Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek GOBE in svinjarija v gozdu

GOBE in svinjarija v gozdu

Dragi forumci
Osebno imam prenizek krvni tlak tako, da mi kavica ali dve omogočita normalno stopnjo pritiska, ampak danes sem malo pogledal za gobami in glej ga vraga človeškega.Cel gozd je eno samo smetišče, ali je kmetu ostala embalaža od strupov pa jo je tam shranil. Nekdo je gradil višek materiala je podaril z vsemi vedri gozdu.Na prelepi jasici so imeli kdove kateri junaki postanek in malico, embalaža pa shranjena naj se ve kaj so pili, kadili…Človek je pa res eno zgrešeno bitje, kaj mislite?
Lep pozdrav

samo nežnost

Če sem te prav razumel, svetuješ vsem, ki imajo prenizek pritisk, da se sprehodijo po gozdu in si ogledajo svinjarijo, pa jim bo pritisk narasel na normalo. Pa še pr kofetu bodo prišparal.

Bok istomislejenik,
Sem se enako razjezil ze prejsnji teden. Tud danes sem malo pokukal, ce je luna kaj delovala na gobe, pa sem ugotovil, da tisti, ki pri nas onesnazujejo gozd, pijejo Lasko… Mimogrede od zame uzitnih gob sem videl le dve mareli, je pa dost kostanja..
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Nežna dušica- ti verjamem da je tudi tam svinjarija .
Namreč jaz nimam s kom hoditi po hosti pa tudi nimam časa. čeprav so mi gobice na prvem mestu na jedilnem listu .

Še se kaj javi ,(kaj je z zallo?)

lep pozdrav - veste čigav !

Jaz sem videl sam piksne od pira, kdo se bo v gozdu zalival z z Zalo?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Dan ND! Ma vse gre nekam…po gobe. Izdala ti bom skrivnost…moja Nona je imela navado reči:”Ma, oštja, ljudje so tko kokr mesu pr mesarju…govedna, svinjina, teletna in pa…fino belo mesu…” Ne vem še danes, žal, ne vem ali je tisto belo meso perunina ali kaj. Resnica je v tej primorski logiki. Tako pač je…mene zaboli srce, če pomislim, kaj čaka naše drage otroke…namesto narave se bodo valjali v svinjariji. Dejstvo je, da je vse odvisno od vzgoje. Še so lepi kraji v naši deželi, a so žal redki. Pojdi po gobe na Gorenjsko, tja proti Bledu do Pokljuke in Bohinja. Je lepo pa tudi dokaj čisto…samo gob je bolj malo.
Lep dan še naprej!
Angel

Hja malo ste mi pa le dali balzama na dušo!
Kar se gob tiče pa takole, najdem jurčka lepega za ne vervat bi se reklo zraven pa vreča od škropiv.Sedaj pa dilema ali je užiten ali zastrupljen??
No ja nabiram vsakega po malo ( računam , da od malo strupa ne bom šel zemljico gnojit ) tako mi vsdno zadostuje za juhico ali pa rižotko.
Rres pa ubogi naši otroci kaj smo jim naredil!
Lp

samo nežnost

pepi, ti res ne razumeš, če zemjo ob drevesu zalivaš z določeno mešanico vode dobiš čez leto tudi “trtufe”,upam da veš kam se jih daje kot začimbica……..
Vem da se boš smejal-debelo gledal če sem malo ŠLB (šašav-lud-blesav), ampak,naj bi bilo v temu nekaj resnice ,tudi pse,ali div. svinje ki jih udomačijo jih navajajo na določeno prehrano/vodo…
Malo sem zabredel , pozabi….
Je pa tudi naša prijateljica Zalla iz foruma . (vem jaz da si na to mislil, lump ti…)
bay

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Kaksni so pa jagri tam na Gorenskem? Na Dolenjskem so hudo divji v tem casu. Ravno danes sem slisal na radiju, da je eden 23 letni nekje pri Novem mestu kar pocil gobarja Jozeta, ker ga je baje zamenjal za divjega prasica. Ko je videl kaj je storil, jo je kar domov pobrisal, Jozeta pa so nasli sele po dobro organizirani iskalni akciji. Za dejanje je zagrozeno od 6 mesecev do pet let zapora, ker gre uboj iz malomarnosti… Bilo bi smesno, ce ne bi bilo tako zalostno…
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Jutro Pepi! Zakaj te zanimajo jagri…na Gorenjskem jih je bolj malo…za vzorec, no…Sem pa tja se kakšen Kekec najde…ti pa niso škodljivi!! A ne Jani?
Lep dan…naj bo dež…bodo gobice rasle!
Angel

Dan ND! Plebel no moj mail…
Lep dan!
Angel

Jagri me zanimajo zato, ker so se nevarnejsi od klopov. Madona, tud jaz sem bil v nedeljo v hosti in je pokalo, na sreco le v daljavi… Da pa nekdo ustreli, preden pogleda, temu pa lahko botrujetudi most, ki ga je pri nas ze v izobilju in pravijo, da je letos jak. Sodec po vsem bi moral na gobe na Gorenjsko, slisim, pa da tudi tam ne rastejo, ker je menda ze premrzlo?
Pepi

Mislite le mirne misli, Pepi

Jaz pazim. Najvec kar naredim je to,da se vcasih poscijem v grm.

Vedno ko vidim nekje odvrženo embalažo od hrane ali pijače na neprimernem mestu me vedno oblije neizmerna želja da bi to osebo izstradal do smrti, pa ne vem zakaj …

New Report

Close