Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 3. rojstni dan

3. rojstni dan

Dajte mi predlagat kako fajno tematiko oz. delavnico na temo… za zabavo na praznovanju 3. r.d. – prisotni bodo 4 triletniki in 2 mlajša (1,5 leta).
Sem premišljevala o “gusarski zabavi”, pa se mi nekako zdijo še premajhni, vsaj mojega otroka ta tema ne pritegne… …drugih pametnih idej pa sploh nimam?

pa kaj toliko problemov okoli zabave?…….pusti otroke, naj se sami igrajo…………….daj jim sladkarije, sok in pusti na miru!………..
Oprosti; ne leti samo nate; ampka mi gre včasih prav na jetra, ko starši sprašujejo kaj in kako za otrokov RD………… Otroci si znajo sami naredit, da je zabavno in njim primerno!
Ne se jezit; čisto dobronamerno sem to hiotela! Mogoče res malce na naroden način.ampka nocoj drugače neznam…..
:)))) Pa vse najboljše!

:))) mogoče res kompliciram… …ampak taka sem :)))
Zato rabim ideje!!!!

nova
Uredništvo priporoča

pametno, Mojca …se strinjam. otroci si bodo najboljšo zabavo naredili sami …če je le možno, nekje na prostem.

Naša je imela v začetku meseca februarja 3 leta in so se otroci zabavali po svoje. Poslušali so muziko in plesali. Imeli smo tudi družabne igre, pa še tobogan. So se sami zamotli, jih ni bilo treba nič animirat.
Otroci pa so bili stari od 1,5 pa do 7 let.

lp in uživajte! Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Svojim otrokom vedno pripravim igrače, igrala. Enemu zunaj, ker praznuje sredi poletja, mlajšemu v hiši, ker praznuje januarja.

Napihnemo ogromno balonov, pripravljene imamo prigrizke, torto, pijačo, to pa je tudi vse.

Otroci se vedno sami igrajo. Do sedaj bilo super. Tako ti žal ne morem pomagati. Morda ti mali res ne potrebujejo zabave z izbrano tematiko?

sama sem 1x pripravila gusarsko zabavo za svojega sina. Vsem otrokom sem pripravila rutko za na glavo in trak za oči. Okrasila sem tudi prostor z gusarskimi zastavami, pa tudi v priboljške sem zapikala take manjše zastavice. Potem smo vsi skupaj iskali skriti zaklad. Bilo jim je nadvse všeč. Pa še večina jih je prišla oblečena v črtaste majčke, tako da so bili res luštkani. Na vabilu pa je bila slika mojega sina, oblečenega v gusarja in pa zemljevid, ki vodi do skritega zaklada- našega doma.

Najprej tole: sem ZA tematske zabave za otroke oziroma animacijo. Otroci se res znajo zamotiti in zaigrati sami, vendar je to podobno vsakdanjiku, zakaj jim torej na njihov posebni dan ne bi pripravili posebne zabave. Poleg tega pa, večina odraslih pripravlja za svoje rojstne dneve vsaj zabavo, nekateri naredijo iz tega celo popivanje, za okrogle obletnice se praznuje v gostilnah z muziko in pogostitvijo, mi pa ne bi mogli svojim otrokom pripravit eno uro animacije za r.d. ali pa tematske zabave. Dajte no, veliko raje priredim gusarsko zabavo kot 50 letnico, res.

Pomagala sem pripravit gusarsko zabavo za 3 letnega fanta, vabila so bila zemljevid, ki vodi do hiše, dobili so gusarske kape in uno čez oko, imeli so gusarske krožnike in lončke, iz hrenovk in francoskega kruha je gostiteljica naredila obliko ribe, prišla je Pika Nogavička direktno iz sedmih morij, iskali so skriti zaklad in lovili ribe z magnetkom…skratka super in odlično in otroci se zabave spominjajo še danes, po enem letu.

Jutri za svoji dve piki pripravljamo mačjo zabavo – njuna ideja. Izdelali smo ušesa v barvah Mačka Murija in Muce Mace, narisali bomo gobček in brke, naučili se bomo mačji ples na glasbo mačka Murija, prebrali bomo Muco Copatarico, iskali bomo miške, ki smo jih same izdelale iz DAS mase, na TVju bodo risanke Tom&Jerrija, imamo mačjo torto, krožnike in kozarčke muce Marie….in otroci, ki so povabljeni in jih srečam v vrtcu mi vsak dan povejo: samo še 3x spimo in je zabava, samo še 2x spimo…samo še danes, jutri je pa že…..Če bi bila iz LJ, bi povabili še Muco Copatarico, ki jo igra ena vzgojiteljica iz vrtca, pa je žal cena do nas 160€, ker nanesejo več kot polovico potni stroški. Na koncu bo vsak prisoten dobil še presenečenje, sem pa že kar nekaj mamic prestrašila, da dobijo otroci ob koncu v last mačjega mladiča iz zavetišča. To je seveda hec. Tako, jaz že komaj čakam, jutri imam dopust, da pripravim še zadnje malenkosti in sem že čisto navdušena….

5 letni prijateljček pa ima letos cirkuško zabavo s cirkuškimi igricami, pride klovn, podrobnosti pa še ne poznam, ker sem se do zdaj ukvarjala z našo, več bom vedela naslednji teden, ker bom pomagala pri pripravah.

Obstaja pa ena knjiga s tematskimi zabavami, vendar ne poznam naslova, žal.
Mi si jih izmislimo kar sami.

Pa lepo zabavo vam želim, vredna je truda.

Eno podjetje je za deset tisoč in kavcijo oddajalo skrinjo zabave. Za princese, klovne, gusarje in viteze.
Če najdem, ti pripopam link.

Mogoče kakšna lepa slika skupaj? [img]https://www.fotoin.si/wp-content/uploads/2019/11/RD-fotografiranje750web.jpg[/img]

New Report

Close