki….) In če je tako razpršen sploh ni tako problematičen in nihče si ga ne želi zbirati v velikih količinah….(no včasih najdejo tu in tam strastni zbiratelji).

Ko pa pogledaš med, ah ta je pa skoraj vedno zbran v prozornem kozarčku in če ga nagneš se lepo preliva in je uporaben za mnoge stvari…
Lahko ga namažeš na kruh, zajemeš z žličko (in se ti lepo razlije po grlu), lahko pa ga tudi malce uliješ v popek izbranke in potem zaužiješ ………………….sicer se pol mal lepi pa ni problema.

Medo

Evo, ti pišem na mail, da ne morim tukaj še ostale :), do nadalnjega….

ma ja. nisem še slišala te ljudske modrosti. Amak o se pravi, da če je življenje sod dreka, smo pol tud mi en drek, ki živimo to življenje. Življwnje ne bore bit drek, lahko je samo posrano.

dobr si brište riti, da ne boste mel posranga življenja. Uporablajte triplastni sekret papir, k bolš obriše rit, pa še rdeče nimate. Če pa jo mate, si jo namažte z bephanten kremo. pomaga.

Sem nesramna, a ne? nč hudga, sej tukej ste vsi po malm nesramni…..

Tukaj se pa motiš. Nihče ni niti malo nesramen, samo ti to tko vidiš.

New Report

Close