Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prekinitev nosečnosti na lastne stroške

Prekinitev nosečnosti na lastne stroške

Pozdravljene! Sem v težki situaciji in noseča……ker sem se odločila za prekinitev nosečnosti, nimam pa zdravstvenega zavarovanja, bi vas prosila za pomoč – tiste, ki imate izkušnje oz. ste seznanjene s tem, prosim da mi odgovorite. Prilepila vam bom kar to, kar sem napisala že na sosednjem forumu:

Lepo pozdravljeni!

Trenutno sem 9 tednov noseča. Ker nisem zavarovana (zdravstveno), sem se odločila za samoplačniški postopek prekinitve nosečnosti. Zanima me do kdaj se lahko opravi prekinitev in ali tudi zame velja odločanje komisije za splav po določenem tednu nosečnosti? Potrebujem napotnico za postopek? In seveda me zanima cena postopka…Hvala za odgovore.

lp

Cene ne vem; verjetno pa ni ravno poceni.

Predvidevam, d aimaš izbranega ginekologa. Zato bi bilo dobro, d ase z njim posvetuješ glede tega, ker tukaj se zna zgodit, da sicer dobiš kak uporaben odgovor, ker pa si vprašala za ,,prekinitev nosečnosti,, pa se najde tud kakšna, ki bi te prepričala v obratno smer.
Zakaj si se pa tako odločila, pa veš samo ti in ti želim, d ase pač koliko se lahko, vse reši v tvoje dobro brez dodatnega moraliziranja.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Čaka te kar nekaj stroškov, kar pa ne pomeni, da splava ne boš mogla opraviti. Posebne komisije ne rabiš do 12 tedna.
Stopi do ginekologa, plačaš pregled, napiše ti napotnico in greš v staro porodnišnico, urediš administracijo (naročiš se) in plačaš abortus. To je to… O ceni težko govorim, lahko špekuliram. Govorilo se je, da je cena abortusa 104.000 sit, sama preračunaj v evr. Čimprej torej h ginekologu, da ne bo prepozno za splav.

Čimprej pojdi, da ne boš zamudila roka. A ni smao do 10. tedna? Predvsem pa dobro premisli, če si splava res želiš.

Zima 1 pravi:”Čimprej pojdi, da ne boš zamudila roka. A ni smao do 10. tedna? Predvsem pa dobro premisli, če si splava res želiš.”

Če si splava res želi? Dvomim da si katera od nas tega želi. 🙁 Če pa nima zavarovanja in je sicer v težki situaciji, me pa res zanima kako bi lahko vzgojila otroka do njegove polnoletnosti. Zakaj niti en odgovor na preprosto vprašanje o splavu ne more brez tega “naj se dobro premisli”? Mislim, da je že premislila in se odločila.

LP

Komisije ne potrebuješ le do 10.tedna!!!
In ne moreš se naročiti kar sama od sebe; najprej moraš biti ambulantno pregledana, kjer se določi točna višina nosečnosti in konec koncev tudi “lokacija”, saj vendarle obstaja tudi možnost izvenmaternične nosečnosti, vsega tega pa socialna delavka ob naročanju ne more vedeti in videti.

Mislim, da bi bilo dosti ceneje, če se zdravstveno zavaruješ, kot pa da ti zdravstvene storitve zaračunavajo. Že pri enem pregledu pri zdravniku si v plusu. Jaz sem bila brez zaposlitve in brez dohodkov, pa sem se zavarovala
(med 3-4000 sit mesečno) pred enim letom. Poskusi si to urediti, namesto da plačuješ takšne enormne zneske. Vse dobro ti želim.

Pač enim pokroviteljska žilica ne da miru in si domišljajo, da se je do zdaj pa po riti praskala in še dobro, da so se one spomnile in jo opozorile na to.

ti,da se odločiš za otroka,sedaj imaš to možnost in jo izkoristi-OBDRŽI OTROKA ,vse bo še dobro,ne bo ti žal ,čeprav vem ,da ti sedaj ni lahko.Otrok je tvoj in posledice ,v kolikor se odločiš drugače boš imela samo ti (vključno s stroški splava ,ki menda niso majhni ,vendar stroške lahko pozabiš, otroka,ki ga daš odstraniti,pa nikoli).

Vem ,da nisi prosila za mnenje drugih ,pa vendar si vzemi čas in razmisli ,če se boš odločila za otroka ti ne bo nikoli žal ,v nasprotnem primeru ,pa posledice ostanejo -te so veliko hujše od stroškov in nikoli ne izginejo.
Veliko sreče ,ti želim,pa prav se odloči !

Saj ti občina plača osnovno zdravstveno zavarovanje, če si brezposelna. Pojdi na ZZZZS, reč urediš v enem dnevu.

No, resno! Zakja nimaš osnovnega zd. zavarovanja urejenega? Ali ti ga plačuje delodajalec ali občina, le urediti si ga je potrebno.

A morate težit z moraliziranjem?

Moram priznati, da sem hudo radovedna, kakšno življenje imajo tisti, ki najbolj moralizirajo; tisti, ki so najglasnejši… verjetno je pri njih sama idila, brez naključja in brez napak. 🙂

Je pač res, da na tem forumu eni ne morejo iz svoje kože in “svetujejo” in se delajo pametne predvsem tistim, ki pač napišemo KARKOLI. Je pač treba biti pokroviteljski a ne?

Jasno je, da se je odločila, da ga bo naredila. A zakaj so tudi primeri, ko se punce prijavijo na splav, dobijo datum, se pa v zadnjih urah premislijo? Nisem ji pela levitov, le spodbudila sem jo, naj res premisli, kaj si želi. Ne kaj si želi okolica ampak ona!

Sori, ce sem bila pokoviteljska.

A imaš svoje otroke?
Jih imaš rada?
Bi vse naredila za njih?
….. in še je takih vprašanj!
Ko na vse odgovorila pritrdilno, se brigaj za svoje, ostale pa pri miru pusti!!
Tega se tudi sama držim in je fajn ne boš vrjela.

Samo pojasnilo – imamo dve vrsti zdravstvenega zavarovanja: obvezno ZZ (prispevki iz plače, pokojnine, kot brezposelni osebi ti plačuje Zavod za zaposlovanje ali občina …itd.) in dopolnilno zdr.zavarovanje (plačuješ ga sam pri Vzajemni, AdriaticuSlovenici ali Triglavu). Dopolnilno ZZ brez obveznega ne pomeni nič; prepričana pa sem, da ji samo obvezno ZZ ne krije stroškov splava. Da pa ti začne veljati dopolnilno ZZ mora preteči 3 mesece od vključitve vanj….s spremembo zakonodaje na tem področju so se zadeve kar skomplicirale.
Svetovala bi ti (in vsem, ki nimate) ureditev obeh zdr. zavarovanj čimprej. Moj bratranec, “svobodni umetnik”, je bil tudi brez dopolnilnega ZZ -češ, kaj je to njemu treba plačevati….pa ga je prav v teh 3 mesecih po vključitvi, še preden začne veljati dopolnilno ZZ, zdravje pošteno pustilo na cedilu…račune zdravnikov, zdravljenj, zdravil… mu pri 35ih plačujejo starši
:((((

Saj človek ne more verjet, da so lahko nekakteri brez razloga lahko tako napadalni. Če se – Elium1- ti takole pogovarjaš doma, potem… ma, brez veze. Bomo pač nekateri vnaprej tiho, drugi, pametni in haj in sploh in oh pa bodite svetovalci. Očitno je res, da je ljudem kratena pravica pisanja, ki je povrh vsega še čisto mirno in nenapadalno. Moj namen je bil ženski le povedati, da se splav lahko orpavi do 10. tedna in ne do 12. kot je napisano in da naj pač še premisli o tem. To je vse.Kaj bo naredila, pa sama ve. Če ji bo v življenju lažje brez tega otroka, naj pač naredi splav. OK???

Glej Zima jaz ti tudi nič nočem tako kot ti meni ne!
Da nebi bila kdaj užaljena ali prizadeta sem ti dobronamerno napisala.
Ja doma se tudi tako pogovarjam obema (hčeri in možu) povem da ju imam rada, da sta mi vse na svetu……..
Ne vem kaj je kle narobe??

Super, da jima poveš za svojo ljubezen do njiju. Meni pa je pomembno tudi, KAKO mi kdo kaj pove. To je tisto, kar šteje. Ne potrebujem napadalnosti, nesramnosti in zadirčnosti ob nečem, kar mi skuša razložit. Nisem dekletu pela litanij in moralizirala, povedala sem ji le, kar pač vem. Ni ji lahko in karkoli bo naredila, ve, zakaj.

Lambda, skušaj si urediti zavarovanje, če se da. Kolegica mi je povedala, da je na računu bilo lani zapisano 174.000 sit. Plačala ni sama. Verjetno je odvisno od več dejavnikov (narkoza, zapleti…).

Zima glej brez veze je vse skupaj!!
Jaz tebe nisem razumela kaj hočeš povedat ti pa mene ne razumeš.
Super si, potrudila si se in poiskala si cifro kolko to stane kar je Lambda iskala in to je to,
Pa brez zamere.

Saj nihče nič slabega ni mislil. Enostavno, to je že ne vem kateri post v katerem obupana ženska sprašuje nekaj preprostih vprašanj, kot so: KJE, KAKO in KOLIKO; na njih se namesto odgovorov na ta vprašanja sesuje ( v najboljšem primeru – nasvetov), v naslabšem primeru pa – kopica moralnih obsodb.
Če bi jaz bila v njihovi koži in se bi odločila na splav, meni bi tudi dvignilo pokrov, če bi me nekdo skušal prepričati v nasprotno. Zakaj? Zato ker sem odrasla, šolana ženska, ki ve za vse možne zaplete in sem z njimi seznanjena. Nisem umsko prizadeta niti otrok, da ne bi vedla v kaj se spuščam. Pa tudi takšna odločitev mi ne bi bila lahka tudi z emotivne plati. Zadnje kaj bi rabila so nasveti, ker že itak vse vem sama. Dovolj bi se že grizla sama. Ne bi rabila dodatne soli na rano.
Saj, tvoj post je bil dobronameren, ampak, po ne vem koliko prebranih postov na to temo ( ki so bili polni agresije in obsojanja žensk, ki gredo na splav ), ljudje tako reagiramo, kar ni nujno vezano na tvoj post. Vsak od nas je svet zase. Nihče ni v njegovi koži razen njega samega. Tako tudi avtorica tegale posta. Jaz sem trdno prepričana da je tudi ona tehtno premislila o tem kaj narediti, preden je zastavila vprašanje tukaj na forumu.
Lambdi želim vso srečo, ostalim pa lep in sončen dan poln veselja!

točno pred 10 leti je bila ena z mano v bolnišnici in je bila v enakem položaju, kakor ti.

Za 1 nočitev v bolnišnici + prekinitev nosečnosti je takrat morala plačati cca 100.000 SIT

Hvala vsem za odgovore. Pričakovala sem, da bodo mnenja različna in da me bodo nekateri želeli prepričati, naj še enkrat premislim. Verjemite, da je odločitev težka in da še vedno v meni poteka boj: da ali ne. In se zavedam, da če bom opravila splav, se bom vse življenje spraševala, ali sem storila prav……težje mi v življenju še ni bilo in če bi imela vsaj kanček upanja, da bo v bližnji prihodnosti drugače, bi……..in hvala, ker me niste spraševali, zakaj sem v težkem položaju, ker težko govorim o tem.

Hvala

Mini splav, za katerega si žal prepozna, je cca. 100 €, delajo tudi v samoplačniški amb., ta pravi splav pa cca. 400€

Škoda, da se nisi odločila do 7. tedna, če si se že.

New Report

Close