Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žolčni kamni

Žolčni kamni

Ali mi lahko svetujete, česa ne smem jesti, če imam žolčni kamen?
Lahko ribe?

Lep pozdrav,

Bella

Kuhane DA.
Ocvrte NE.

Ni priporočljiva sveža zelenjava in sadje, prevsem ne trda solata, raje mehka, če že!
Toplo odsvetujejo jajca, ker so zelo težka za žolč.

Mislim, da so ribe ok!

Drugače pa raje vse prekuhano!

LP

nova
Uredništvo priporoča

definitivno ne jajc, orehov, nasploh mastne hrane. Mene še sedaj po operaciji tišči če jem neolupljeno jabolko- lupina
lp

Žolč ima funkcijo, da presnavlja beljakovine in maščobe. Če imaš kamen, še ne pomeni da ti bo to povzročalo tudi bolečine in nekateri ljudje vse življenje živijo brez bolečin, kljub temu da imajo kamne!
Nekaterim pa povzročajo grozne bolečine in na koncu tudi vnetje!

Dr. Ašič ima v svojih knjiga par nasvetov, kako se znebiti kamnov, s pitjem olivnega olja na tešče…

Pri hrani pa je tako, da se ne je vse, kar je mastno (ocvte jedi) in kar vsebuje veliko beljakovin (jajca)
Poudarek je na kuhani zelenjavi in sadju!
Z beljakovinami pa zmerno, torej pri mesu, kuhana ali dušena riba nebi smela povzročati bolečin!

Sicer boš pa sama ugotovila, katera hrana ti povzroča težave!

Splošne usmeritve so takšne kot v dieti spodaj, vsak posameznik pa vsako hrano čuti malo drugače, Sama imam že nekaj let precej velik kamen, in jem pretežno surovo sadje in zelenjavo, (80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} presnojedka) pa mi to ne povzroča težav. Kljub temu pa bom šla na operacijo, ker bi tako velik kamen lehko povzročal težave v predvideni nosečnosti, ki jo načrtujem.

Nekje na spletu sem dobila tole pojasnilo:
Pri korničnem vnetju žolčnika ali pri žolčnih kamnih je prehrana zelo individualna. Kljub vsemu moramo upoštevati nekaj splošnih napotkov, ki nam pomagajo čim lažje preživeti oz. imerti čim manj težav. Namen dietne prehrane pri vnetju žolčnika, je kar najmanj spodbujati izločanje žolča. Zato mora hrana vsebovati malo maščob in čim manj težko prebavljivih živil. Ker obolenje poteka v različnih fazah, poskušamo prehrano prilagoditi posamezni fazi. Čajna pavza je predvidena le za kratko obdobje in sicer kot prehrana med akutnim poslabšanjem obolenja. To je za čas za katerega je značilno bruhanje in bolečina. Bolnik lahko uživa le blago sladkane ali nesladkane čaje (šipek, kamilice, meta, melisa) in prepečenec. Ko se bolezensko stanje nekoliko umiri lahko preidete na strogo žolčno dieto: ki je sestavljena iz sluzavih juh (kot so riževa, ovsena, ječmenova…), mehko razkuhanih ovsenih kosmičev v posnetem mleku, iz razmaščenih mesnih ali kostnih juh, omak iz pretlačene zelenjave, pire krompirja, razkuhanih testenin in riža. Jedi morajo biti pripravljene s čim manj maščobe in z le malo sladkorja. Za žejo lahko popijete blago sladkano kompotno tekočino (brez sadja) ali razne blago sladkane čaje, razredčene bistre sadne sokove in dobro prezračeno mineralno vodo. Ko se zdravstveno stanje izboljšuje in boleči napadi prenehajo, lahko dodaste še kuhan krompir v koščkih, dobro kuhano polento iz pšeničnega ali koruznega zdroba, kuhano ali dušeno mlado perutnino brez kože, mlado govedino in dietno pripravljeno zelenjavo. Kruh naj ne bo svež! Hrano pa že lahko malo zabelite z maslom, kislo smetano ali oljem. Nato počasi lahko preidete na trajno varovalno dieto: to je na način prehranjevanja s katerim se želimo izogniti nenadnemu poslabšanju obolenja. Pri sestavi jedilnikov upoštevajte sezname primernih in neželenih jedi, kakršne ste po vsej verjetnosti dobili pri vašem zdravniku.

Tudi tukaj je potekala debata o tej temi:

Žolčna dieta, morda ti bo v pomoč:
Dieta pri akutnem obolenju žolčnika in neposredno po žolčnih napadih je izrazito stradalna oziroma postna. Ko dobi bolnik žolčni napad (koliko) z akutnim vnetjem ali brez njega, se mu sleherna jed upira, sili ga na bruhanje ali bruha. V tem obdobju naj bolnik pije le čaje (kamilični čaj, spazmolitični čaji). Ta čajna pauza lahko traja tudi dva do tri dni. Ko se bolnikovo stanje umiri, po čajni pauzi preidemo na strogo dieto. Bolnik lahko začne uživati sluzaste ali druge nemastne juhe (razkuhan riž na vodi, razkuhane ovsene kosmiče, rezanci), polovično posneto mleko (pol vode, pol mleka), kuhan riž, krompir v kosih, krompirjevo kašo, kuhane testenine in malo, kuhane lahko prebavljive zelenjave. Uporabljamo zelo malo maščob, prav tako sladkorja in zmerno solimo. Sprva dajemo le kompotovo vodo, kasneje kompote, čežane in pečena jabolka. Za žejo lahko dajemo razredčene sadne sokove ali čaje. Namesto svežega kruha dajemo prepečenec, kekse ali star kruh. Ko se zdravstveno stanje že toliko izboljša, da boleči napadi (vnetje) prenehajo, pričnemo dajati blažjo žolčno dieto (prehodno žolčno dieto). Bolnik že lahko je kuhano mlado meso, lažje škrobne in zelenjavne priloge ter kuhane solate. Belimo z oljem v zmerni količini (npr. do 5 žličk na dan). Izogibamo pa se težjih jedi: žgancev, žličnikov, v začetni fazi tudi žitnih kaš, bolniki pa lahko uživajo polente iz pšeničnega ali koruznega zdroba. Izogibamo se sveže kvašenega testa (potice, svež kruh itd.). Po nekaj dnevih že lahko preidemo na trajno varovalno žolčno dieto. Pri kroničnem vnetju žolčnika (s kamni ali brez njih), pri drugih boleznih žolčnika, žolčevodov ali po operaciji teh je prehrana individualna in jo do neke mere lahko določi bolnik sam. Prepovedana živila in jedi:· zelo mastno meso, ribe, perutnino, gos, puran, raca, jetra, ledvica, možgani, slanina in dimljeno meso, · jajčni rumenjak, polnomastno mleko, smetana, mastni siri, · jedi z veliko olja, masti, masla, margarine, ocvrte jedi, · vsa peciva in torte z veliko maščobe in jajc, suho sadje, trdo sveže sadje, lešniki, orehi, · vse ostre začimbe, pikantne jedi, zelenjavne in mesne konzerve.Dovoljena živila in jedi: kruh, žitne kaše, žitni izdelki, kosmiči, riž, testenine (z malo rumenjaka), krompir, rahli cmoki, polenta, stročnice le v manjši količini, dobro kuhane in pretlačene; razne vrste pustega – nemastnega mesa, bele ribe, posneto mleko, manj mastni mlečni izdelki, zmerno puranovi in piščančji dietni izdelki, lažja zelenjava, tudi surova, sveža in mlada; sladkor, med, marmelada (zmerno); maščobe le do dopustne količine, pecivo z malo maščobe (strnjenke, pudingi, keksi, sadni narastki), mehko sadje, kompoti, razredčeni sadni sokovi

Morda ti koristi tudi tale članek:
Žolčni kamni
pripravil asist. mag. Boštjan Mlakar, dr. med.,
specialist abdominalne kirurgije
Dejavniki, ki povečajo nevarnost za nastanek žolčnih kamnov
Žolčne kamne ima 10 do 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odraslih. Pogostejši so pri ženskah, saj hormon estrogen povečuje holesterolno nasičenost žolča, kar povečuje nevarnost za nastanek žolčnih kamnov. V nosečnosti se hormonskemu dejavniku pridruži še zmanjšana gibljivost žolčnika. Tudi debelost povečuje nevarnost za žolčne kamne. Shujševalna kura brez maščob je posebno nevarna za razvoj žolčnih kamnov, saj se žolčnik prazni predvsem ob prisotnosti maščob v hrani. Shujševalna dieta mora vsebovati vsaj dodatek manjše količine maščob, da se izognemo razmeram, ki lahko vodijo v nastanek žolčnih kamnov. Tudi s strarostjo narašča pojavnost žolčnih kamnov, podobno je pri osebah po poškodovani hrbtenjači in pri tistih, ki jih več mesecev parenteralno hranimo (dobivajo le umetno hrano v žilo). Pomemben je tudi dedni dejavnik, saj se pri določenih rasah in družinah žolčni kamni pogosteje pojavljajo.
Težave, ki jih povzročajo žolčni kamni
Večina oseb z žolčnimi kamni nima težav, pravimo, da imajo asimptomatske žolčne kamne, odkrijemo jih naključno ob ultrazvočnem pregledu trebuha zaradi drugih težav in obolenj. Bolniki, ki imajo težave zaradi žolčnih kamnov opisujejo nenadno in stalno bolečino, ki se pojavi pod desnim rebrnim lokom, traja 15 do 30 minut in se lahko širi tudi nazaj v hrbet ali v žličko. Bolečino lahko spremlja slabost in bruhanje. V kolikor bolečina ne popusti in traja več ur moramo pomisliti na vnetje žolčnika, vnetje žolčevodov, vnetje trebušne slinavke ter na številna druga obolenja v trebuhu, zato je v takšnih primerih potrebno poiskati zdravniško pomoč. Zdravnik bo opravil pregled trebuha, odvzel kri za krvne preiskave in se glede na izvid odločil za ultrazvok trebuha in po potrebi tudi za dodatne preiskave.
Zdravljenje
Osebe pri katerih naključno ugotovimo žolčne kamne in so brez težav ni potrebno zdraviti. Izjema so bolniki z t.i. ťporcelanastimŤ žolčnikom, večjim polipom žolčnika, sladkorni bolniki, nosilci Salmonele in bolniki z oslabljenim imunskim sistemom.
Nujna medicinska pomoč zaradi bolečin povezanih z žolčnimi kamni zajema zdravila proti bolečinam (spazmoanalgetike) ter v primeru vnetja tudi antibiotik. Glede na težavnost obolenja se zdravnik odloča med ambulantnim in bolnišničnim zdravljenjem. Morebitne ponovne težave zaradi žolčnih kamnov najučinkoviteje odpravimo z operativno odstranitvijo žolčnika. Danes večino posegov opravimo laparaskopsko, kar pomeni, da operiramo skozi majhna vstopna mesta ob pomoči kamere, ki nam prenaša sliko na zaslon. Včasih zaradi razmer v trebuhu, hudega vnetja, anatomskih variant ali pridruženih obolenj posega ni moč dokončati laparaskopsko, temveč je potrebno odpreti trebuh na klasičen način.

ali pa še tale:

in še članek Aloisa Kolarja:
ŽOLČNI KAMNI
Avtor: Jagoda
Datum: 05.12.02 10:59

Pozdravljeni po dolgem èasu

No pa smo pred dejstvom kaj nam naredi vskodnevno kosilo, malo kave pa kakšen piškotek sem pa tja. Moji mamici so odkrili žolène kamne. So trije in eden je velik celo 9 mm. Zaèelo jo je boleti v rami in so ugotovili da so tako odreagirali živèni konèièi, ki se raztezajo od žolèa navzgor.
Jaz ji nisem niè rekla v tem smislu: no sem ti rekla, zdej pa maš, prav ti je, …
Èeprav nisem strokovnjak, sem ji lepo razložila: lej mami, žolè je èistilec našega telesa (tako kot ledvice). In ko se zapaca ne more veè èistiti in ne dohaja dela, ki bi ga moral še opraviti. Zato svoje delo za trenutek odloži in išèe naèine da bi se on sam sèistil. Med tem èasom pa nepredelano odlaga in odlaga. Dokler enkrat ni vse skup preveè zapacano. Potem z agresivno boleèino opozori naše telo, da naj se že nehamo preseravat in da naj mu pomagamo. Ali je nekako tako g. Alois?

Ampak jaz vam pišem zato, da ne bo slišala samo moje razlage, ampak da sliši še mnenje kakšnega strokovnjaka – vas g. Alois :))

Torej:
Kakšno vlogo ima žolè v našem telesu?
Zakaj nastanejo žolèni kamni?

In najpomembnejše:
Kako odpraviti žolène kamne?
Jaz bi mamici rada tako pomagala, da se bo sama znebila teh kamnov, da marca res ne bo šla na operacijo. Mislim da ima do takrat veliko èasa da se sama pozdravi.

Je rekla da malo je že prebirala ene knjige. Da je prebralada so eni èajèki dobri, pa kis z medom na tešèe, pa ena mešanica z oljem. No sej že to je dobr da je zaèela študirat. Bomo vidl èe se bo lotila tudi kakšnega posta. Držimo pesti :))

LP, Jagoda

Avtor: Alois
Datum: 06.12.02 11:06

Draga Jagoda,

prisrèno pozdravljeni in kako se imate?
Res lepo Vas je znova brati in verjamem, da se bova v prihodnosti še veè, kajne :-)) ?

Mamin primer produkcije žolènih kamnov je tipièen primer hranjenja na napaèen, mešèanski naèin, hranjenja z devitalizirano, denaturirano, termièno obdelano, procesirano, kuhano, peèeno, fritezirano, na pol martvo hrano, ki povzroèa toksikozo ali prenasièenost strupov v limfi, krvi, medcelièni tekoèini, tkivih in organih, kar je posledica življenja napaènega (žal ga imenujemo “normalni”) mešèanskega življenjskega sloga.

Žolènik perdstavlja “vreèko”, sestavljeno iz mišiènega tkiva, kjer je shranjena zelenkasto-rumena presnovna tekoèina, ki je produkt jeter; iz jeter poteka del žolèevoda, ki se združi z vodom, ki poteka iz žolènika samega in nato ta skupni žolèevod poteka do dvanajstnika (zgornji del tankega èrevesa), ki se nahaja nekaj centimetrov pod želodcem. Kakšna polovica žolènih tekoèin se izloèi med obroki in steèe v žolènik (iz jeter), druga polovica produkcije žolèa pa teèe direktno v tanko èrevo, oziroma dvanajstnik, kjer se pomeša s hrano, ki smo jo pojedli; kadar jemo, dražljaji povzroèijo krèenje žolènika, ki nato izloèa žolè in z njim pomaga presnavljati mašèobe, torej topnost holesterola, ki ga je zlasti veliko in veliko PREVEÈ, èe se hranimo s produkti živalskega izvora (meso in mesni izdelki, mleko in mleèni izdelki, jajca…), odstranjevanje hemoglobina (poškodovane in odmrle rdeèe krvnièke), vzpodbuja izloèanje vode v èrevesu, kar omogoèa lažje pomikanje vsebine proti izhodu, izloèa in odstranjuje “zdravila”- DROGE iz telesa…èe razišèemo kemièno sestavo žolèa, ugotovimo, da je sestavljen iz žolènega barvila – bilirubina, holesterola, lipidov, žolènih soli. Žolèna tekoèina se torej reabsorbirajo v tanko èrevo, ko preidejo po veni v jetra, jih ta znova izloèijo in del njih se vrne v žolè, del pa po žolèevodu znova steèe v dvanajstnik. Tako namreè žolè funkcionira…dokler…

Žolèni kamni nastanejo vedno zaradi napaène, pervertirane prehrane in/ali pervertiranega metabolizma – presnove, ki pa nikoli ni pervertiran brez toksimije in pa reduciranega alkalnega stanja krvi; zato so žolèni kamni prièakovani le pri toksemiènih osebah, bolj redki pa so primeri ljudis tako imenovano “beljakovinsko diatezo” – konstitucijsko nagnenje k bolezni, tvorbi teh kamnov. In kakšna je torej oseba, katere organizem zaène tvoriti žolèn ekamne? V splošnem stanju je takšna oseba v kontinuiranem stanju iritacije in vnetja presnovnega trakta, ki vkljuèuje tudi jetra in seveda tudi žolè, je oslabljena, utrujena in je v toskiènem stanju.

Èe ponovno preciziram: vzrok za nastanek tvorjenja žolènih kamnov je vedno napaèna, pervertirana, devitalizirana, mrtva, kuhana, procesirana hrana, meso in mesni izdelki, mleko in mleèni izdelki, jajca in pa škrobnata hrana – žitarice in njihovi produkti (tudi KRUH), ki je zelo ugoden vzrok za razvoj gastro-intestinalnih iritacij, ki vodijo v nastanek žolènih kamnov (enako stanje povzroèa tudi nastanek drugih vrst kamnov, reciva v mehurju, ledvicah…). Pervertiran naèin prehranjevanja ni edini vzrok, vzrok je skupno neupoštevanje ali neizvajanje sloga Naravnega Zdravja – Naravne Higiene, ki je hkrati glavni porok tudi za njihvo razgradnjo in izloèanje.

“Umetnost medicine” je razvila kar nekaj opstopkov za odstranitev žolènih kamnov, njihove trditve, da lahko žolèni kamni prepreèijo odtekanje žolèa iz žolènika in pri tem povzroèajo boleèine pa tudi njegovo vnetje je sicer toèna; èe kamni pripotujejo iz žolènika v žolèevod, lahko tako stanje povzroèi nadaljni razvoj bolezni, ki so jo poimenovali zlatenica (kar lahko povzroèijo tudi tumorji). Umetnost medicine ugotavlja, da je potrebno kamne operativno odstraniti (enak primer je bil tudi pri mojem znancu, ki so mu odstranili žolènik v celoti, èeprav sem mu svetoval, da bi bilo zanj koristno spremeniti naèin prehrane oziroma naèin življenja na sploh, toda “prašièu” se ni bil pripravljen odreèi…). Problem pa je v tem, da takšen “pacient” ne bo obnovil svojega zdravja èetudi bodo kamni operativno odstranjeni – ali celo žolènik v celoti, iz znanstvenega opazovanja vemo, da je takšna posameznica/nik še vedno v stanju starih simptomov, oziroma še z nekaj novimi simptomi. Èe torej “pacient” po operativni odstranitvi kamnov ali žolènika v celoti (ALI ŽE PRED TEM) ne odstrani vzrokov (o èemer “umetnost medicine redko razmišlja, èe sploh kdaj…), bo toksièno stanje organizma botrovalo razvoju kamnov nekje drugje (mehur, ledvice), ali neke druge oblike bolezni.

S stališèa Naravnega Zdravja – Naravne Higiene je najpomembnejša stvar obnoviti naormalno funkcijo jeter kar omogoèa žolèu vzpostaviti normalno kemijo žolènika oziorma žolène tekoèine in na tak naraven naèin razgraditi in izloèiti žolène kamne. V ta namen bom za Vas Jagoda, zlasti pa za Vašo mamo citiral kar izkušenega Georga s. Weger-ja, Dr. Medicine z velikim število izkušenj na podroèju žolènih kamnov na obeh spektrih, kot Dr. Medicine in kot Praktik & Svetovalec Naravnega Zdravja – Naravne Higiene, ki razlaga: “Ko telesu pomagamo, da znova vzpostavi normalno kemijo, ta telesn akemija povzroèi mehèanje, desintegracijo in izloèanje le teh z relativno majhnim neugodjem. Na ta naèin smo imeli tretmane na ogromnem številu pacientov, vendar je le v izrednih, redkih primerih bilo potrebno uporabiti – izvesti operativni
poseg. Presenetljivo dejstvo je, da se mehlèanej teh kamnov izvaja zelo hitro v obdobju POPOLNEGA POSTENJA!”

Draga jagoda, Vaši mami priporoèam Postenje v dolžini kakšnih 12 dni, ki ga bo potrebno ponoviti morda še enkrat ali dvakrat, medtem pa se seznaniti s principi sloga Naravnega Zdravja – Naravne Higiene v celoti in se po POstenju zaèeti prehranjevati izkljuèno na Optimalen naèin, torej s hrano za katero smo ljudje biološko prilagojeni, to je s svežim surovim, zrelim sadjem, kakšnih 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, z zelenjavo – kakšnih 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in lešniki orešèki, semeni v njihovi naravni, nepraženi obliki v procentualnem odnosu 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. dnevno bijo svetoval popiti (po Postenju vsaj liter sadnih, zelenjavnih sokov dnevno – zlasti zelenjavnih v kombinaciji del korenèkovega soka, del kumariènega soka in del soka rdeèe pese z majhnim ododatkom govolja zelene; na ta naèin namreè moèno izboljšamo pogoje z aizdelavo HCl, katere pomanjkanje botruje abnoramlnostim metabolizma kot nepopolno presnovo in asimilacijo, kar povzroèa tudi tvorbo omenjenih kamnov.
Na ta Naraven naèin je bilo evidentiranih nešeto primerov, kjer so bili raztopljeni, zmehèani in izloèeni žolèni kamni v velikosti olive, brez operativnih posegov, ki so v veèini primerov koristni le za zdravstveno, kronièno prazno vreèo brez dna.

Knjige, kot ste jih navedli, naj pusti tam, kjer so in se z njimi ne obremenjuje; pomembno je razumeti preprosto dejstvo, da je POTREBNO ODSTRANITI VZROKE, ZARADI KATERIH SO KAMNI NASTALI! KO BODO VZROKI ODSTRANJENI, BO TELO SAMO ZAÈELO POSTOPKE ZA NJIHOVO TOPLJENJE, MEHÈANJE IN IZLOÈITEV! ÈE BO NA TEH PRINCIPIH, PRINCIPIH NARAVNEGA ZDRAVJA – NARAVNE HIGIENE VZTRAJALA, BO (P)OSTALA ZDRAVA ÈISTO DO IZTEKA NJENE BIOLOŠKE URE, TOREJ POZNO V STOTA LETA, BREZ BOLEZNI, VITKA, VITALNA ZADOVOLJNA IN SREÈNA…

Kot že veste Jagoda, najprej knjigo Helmuta Wandmakerja: Hoèeš biti zdrav? Proè s kuhinjskim loncem! Postopek Postenja (Post ob razredèenih sadnih sokovih – 1/3 soka – 2/3 vode – pa lahko preberete kar na teh spletnih straneh, po potrebi pa se slišmo, vidimo.

Veliko uspeha Vam, zlasti pa Vaši mami, da bi zmogla razumeti Zakone Narave in v skladu z njimi zaèeti NOV ZAÈETEK življenja…

Vaš,
Alois

Žolč ne presnavlja beljakovin, pa tudi maščob pravzaprav ne. Igra vlogo emulgatorja maščob, kar pomeni, da pomaga maščobe razbiti na manjše kapljice, da jih prebavni encimi lažje prebavijo.

Zato je v primeru žolčnih lamnov problematična predvsem mastna hrana in hrana, polna holesterola (jajca).

Je pa res, da ni neke univerzalne formule. Sama sem imela en nekaj cm velik žolčni kamen, pa mi jajca v prehrani nikoli niso delala problemov. Napad sem dobila vedno po mastni mesni hrani.

če že vsi omenjate, da so jajca prepovedana bi lahko povedali, da samo rumenjak v jajcu vsebuje holesterol ne pa beljak, zato beljak v jajcu ni nevaren.

Pri žolčni dieti sem si delala palačinke le z beljakom

Žolčno dieto najdeš na netu. Ampak vsako telo bo drugače reagiralo na različno hrano. Jaz po jajcih nikoli nisem imela težav. Tudi sicer s pohanim ali cvrtjem ne. Medtem ko sem bila zelo občutljiva že samo na mraz. Če me v trebuh zazeblo, sem dobila krče.

Operacijo sem si prestavila za kar lep čas, enim pa rat, da sploh ne gredo z naslednjim postom:

3 dni piješ le jabolčni sok. Ženske 3, moški 4 litre.
Prvi in drugi večer, zmiksaš 1/2 dcl olivnega olja in 1/2dcl limoninega soka, spiješ.
Tretji večer daš pa 1dcl olivnega olja in 1dcl limoninega soka.
Če želiš lahko hodiš potem čez sito na WC, da vidiš, kako se kamenčki izločijo.

Če veš, da imaš velike kamne, potem se posta ne bi šla, če nisem prirpavljena na operacijo. Ker ne veš, če se ti bo zataknil. Sicer pa je super metoda.

Upam da te ne bo kdo resno vzel s tem receptom

Meni jajca niso škodila, tudi če sem jih jedla z ocvirki…groza je pa bila če je bilo hrani samo malenkost česna, pa gobe so VEDNO izzvale napad.

Tako da je čisto različno.

pa še to…sem cca 3 mesece od operacije in jem vse…brez težav…res pazila sem se 3 tedne…stroga dieta…potem pa sem počasi začela preizkušati in…
vsakemu TOPLO priporočam operacijo…jaz sem z njo odlašala več let, ker težave niso bile prehude, ampak…glede na počutje sedaj, mi je žal da se nisem za operacijo odločila prej.

Si ti resna al kaj?
A veš kako zna bit nevarno, če žolčni kamen kam zaide?

Upam, da se kdo ne bo igral s takimi zadevami!

Upam da te ne bo kdo resno vzel s tem receptom
[/quote]

Kot praviš, je le za pesek, manjše kamenčke. Za kamne premera 1cm , ali več, to ne pride v poštev. Znajo se zagozdit in potem je hudoooo!

Kot praviš, je le za pesek, manjše kamenčke. Za kamne premera 1cm , ali več, to ne pride v poštev. Znajo se zagozdit in potem je hudoooo!
[/quote]

Pred 3-4 leti so mi slučajno odkrili kamen 1,4cm. Nikoli nisem imela težav. Dve leti kasneje sem bila spet na uz. Kamen je še vedno tam in enako velik. Odkar vem zanj, se pri določenih stvareh malo pazim. Za vsak slučaj;).

jaz sem jedla vse, mogoče me je kdaj kaj tiščalo, nisem dobila nobenega napada

potem pa mi je stres začel povzročati napade, irelevantno od tega, kaj sem pojedla in po dveh hudih sem šla na samoplačniški UZ, kjer so mi našli po besedah internista, pravi kamnolom.

To niso ledvični kamni, ki jih lahko sam daš ven! Žolčnih kamnov ne moreš stopit, čeprav so ljudje mnenja, da obstaja nekaj domačih “zdravil”.

Če ima človek težave, jih je potrebno dat ven! Sama sem imela manjše težave (včasih me malo bolelo zadaj pod ramo), nisem pa želela, da dobim napad, ker je bolečina identična kot pri kapi ali celo, da se mi žolčnik vname, kar je smrtno nevarno.

Operacija ni bav bav, le strah te ne sme bit in je okrevanje lažje.

Katera hrana pa ne paše nekomu z žolčnimi kamni je pa odvisno od človeka. Eni dobijo napad pri porciji zelene solate, drugi pri požirku coca-cole.

Kje di ti mirella sedaj, ko di baburina od 50☺

New Report

Close