Najdi forum

Sreca

Pozdravljeni vsi moji!

Resnicno me zanima,kaj boste povedali na tale kitajski pregovor:

SRECEN clovek je ladjica,ki pluje pod ugodnim vetrom…

Kakrsnakoli razmisljanja so dobrodosla-razpisite se!

Pozdravcek!

Kratko in jedernato :
Srečo si ustvarjaš sam , tako da v pravem trenutku,in na danem mestu reagiraš najbolj koristno in sebi zadovoljno .Vetra ne moreš spremeniti da piha v drugo stran , lahko ga pa iskoristiš v svoj prid.- moraš se mu prilagoditi.
Ali kmečko !
Če boš sel brez marele na dež , boš moker ……….in z marelo …….
A je Mujo kriv ,ker je včeraj učil Fato plavat samo 5 minut …….
A danas ona ron več dva sata !

Dober si to povedal prjatu moj!

Kr..berem pa berem…

nova
Uredništvo priporoča

Pa vseen nekaj manjka..

Manjkam jest s svojo verzijo. HMMM…………Pod ugodnim vetrom…….mogoče je bolj to, da je srečen tisti, ki so mu v življenju nekatere vrednote in dobrine že dane (npr. da je nekdo popolnoma zdrav in lep) in ga življenje ne kaznuje s telesnimi hibami…. Npr. ker je logika da en invalid težje uspe kot zdrav človek, in je oni zdravi najverjetneje srečnejši, saj je veter zanj ugodnjši. Perla, je res?

Mica

Bok srcek,
Ceprav ne vem skoraj nic o tebi, imam obcutek, da si taksna kot ta misel, stalno isces ugoden veter, zdaj si tu zdaj si tam. Bom ti kontra zastavil drugo misel:
Človek živi v iluziji, da je sreča nekje zunaj in jo išče v materialnem bogastvu, posedovanju tega ali onega , celo ljudi… Človek želi biti srečen za vsako ceno, pa vedno znova ostaja praznih rok in prazne duše. Pa ti odgovori zakaj clovek ostaja vedno znova praznih rok in prazne duse?
Bok, Pepi

PS: Kje si bla danes, ko se je nekaj bliskalo?

Mislite le mirne misli, Pepi

Dobro jutro, ljuba Perla.
Sreča …….. oh, srečen človek je tisti človek, ki si zjutraj poje pod tušem, ker se veseli zbujenega jutra, ker se je spet zbudil in ker čaka novega, lepega dne. Srečen človek je tisti človek, ki požvižgajoč zapušča prag svoje hiše in se nadeja, da ga bo ta dan ponovno prestopil. Srečen človek …….. to sem jaz! Sem ladjica, ki me premetava sem in tja, tudi gor in dol, ki se prepušča ugodnemu in tudi neugodnemu vetru, srečen človek sem jaz ……… ker vas imam in se vam lahko zjutraj oglasim, vam posvetim eno lepo misel ……… Srečen človek je tisti, ki to hoče biti.

Pozdrav,
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Sreča…… Sreča, je, če imaš prijatelje, ki ti za dobro jutro povedo kaj lepega… sreča je, če ti čez dan ni težko opravljati najtežja opravila… sreča sta moja dva sinova…. sreča je partner, sreča je veselje in zadovoljstvo v družini… sreča je nova hiša….. sreča ste vsi vi na tem forumu…..hvala za vso srečo, ki mi jo daje živlenje in hvala, vam, dragi forumovci, ker sem lahko vaš prijatelj… to je pa res sreča….

Veliko sreče, tokom dneva in veliko sonca in enega cmokca za vse!

Jani

Perla, ko sem za trenutek zapuščala ta moj preljubi prostor, sem razmišljala še naprej o sreči. O Bog, koliko bi človek o sreči lahko napisal. Kajti sreča je vse, res vse, v čemer je človek najde: sreča je cvet, ki ga zjutraj ugledaš, sreča je rahla megla, skozi katero se te dotikajo kot piš njene drobne kapljice, sreča ja naša mala psička, kateri sem zjutraj namenila droben poljubček na njen črni gobček, srečene je človek, ki lahko opazuje spreminjajoče se barve te lepe jeseni in se sprehodi po šumečem listju ter posluša zven življenja. Srečen je človek, ki vidi srečo v svobodnem metulju, v toplih sončnih žarkih, ki nam pokažejo prah v stanovanju!!

In zagotovo smo srečni mi vsi, ki se javljamo tukaj in vso to našo srečo med seboj delimo.

In da bi bili danes še bolj zadovoljni in srečni, dodajam svoj “jutranji lonček”:

Ko se je nekega večera vrnila Eva domov, jo je Adam premlatil. “Zakaj me pa tepeš?”, je presnečeno zastokala Eva. “Zato, ker mi ne gre iz glave, da si v posteljo zlezla s prvim, ki si ga srečala”, ji odvrne Adam.

In še ena:

Na kaj misli moški, ko reče, da ima majhnega in da daleč nese?
Na GSM aparat!

Imejte se lepo in ……… pridno se javljajte!

Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

manjka črka “i”
tako da se sedaj glasi ; A danas ONA ron-i več dva sata !

hahahaahaha

JANI – D. JUTRO zdi se mi da si malo preskromen , amak tudi to je lepa reč ………….. hahahaha
Med grugimi je tudi to .
čao

Hojla pr’jatu…. Ma ne preskromen, tak sem :)) in to mi je všeč… še sreča 🙂

Lep dan, Štump!

Jani

Dragi Pepi!

Nevem od kod ti ta podatek,da sem ladjica prav jaz…
Motis se! Jaz imam kar imam..res pa je da velikokrat premisljujem,zakaj ljudje ne znajo uzivati sreco.Toliko je majhnih drobnih stvari,na katere nismo pozorni in v njih neznamo uzivati.Mi verjames,prav jezna sem na take ljudi,ki samo begajo sem in tja in iscejo zmeraj vec v materialnem svetu.To jim je vse..so pa resnicno bogi,ker neznajo in ne vidijo ne zaznajo srece,ki sem jim spotika ob noge in vcasih milo prosi..vzami me!Uzivaj z menoj,tvoja sem!
Vcasih je tako malo potrebno,….Pa zato ne rabis veliko…
Ne vem,ce si me razumel…
Resnicno pa me ne poznas..lahko ti recem samo to,da si v odgovor na vsa ta moja prasanja,ki jih velikokrat premlevam dobim..pac nisem za ta svet.Ocitno zelim nekaj nemogocega…nekaj,kar se z denarjem ne da kupiti..Pa nikar ne misli,da se s tem smilim sama sebi..Tako pac je…
Pozdrav vsem!
P.s. veliko razmisljam,da je cas…da se maska perle malce pospravi v omaro…
lep dan vsem!

Perla, nikamor se ne pospravljaj, ostani tukaj z nami, bodi kakršna hočeš, samo tukaj bodi. Vsi imamo nekaj, in vsak lahko nekomu nekaj odstopi. Ti nam odstopaš svoje veselje, svoje poglede na življenje, svoja hrepenenja, svoja pričakovanja ….. mi pa tebi nekaj malega nazaj. Nikar se nikamor “ne pospravljaj” , prooooooooosim, proooooosim, ker se bomo potem vsi nekam pospravili. Ali želiš okrniti našo kapetanijo!!!!
Čao,
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro jutro Perla !

Kako ugodno vpliva Marija na nas – vsi se trudimo , da bo dan zaceli z lepo mislijo in jo delili se z drugimi . Super ! Evo , to je en vidik srece.

Pa ce se navezem na tvojo misel – srecen clovek je po mojem tudi tisti , ki trdno zagrabi krmilo ladjice , ko se veter spremeni in zakrici v vihar : “Mater , je to en cudovit orkan ! Da vidimo , kako gre po takem ! Yess !” No in ko se vihar umiri , spet uziva v drugacnem vetru , ker je tudi morje takrat drugacno , drugacne barve , sonce susi vodo na krovu , slisi krike galebov , vidi bele oblacke na umitem nebu , se spomni , kako cudovito grozno crno od bliskov razparano nebo zna to biti , zagleda pristan v daljavi , ve , da ga tam caka topel objem in kuhano vino …..
Pa jos mnogo je toga !

p.s. se en vidik srece se bo izpolnil , ko se bo Sasko spomnil gesla za sem in srecno uletel !

lp a.

Odšel je Fadil, odšla bo Perla, ostala pa bo Milena, ki nam je draga in prijetna punca, ki nas nasmeje in razveseli, ki velikokrat povleče naš voz naprej. Brez tebe bi bilo res dolgčas, zato ostani še naprej tko fajn kot si.

LP,Kaja

Ljuba Kaja, katero Mileno imaš v mislih?
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ja Perlo, ne? Ona je Milena.

Hvala,ljuba Kaja, nisem vedela, sorry. Saj nisi jezna?
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Kakšno lepo ime! Jej, jej, Perla… fullll lep ime, res…. Milena, ali slišiš mojo pesem…. F+ pa to, remember :))

Lep pozdrav vsem!

Jani

Ne, veš da ne. Hotela sem povedat, da ni važno kako ti je ime. Važno je, kakšen si v srcu. Perlo imamo vsi radi, pa naj ji bo ime kakorkoli.
VEDNO BO NAŠA . A se strinjaš ?

Kaja

Oh Marija..nikar..a neves,kaksna mehka dusica se skriva pod Perlo.
Da o romantiki sploh ne govorim..
P.S:ja pesmica je pa res lepa..hja,ce zavrtim leta nazaj..mi jo je se moja simpatija pojckala na uho..Ahh Marija kaj si me zdej spomnila!
Dons je pa res en cuden dan…sam se nebo naj se zjoce..pol se bom pa se jaz!

Pozdravcek

Stoodstotno, nimamo se radi zaradi imen, temveč zato, ker smo to, kar smo.
Pozdrav,
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dej no , nasa Perla , kaj pa je narobe z jokom !
Zjokaj se , solze so blagodejne , notranje nas precistijo .
Ves , spomni se pa , da jokamo s tabo , ali se rajsi , ponujamo ti robcek , da si solzice obrises in se spet smejes z nami !

Ce se pocutis , zaupaj , kaj te danes tako zalosti . Mogoce ti bo potem lazje .
Da si pa v resnici nezna , romanticna dusa nam je pa tudi ze pripeljalo – ker je navadno pes , ki najbolj laja , tudi najbolj ranljiv in prestrasen.

Te imamo radi , vem , da drugi tudi tako mislijo , zato sem zapisala v mnozini .
A.

Andrejka, evo se strinjam s tabo…. Perla, ča rabiš rame da se zjočeš in izkašljaš…..vso pravico imaš to storiti tukaj….verjemi, da smo s tabo…

Sončka!

Jani

New Report

Close