Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bila sem pri njemu

Bila sem pri njemu

Ja … včeraj nama je z Miškotom le ratalo, da sva obiskat bratranca v bolnico. So ga premestili na oddelek in popoldan se je pri njemu kar trlo motoristov. :)))) Ko sva prišla z Mišokotom je bila sicer pri njemu le njegova punca … Se nas je fuuull razveselil.

Kako je on? Jah … sicer je dobre volje in se smeji … Vsega se spomne. Baje da je bil ves čas pri zavesti in da je celo utegnil tistega, ki mu je izsilil prednost, nekam poslati … :)))))))) Kaj se je v bistvu zgodilo – bila je kolona in on je pač prehiteval. Seveda ni šlo ravno počasi (kot je pri njemu navada), je pa videl tega tipa, ki je prihajal iz stranske ceste. Vendar … tipo z avtom je najprej ustavil in bratranec je bil prepričan, da ga je pač videl in je vozil svojo pot naprej … In kar naenkrat una mona spelje in seveda … bratranec je sicer zaviral, vendar pri tisti hitrosti mu je dvignilo zadnji konc, zadel je v avto .. nato da je baje letel kakih 30 metrov in seveda – pristal na tleh. Posledice? Leva noga – zlomljena stegnenica in baje da ima tudi neke šraufe v peti … so mu dali not železo … Desna noga – zlomljen gležen … Leva roka – na mezinčku mu je odsekalo noht in okolico … zaenkrat si zakrpali, vendar če se ne bo prijelo, bodo morali rezat … Desna roka – dvakratni zlom … ta ga najbolj boli … Brada – obtolčena … cela črna … mu je zabilo čelado not … Zobje – eni štirje so šli ven … tako po koščkih … Baje da jih je kar pljuval ven iz čelade.

Sliši se grozno … saj v bistvu ga je tudi grozno videt tako zagibsanega celega … vendar se bo zacelilo. Važno, da je glava kolikor toliko cela … da nima počasnih kakih vretenc in podobnega. V bistvu jo je še dobro odnesel, glede na situacijo. Seveda … oblečen je bil v kavbojke in adidaske!!!!!!!!! Če ga ne bi tepla!!!! Grrrrrr!!!!!!!

No … toliko za tiste, ki spremljate … :))))))

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Hvala Bugi za poročilo.Rehabilitacija bo pa trajala kar nekaj mesecev,pa v toplice bo šel po bolnišničnem okrevanju.No samo,da ni še kaj hujšega.Vso srečo in čimprejšnje okrevanje mu želim.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

No, se mi zdi, da mu tudi v motoristični opremi tele poškodbe ne bi mogle uit…..

Madona….. saj je cel zagipsan!
Obe roki, obe nogi!

Pa zobozdravnik bo mel nekaj dela z njim…..

Ja, kot si napisala – to se vse da popravit! Glava je pa cela!!!! In to je važno! Zdaj je treba samo še pustiti času, da zlepi vso polomijado….. potem pa lahko spet počne oslarije, če ga slučajno ni zdajle srečala pamet!

Fajn, da ga spremlja sreča v nesreči…. če že mora prit do nesreče…..

************************************************************************** Ne gre mi zbrisat tiste pripone zadaj.... in zdaj sem ::krt!!! :-)
nova
Uredništvo priporoča

Ja … mislim, da bo kar en lep čas prebil najprej v bolnici … potem si bo šel mal pogret kosti v toplice (pa seveda vsa pripadajoča fizioterapija in podobno) in potem še okrevanje doma. Postopek je na žalost več kot znan, ker ni prvi poznan, ki se je tako ponesrečil. :(((

No .. če ne drugega, si bo vsaj malo spočil. ;))) :)))

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Mogoče mu nekatere ne bi ušle … vendar peta, gleženj in mogoče celo stegnenica zna bit da bi ostali celi … oz. ne toliko poškodovani. Vseeno motostisčni kombinezon ima ščitnike in je narejen prav da ublaži udarce. Da o motorističnih škornjih ne govorimo. Zato se pa Miško vedno obleče v kombinezon in škornje ko gre turirat … Zato pa motoristična oprema tudi obstaja.

Sicer pa … jah … cel je zagibsan, ja … Bogi se niti premaknit ne more. Jao jao.

Sicer … sedaj ko leži v bolnici razmišlja z glavo in pravi, da ali si bo namensto motorja kupil avto in se motorju povsem odreče. Ali pa si bo kupil dirkalni motor in bo dirkal samo na dirkališčih. Tam tudi če padeš so ponavadi poškodbe veliko manjše … pa še ni nevarnosti, da ti pride kdo nasproti.

Koliko se bo pa tega držal, ko bo enkat prišel k sebi, pa bomo šele videli … … …

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Če bo vroče bo kar teško ležal na hrbtu,ker ne bo moral hoditi.Sestre ga bodo vozile v vozičku,pa zoprno bo ko ga bo tiščalo na wc.No pa pustimo podrobnosti.Čas je potreben in vse bo še v redu…..Kako si pa ti danes?

Smej se,pa bo dan prijaznejši

To bo šele super!!!!!
Mislim to, ko ga bodo sestre vozile okoli in ko ga bo tiščalo na WC – ga bo ena lušna sestrica dala lulat, pol bosta pa celo kopalnico tam v bolnici pošpricala, ko lulči ne bo ubogal!!!!!

************************************************************************** Ne gre mi zbrisat tiste pripone zadaj.... in zdaj sem ::krt!!! :-)

Lulal bo kar v plastično račko,veliko potrebo pa bo opravljal v postelji v kromirano nočno posodo.Ostalo bo opravila sestra.Mislim tisto s papirjem.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Aja, viš, ko se ne spoznam!
Sem pomislila samo na to, da motoristična oprema prepreči odrgnine, zlomov pa ne more!
Seveda, ojačani škornji in to…. seveda, saj mora imeti ta oprema glede na ceno tudi neko kvaliteto in uporabno vrednost, ja, gotovo ni samo za “šminko terat”…..
Gleženj je pa problem, ja…. če kaj ne zaraste idealno, so potem problemi pri uporabi…. bi blo pa res pametno uporabljat opremo, če že bivjaš po cesti!
Bugi, vedno bolj mi je jasno, da je motor samo za pametne. In resnično ti čestitam za Miškota….. da se vedno s trezno glavo in popolnoma opremljen poda v “igro”! Temu se reče odgovornost!

************************************************************************** Ne gre mi zbrisat tiste pripone zadaj.... in zdaj sem ::krt!!! :-)

Eh, to pa ni nič romantično…..

************************************************************************** Ne gre mi zbrisat tiste pripone zadaj.... in zdaj sem ::krt!!! :-)

Bo pa lepše v toplicah,kjer bo že žuriral in se fino imel.Če se bodo roke prej pozdravile prej bo lahko hodil-z berglami.In še kako sestro otipal.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Hvalabogu je bolnica lepo klimatizirana, tako da vroče mu zihr ne bo … Dokler ne bo mogel sam hoditi okrog oz. vsaj v vozičku so mu tako ali tako naštimali vrečkico (te se še jaz dobro spomnem, ko sem jo imela še dva dni po carskem rezu) :))) … Glede sester pa … :))) … sem videla, da so tam okrog same mlade sestre, tako da bo verjetno še užival, ko ga bodo okrog vozile. ;))) :))) Hehe ..

Jaz sem kar v redu. Ponoči smo imeli sicer ibunge s ta malim (mu raste spodnja leva trojka – ima obužček prav bulo in ga boli), tako da sem mal neprespana … ma bom šla zdej še na eno kafe, pa bo hitro boljše. ;)) :)))

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Žan … a se motim ali imaš izkušnje? :)))

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Pred davnimi leti sem imel nesrečo.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Močnejša kava in po možnosti kaka ura spanja skupaj s tamalim,pa bo.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Ja … moram reči, da odkar je kupil kombinezon (to je dve leti nazaj) se je vsedel na motor v kavbojkah mogoče 1x ali 2x … pa še to takrat ko je peljal mene in se je šlo malo bolj počasi (lani, ko sem se še privajala nazaj na motor – med nosečnostjo se nisem niti usedla gor). Drugače pa vedno kombinezon. Pa je lahko vroče za znoret in se poti not ko vrag, sam pravi, da se počuti bojl varno v njem. Jah … sploh pa sedaj, odkar je postal očka, še toliko bolj pazi na varnost.

Je pa res, da si lahko še tako pazljiv in voziš z glavo, pa ti ena mona izsili prednost in si ne moreš pomagat. Lahko se tudi Miškotu zgodi kadarkoli … zato pa razmišljava o tem, da bi se vsaj začasno odrekla temu najinemu veselju … A je težko. Že zame .. .kaj pa šele za njega, ko je motor del njega.

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Jah … težka bo, ta ura spanja s ta malim … ko sem pa v službi. :(((( Čene bi že izkoristila priliko, ko gre mali spat za tiste dve urci čez dan in bi se ulegla poleg njega. :)))

Mah … bo že … Zdej bo še kak dan tako … ko bo pa zobek prebil, pa bomo ponovno spali celo noč. :)))))))))))

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Huh .. pa fejst polomljen?

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

V službi si.Kako delo pa opravljaš?Stresno?

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Zelo, zelo in odločitev:nikoli več na motor.Pa bi šel,a je odločitev bila trdna in odločna.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Seveda sem v službi … :))) Porodniška je mimo … mami je pa mogla it služit soldke. ;)) :))) Sicer sem pa informatik … Če je delo stresno? Hm … :)))) … hehe … če me stresirajo, ja … če me pa pustijo pri miru se mam pa prav fino. :)))))))))

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

V državni upravi?

Smej se,pa bo dan prijaznejši

Torej lahko to postane taka močna strast, neke vrste odvisnost?
Hja, sicer si ne znam predstavljat, ti pa verjamem!

Viš, to pa je odgovornost – ko veš, da nisi več sam, ko veš, da je potrebno skrbeti še za neko malo bitje….. in kaj bi bilo, če ti neko teslo vzame prednost in to malo bitje ostane brez tebe…..

To je problem – v prometu ni vedno vse odvisno od tebe, ja! Nase se lahko zaneseš, na drugega se pa ne moreš. Preveč čudakov je na cesti.

Jaz gledam moje učence. Eni so čisto zares nepismeni, ne znajo si predstavljat, kaj je to procent, ne morejo se naučit 10 podatkov….. a ko so polnoletni, vsi opravijo izpit za avto…. Pa naj mi nihče ne trobi, da so to potem preudarni vozniki, ki znajo prav ocenit situacijo!!!!

Veš kaj bi jaz nardila?
Pred polaganjem kateregakoli izpita v zvezi s prometom bi bilo treba opravit IQ test! In kar je pod povprečnimi 100 pikami, je na cesti nepredvidljivo in nevarno! TAKO! Pa naj mi kdo reče, da sem Hitler, pa vendar – ta morija na cestah vendar nikamor ne vodi!!!

Ko sva se z Mishiko peljali na srečanje, naju je na AC neko teslo skoraj zrinil s prehitevalnega pasa….. kar naenkrat se je spustil levo….. madona, komaj sva se ga rešili…..
Si predstavljaš, kaj bi bilo, če mi ne bi uspelo? Pri 160 na uro bi se skotali v ograjo in kaj vem kam še vse!!!!
Pa sva bili v avtu! In naju verjetno ne bi bilo več!

Hitler gor ali dol – eni pač niso za na cesto!!!

************************************************************************** Ne gre mi zbrisat tiste pripone zadaj.... in zdaj sem ::krt!!! :-)

Vidiš – še tako močna strast se da premagat!
Ampak razlog je moral bit dovolj močan!

Daj, povej, kaj se ti je zgodilo!

************************************************************************** Ne gre mi zbrisat tiste pripone zadaj.... in zdaj sem ::krt!!! :-)

Eni so norci,res,a največkrat na*ebejo nedolžni…Se strinjam s tvojim predlogom.Mogoče ga stolčkarji kdaj sprejmejo v parlamentu.

Smej se,pa bo dan prijaznejši

New Report

Close