Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rožice & nasvet

Rožice & nasvet

Dragi moji,

potrebujem nasvet. Že nekaj časa se mi mota po glavi zakaj dekletom (ženam, ženskicam) toliko pomenijo rožice. Sam jih občasno kupim in tudi podarim, ker vem da je to dobro. Zkaj pa lepšemu spolu to toliko (če res) pomeni pa ne vem.

Je to res smo pozornost ali je to nežnost (ki naj bi ga rožice imele, pa čeprav nekatere pikajo??).

Pod vprašanje je kakšno rožo imate najraje (zakaj vedno neparno število)?:
– Za obletnico
– Za kar tako (če se hočeš pobotati)
– Za slabo vest (če sem ga kaj polomil)
– Za sodelavko (če se to sme?)
– Za ženo
– Za prijateljico (če je to dovoljeno?)
– Za ljubico

Ali barva rože kaj pomeni, slišal sem, da je to zelo pomembno ?

Medo

Živ Hubert,

jest mam najrajši rožico kar tako, ne ob prilikah. Gre samo za pozornost, nežnost pa ne.

Od vrtnic imam najraje rumene, čeprav baje ta barva pomeni ljubosumnost, samo ne dam nič na to. Potem imam rada anemone, pa kakšne , ki jih ne vidiš pogosto.Ne maram pa nageljnov, bljak. Še boljše se mi zdi lončnica, kot pa sveža roža. Dlje traja.

Neparno jih mora biti zato, ker so nas tako učili, da lepše šopek zgleda.

Je pa izbira rož prepuščena čisto vam, moškim, jaz nč ne kompiciram.

Kaja

Hojla Hubert!

Mhmm, jaz na barvo rožic, ne dam nič. Je pa res, da imam stokrat rajši podarjene travniške rožice, ki jih dobim kar tako, ni nujno, da je praznik ali pa kaj. Enim od teh rož se reče plavica, raste med makom, samo tu ni več takih travnikov. So pa pol še marjetke, pa še kar kaj, vse kar je pisanega z travnika.

papa Jana

Kaja,

a ni zanimivo kako so nageljni blajk, pa roža ni čisto nič kriva. Kaj pa praviš na to, če daš samo eno rožico. Včasih se mi zdi, da še bolj povdariš dogodek (kakršen koli), kot če jih kupiš rož za celo sobo, kot v filmih?

Medo

Jana,

dec naj se malo pomatra pa naj natrga rožice in ko jih bo zbiral po travniku (če se da) bo ob vsaki pomislil na tebe. Se strinjam najlažje iti v trgovino pa prodajalko vprašati za nasvet pa si rešil problem pa še frajer si.

Že iščem na internetu katera je plavica…

Medo

Ja, ena rožica je čez glavo zadosti.Pa tako, da jo dobim čisto nepričakovano, za lep dan recimo.A veš tist prizor – prideš domov,lupčka na lička , pa rožico izza hrbta – ej, se čist stopim. Ne maram velikih pušelcev. Največ 5 cvetkov, pa je mera polna.

Od nageljnov pa edino turške prenašam na oknu. Pa krizantem tud ne maram, imajo tak zoprn vonj. Sploh zato, ker se za 1.novembra ljudje tako duvajo z blaznimi ikebani iz krizantem.

Kaja

Ojla, Hubert, kaj vse se tebi ne “mota po glavi”. Odprl si temo, kateri ni videti ne konca ne kraja. Tema rožice & masvet je nedokončana simfonija občutenj, želja, hotenj, pravih reči, pravega dejanja ob pravem času na pravem mestu s pravo osebo!!!

Rožice & nasvet:
dekleta, žene, ljubice, prijateljice nimajo rade toliko rožic kot rožic, kot otipljivega predmeta, ki ga primeš, daš v vazo, se zahvališ …. Podaritev rož v bistvu spremlja veliko več: to je npr.sreča in zadovoljstvo, da rožo sploh prejmeš, to je sreča ob vzhičenju osebe, ki ti to podarja. Vse to obstransko dogajanje in občutenja, ki so v bistvu več vredna, kot sama rožica, najsi bo mordra, bela, rumena, roza, vijola barve. Sreča, ki jo nekomu daš in jo je občutiti v vonju rožice, v njeni barvi, v očeh tistega, ki pospremi pot rože iz ene v drugo roko še z rahlim stiskom rok, prijaznim nasmehom, toplim objemom, to je tisto, kar je več vredno in kar presega želje po točno določeni vrsti rož, na točno določen dan!!! Biti deležen pozornosti, vedeti, da je takrat, ko je bila roža kupljena nekdo tudi mislil na vas, to je tisto, kar je vredno in kar nekaj velja.

In, Hubert, prijatelj dragi, nikoli ne kupuj rož zaradi slabe vesti – to pa je moj nasvet. Res nikoli, ker se boš izdal, ko boš rožo dal iz roke!!! Ni ti “spasa”, ko boš to storil, boš spoznan za krivega. Ko boš podaril rože zaradi slabe vesti, boš istočasno prepoznan, zakaj to počneš! Zato se podaritvi rož iz tega nagiba se izogibaj.

Barva – vse barve so čudovito lepe, vsi odtenki so namenjeni občudovanju, vsaka barva zase govori o življenju in njegovi lepoti.

Podariti rožo prijateljici, ljubici, ženi, sodelavki – zakaj ne, tudi sodelavcu!!! Ampak vsakemu na njemu pripadajoč svojstven način.

In – za konec, meni so všeč rože, do katerih hudo težko pridem ali sploh ne morem priti!!!

Rože občudujem v naravi, spoštujem njihovo pravo nahajališče, jih proučujem in se veselim pogledu nanje.
Rezanega cvetja se razveselim in skrbno ravnam z njim, lončnice so moja strast zaradi lepega in domačega okolja domovanja. In, rožo lahko podariš tudi na daljavo: namesto ljubčka, pošlješ – rožo!!!

Pozrav in uživaj v rožicah,
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ojla, Hubert, kaj vse se tebi ne “mota po glavi”. Odprl si temo, kateri ni videti ne konca ne kraja. Tema rožice & masvet je nedokončana simfonija občutenj, želja, hotenj, pravih reči, pravega dejanja ob pravem času na pravem mestu s pravo osebo!!!

Rožice & nasvet:
dekleta, žene, ljubice, prijateljice nimajo rade toliko rožic kot rožic, kot otipljivega predmeta, ki ga primeš, daš v vazo, se zahvališ …. Podaritev rož v bistvu spremlja veliko več: to je npr.sreča in zadovoljstvo, da rožo sploh prejmeš, to je sreča ob vzhičenju osebe, ki ti to podarja. Vse to obstransko dogajanje in občutenja, ki so v bistvu več vredna, kot sama rožica, najsi bo mordra, bela, rumena, roza, vijola barve. Sreča, ki jo nekomu daš in jo je občutiti v vonju rožice, v njeni barvi, v očeh tistega, ki pospremi pot rože iz ene v drugo roko še z rahlim stiskom rok, prijaznim nasmehom, toplim objemom, to je tisto, kar je več vredno in kar presega želje po točno določeni vrsti rož, na točno določen dan!!! Biti deležen pozornosti, vedeti, da je takrat, ko je bila roža kupljena nekdo tudi mislil na vas, to je tisto, kar je vredno in kar nekaj velja.

In, Hubert, prijatelj dragi, nikoli ne kupuj rož zaradi slabe vesti – to pa je moj nasvet. Res nikoli, ker se boš izdal, ko boš rožo dal iz roke!!! Ni ti “spasa”, ko boš to storil, boš spoznan za krivega. Ko boš podaril rože zaradi slabe vesti, boš istočasno prepoznan, zakaj to počneš! Zato se podaritvi rož iz tega nagiba se izogibaj.

Barva – vse barve so čudovito lepe, vsi odtenki so namenjeni občudovanju, vsaka barva zase govori o življenju in njegovi lepoti.

Podariti rožo prijateljici, ljubici, ženi, sodelavki – zakaj ne, tudi sodelavcu!!! Ampak vsakemu na njemu pripadajoč svojstven način.

In – za konec, meni so všeč rože, do katerih hudo težko pridem ali sploh ne morem priti!!!

Rože občudujem v naravi, spoštujem njihovo pravo nahajališče, jih proučujem in se veselim pogledu nanje.
Rezanega cvetja se razveselim in skrbno ravnam z njim, lončnice so moja strast zaradi lepega in domačega okolja domovanja. In, rožo lahko podariš tudi na daljavo: namesto ljubčka, pošlješ – rožo!!!

Pozrav in uživaj v rožicah,
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ojla, Hubert, kaj vse se tebi ne “mota po glavi”. Odprl si temo, kateri ni videti ne konca ne kraja. Tema rožice & masvet je nedokončana simfonija občutenj, želja, hotenj, pravih reči, pravega dejanja ob pravem času na pravem mestu s pravo osebo!!!

Rožice & nasvet:
dekleta, žene, ljubice, prijateljice nimajo rade toliko rožic kot rožic, kot otipljivega predmeta, ki ga primeš, daš v vazo, se zahvališ …. Podaritev rož v bistvu spremlja veliko več: to je npr.sreča in zadovoljstvo, da rožo sploh prejmeš, to je sreča ob vzhičenju osebe, ki ti to podarja. Vse to obstransko dogajanje in občutenja, ki so v bistvu več vredna, kot sama rožica, najsi bo mordra, bela, rumena, roza, vijola barve. Sreča, ki jo nekomu daš in jo je občutiti v vonju rožice, v njeni barvi, v očeh tistega, ki pospremi pot rože iz ene v drugo roko še z rahlim stiskom rok, prijaznim nasmehom, toplim objemom, to je tisto, kar je več vredno in kar presega želje po točno določeni vrsti rož, na točno določen dan!!! Biti deležen pozornosti, vedeti, da je takrat, ko je bila roža kupljena nekdo tudi mislil na vas, to je tisto, kar je vredno in kar nekaj velja.

In, Hubert, prijatelj dragi, nikoli ne kupuj rož zaradi slabe vesti – to pa je moj nasvet. Res nikoli, ker se boš izdal, ko boš rožo dal iz roke!!! Ni ti “spasa”, ko boš to storil, boš spoznan za krivega. Ko boš podaril rože zaradi slabe vesti, boš istočasno prepoznan, zakaj to počneš! Zato se podaritvi rož iz tega nagiba se izogibaj.

Barva – vse barve so čudovito lepe, vsi odtenki so namenjeni občudovanju, vsaka barva zase govori o življenju in njegovi lepoti.

Podariti rožo prijateljici, ljubici, ženi, sodelavki – zakaj ne, tudi sodelavcu!!! Ampak vsakemu na njemu pripadajoč svojstven način.

In – za konec, meni so všeč rože, do katerih hudo težko pridem ali sploh ne morem priti!!!

Rože občudujem v naravi, spoštujem njihovo pravo nahajališče, jih proučujem in se veselim pogledu nanje.
Rezanega cvetja se razveselim in skrbno ravnam z njim, lončnice so moja strast zaradi lepega in domačega okolja domovanja. In, rožo lahko podariš tudi na daljavo: namesto ljubčka, pošlješ – rožo!!!

Pozrav in uživaj v rožicah,
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Oh, Hubert, in seveda vsi ostali forumovci, oprostite mi, danes mi ni pomoči. Je pa vseeno bolje vse na tri, kot na nič! Zbrisati pa nisem znala, žal!
Marija

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Marija,

ve tukaj ste tiste ta prave čudovite rožice, pa saj mi moški zaradi vas kupujemo, nabiramo, trgamo rožice in jih podarjamo rožicam (pa naj smo še tako štorasti in nerodni pri tem opravilu) . In rožice so edino kar lahko pimerjaš z vami.

Da pa do nekaterih rožic zelo težko prideš pa je res. Potem pa si jo želiš še bolj prijeti v roke, če ne celo utrgati. Samo ne vem ali si ti mislila na rožico ali na kaktusssssssss hi hi…

Ali si že res kdaj dala rožico sodelavcu?

Pol pa tisto sem že ves v “rožicah”, malo opojnega vinca pa so rožice tu, (tu jih mi moški verjetno najpogosteje videvamo?)? Pa da je poleg še dvonoga rožica pa imaš vrtnarijo iz katere ne moreš zlepa ven. Pa še tista z mahom poraščena “rožica”, ki jo imate vsa dekleta.
E pa vidiš kaj so vse lahko rožice, pa še bi se dalo.

Medo

Marija,

če si bila vsaj malo v rožicah ti je vse oproščeno!!!

Medo

A veš, Hubert, da že celo dopoldne premišljujem, kdaj za vraga sem ženi prinesel zadnjo rožico…pa se ne morem spomniti. Ti hudir, ti! Čez eno uro, ko grem domov, se bom spotoma ustavil v cvetličarni in ji kupil eno, tako, kar tako….

Pa hvala Hubert, ker si me s svojo temo spomnil 🙂

Lep dan, vsem!

Jani

Jani

me veseli ko sem pisal temo sem se spomnil enako.

Medo

Stari da nau kaj posumla a?
Jaz bi se na tvojem mestu mal zamislu.
Jaz ko pridem dam ,ji dam takoj eno kepo okoli ušes (ne pa rožico …)
ona pa …v jok … pa moj ….. zakaj ,kaj sem spet narobe naredila ?
jaz pa : Če ti ne veš kako bom pa jaz vedel

Tako sem jo navadil ,in seveda danes super shajava- zmeraj imam prav
hahahahahahhaha

se slišiva

lep pozdrav - veste čigav !

Hojla,

mal me strah, da če bi to naredil bi jo okrog kepe dobil nazaj (pa ne z roko, v kuhinji se najde vse živo!!) nikol ne veš kok je močna?

drži se

Medo

Zame je “rožica” – rozica s trga, s cvetličarne, s sosedovega ali našega vrta, s travnika, ali pa “rožica” kot je bacci bonbonček zavit v škatljico, vrečka najljubšega sadja s trga, pripravljeni obloženi kruhki, nogavice, ki jih je kupil na razprodaji, dišeča kava navsezgodaj zjutraj, ….
V glavnem važna je pozornost, malenkost, ki ti pove, da te ima rad, in da se zaveda da si tam zraven njega.
Najslajše so tiste kar iznenada brez pričakovanja, brez posebnega razloga, samo zato, ker ti želi povedati da te ima rad.
Pa ne mislite, da je vse to všeč samo ženskam. Zakaj bi morali samo moški obdarovati. Tudi jaz mu velikokrat prinesem kakšno malenkost, včasih tudi kaj narišem, napišem in vsake stvari se razveseli tako kot jaz.

Pozdravček!

P.S.

a ko si to prvič naredu si imel čelado na glavi?????

Medo

Sanja,

zadela si žebljiček na glaviček (po moje). Tudi mi si želimo pozornosti, morda ne rožice temveč nekaj, nek signal (saj ni nujno da je semafor), ampak nekaj, vidim da obvladaš zadevo, klobuk dol!!!!

Medo

Ne , ne saj sem se samo mal ,majčekno zlagal ,
V resnici to so bile tako lepe sanje , samo potem me je URA zbudila in ,
konec veselja ….

Bi le so lepe s…

lep pozdrav - veste čigav !

joj , sele sedaj se zavedam GREŠKE, hotel sem replicirati JANI-ju ,pa je v recnic odletelo po tebe (Hubert-sorry) Saj ne zameriš a ne ?

lep pozdrav - veste čigav !

ni problema

Medo

O, jaz imam pa rad vonj krizantem.

Najbrz za to, ker sem se ukvarjal vcasih s svecarstvom, pa je tista norisnica po grobovih okrog 1 novembra, pomenila ne samo vonj po krizantemah, ampak tudi po denarju.

Najraje sem imel tiste grobove, pri katerih nisi niti videl, kdo je revez, ki notri pociva, ampak samo morje plastike (svec) gor.

Je pa res, da mi rumenih, niti svec niso hoteli kupovat, ker baje res pomenijo ljubosumje.
Pa jih nisem vec delal.

Ojla fanta!

Jaz imam pa te dni neko smolo v sluzbi, moram nekaj nadomescati, pa se veliko dela je, skratka, bolj malo sem doma.

In ce se sedaj prikazem domov s kaksno vrtnico, bom po moje obcutil, kako je ce uporabis vrtnico namesto WC papirja…, oziroma, nekaj v stilu tega, kar je govorila Marija o opravicevanju, ipd…

Bom raje brez, pa previden po hiši…..

A poznate tisto pesem:
Ko bos prisel,vedno prinesi mi rozeeeeeeeee..rozeeeee…rozeeeeeee..tudi takrat ,ko bos prisel po slovooooo!
hmm kere so mi vsec..vrtnice temno rdece…oziroma samo ena!
Najlepsa uganka barv in najlepsi vonj pa je moj spanski bezeg!MMMMMMMM..mater res disi!

New Report

Close