Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek grčija-letalo-otroci

grčija-letalo-otroci

No danes je naša družinica rezervirala Grčijo-Kreto all Inclusive 7-dni
letalo-letalo, moram pohvalit agencijo relax-so nam zrihtali 4-postelno sobo(čeprav nas je 5)

Tamali bosta stari 23-mesecev tavelika 10-let

Pa me zanima, če je katera potovala z letalom, kako se je obneslo, mogoče bo malo neprijetno, ker letimo ob 18-ih z Brnika, let traja 1.uro in 45min, pol pa še avtobus 1-uro…., .vaše izkušnje…a me mora kaj skrbet?????”

glede na to da greste z agencijo s katero so (vsaj tisti ki jih jaz poznam) povečini vsi bili zadovoljni in da imate all inclusive v hotelu, jaz mislim da ne.. pazite seveda edin na deklici ker v grčiji je kar precej močen sonce pa na dokumente in denar.. ampak saj to pa mislim da je že tko al tko samoumevno:) pelje vas pa verjetn itak Adria tko da.. za moje pojme ste lahko brez skrbi:).

Seveda pa priporočam še druga mnenja.. po principu več glav več ve;)

aja edin če vas mogoče vožnja skrbi-jaz mislim da bo to posebno doživetje za tamale pa tud traja ne predolgo tko da sploh ne bodo opazle da je tistih par urc mim 🙂

Kam greste? Koliko stane?
Nas je tudi 5.
Ali ima vsak svojo posteljo. Domnevam da ne.

Mi smo bili lani na Kreti z letalom in fantoma starima 4 in 5 let. Smo pa imeli let že zjutraj ob pol petih pa ni bilo posebnih težav. Imeli smo sicer postanek še na Santoriniju kar je po svoje zanimivo, vendar se podaljša čas letenja (našima fantoma je bilo proti koncu že pošteno dolgočasno….predvsem zato, ker sta morala imeti rite pri miru…..in ves čas sta samo še spraševala kdaj bo konec poleta). Predlagam kakšno igračo s katero se otrok rad igra, da se zamoti (na letalu so sicer dobili pobarvanke in veselje za nekaj minut).
Smo pa imeli smolo ob vračanju z dopusta, saj so nam let prestavili (okvara Adriinega letala in so čarterski poleti med zadnjimi) in to zadnjo minuto, ko smo že čakali transfer na letališče. S Krete bi imeli povratni let direktno do LJ in bi bili na Brniku ob sedmih zvečer, potem pa smo imeli let od tam komaj ob pol dvanajstih zvečer in smo bili v LJ ponoči okoli dveh zjutraj. Takrat pa je bila rahla kriza. Fanta sta bila zvečer že rahlo zaspana, na letališču jih je bilo potrebno že kar dobro motit, da sta dočakala vkrcanje, potem sta pa itak zaspala. Seveda spet postanek na Santoriniju in med čakanjem potnikov vroče kot v peči. In ko sta mala dopustnika najslajše spala jih je bilo potrebno zbudit in oblečt za prihod na mrzli Brnik (lani začetek junija in mrzli ter deževni dnevi v Sloveniji).
Na avtousu nobenih težav, je bil naše prevozno sredstvo skoraj vsak dan na Kreti:

Natalina v kateri kraj in hotel pa greste, če ni skrivnost…….tudi nas spet vleče na Kreto. LP, Klavdija

super nobenih problemov, tamal je imel 24 mes. spal tja in nazaj

Šli na Zakintos! Ura in 45 min leta, ki mine, kot bi mignil! Daljši leti so bolj kritični, ker otroka par ur težko stimuliraš, za slabi dve uri pa ni panike!

Mi smo šli na Karpatos z eno leto starim in je polet preživel brez težav z nekaj igračami v naročju. Pa stevardese so mu dale pobarvanko in je bil ves vesel …

Ker so ti že predhodnice natrosile dovolj nasvetov, mogoče samo še moje priporočilo. Predvidevam, da boste za 23 mesečnika sabo vzeli tudi otroški voziček. Mi ga navadno ne oddamo z ostalo prtjago ampak šele pri letalu, tako da ga imamo pri sebi tudi med čakanjem na letališču, kar je zelo praktično kajti čarterski leti so pozno zvečer otrok pa lahko počiva v vozičku.
Teža vozička se pri Adrii ne šteje med tistih 15 kg, ki jih lahko imaš na osebo.

uživajte!

Z manjšimi otroci je najlepše potovati z letalom. Prvič je tudi mene skrbelo a sem kmalu prišla do spoznanja da kompliciram samo jaz in da so bile vse skrbi popolnoma brez veze.
Otroci na letalu uživajo, še posebej jim je všeč ko jim stevardesa prinese sendvič in sok in tudi do Grčije let mine zelo hitro.
Ko smo šli prvič mi je sin pri pristanku rekel:” Mamiii, a smo zeee? Glemo se enklat.”

Mi najraje potujemo z letalom. Na Kreto sva šla, ko sva bila še brez otroka, v center Magic life, bilo je super, razmišljamo, da bi ponovili, tokrat z otrokom. Smolo sva imela, da je bila takrat otvoritev olimpijade, zračni prostor je bil zaprt in smo malo dlje potovali. Vse ostalo je bilo dobro organizirano, zdi se mi, da sva šla tudi z Relaxom.
Lansko leto smo potovali z otrokom malo dlje, let je trajal 3 ure, pa še v letalu smo čakali celo uro, spet zaprt zračni prostor, zaradi teroristov v Angliji. Otrok ni imel nobenih težav, čeprav ni imel svojega sedeža. Priskrbi si samo kakšno igrači, s katero se ponavadi rad igra. Na sosednjih sedežih pa so bili z otrokom, ki je vse veselo prespal. Otroci ne komplicirajo, kompliciramo starši. Nasvet, da vzemi voziček, je zelo pameten.

Kdaj greste, Natalina? Tudi mi gremo z Relaxom na Kreto, morda v isti hotel.
Lp. S.

Voziček – marelo – obvezno vzemi s seboj, ga dobro zavij v polivinil, prelepi s širokim lepilnim trakom in nato ga lahko daš zraven prtljage na avion.
Mi smo šli enkrat z malčkom brez vozička v Dubrovnik in prva stvar ki smo jo tam naredili je bila nakup vozička. Dobro da so jih prodajali.

Kako zanimivo, tudi mi gremo z Relaxom na Kreto – kraj Ierapetra, 6. avgusta.

A se bomo videli?

lp

Natalina,

Ce boste z letalom potovali prvic, ti dan en nasvet. Otroci ne znajo se sami izenacevat pritiska v usesih. Odrasli to delamo nezavestno s poziranjem sline ali zehanjem. Malcke do tega brez tezav pripravis, ce imajo dudo ali pa nekaj pijejo. To zadnje je ob sedanjih pravilih na letalu glede prinesene pijace malo drugace, zato se pozanimaj v naprej.

Pa se to, mene na letalu zaradi klime vedno zebe. Poskrbi, da boste imeli s seboj kako jopico.

Srecno pot

Uf hvala za vse nasvete in spodudne besede,

Sia in Sončnica, gremo 25.6 kraj IERAPETRA, hotel PETRAMARE, 7-dni all inclusive,
moram res pohvalit Relax, so nam zrihtali taveliko sobo (4-postelno), se pozanimali, kako je glede širine, dvigal, vrat jedilnic,ker je naš vožiček za dvojčke “malo” širši!

Tamalidve bosta nekako solidarnostno delili eno posteljo…v bistvu me skrbi le to, da bosta čist zaspani v urah našega potovanja tja in posledično tudi morda malo “tečkasti”…drugače pa po izkušnjah naših prijateljev je ta hotel RAJ-za otroke in starše…!

aja cena-vse tri punčare potujejo zastonj, tako, da nas z vsemi taksami, zavarovanji pride 1400€

New Report

Close