Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potni stroški-bodo ukinjeni?

Potni stroški-bodo ukinjeni?

Sem zaposlena v šoli, pa me zanima naslednje, govori se, da naj bi nehali izplačevat denar za potne stroške (prevoz na delo) in za malico. Je to res?

Govori se marsikaj. Že več let. Da bi ukinili stroške, je pa malo bosa – glede na to, da se precej ljudi vozi kar daleč, se sistem lahko sesuje. Ne verjemem, da se bodo ljudje iz MB vozili v Kranj zato, da bodo domov nesli 120 jurjev brez pokritih stroškov prevoza. Če že hočejo šparat na tem, bodo morali pogruntat kaj bolj uporabnega.

Po drugih državah npr. v Italiji za potne stroške nobeden ne dobi niti eura…

To je res ampak so v osnovi plače višje….

Ja, ampak tudi stroški…

Niti ne…. oz. malo…

lp,

N.

E, ravno zato pa me skrbi, ker pravijo, da bi se radi zgledovali po Evropi. Marsikje po Evropi nimajo potnih stroškov plačanih in ne prehrane. Če to naredijo pri nas, smo v godlji. Na mesec dobim okoli 120.000 za prevoz, ker se vozim res daleč (čez 100 km). To bi zame res bil šok.

Baje je bilo včeraj po TV.

Pa če gledaš v odstotkih so še vedno na boljšem:) vsaj večina.

Močno dvomim, da bi jim to uspelo, saj bi revnejše oz. ljudi z minimalnimi dohodki pahnili še v večjo revščino….
Bodo pa protesti…

lp,

N.

So, so na boljšem. Vprašaj Nemce, kako se križajo, ko poslušajo o plačah v Sloveniji….

lp,

N.

NI res. Teh 120.000, ki jih dobim za prevoz, tudi porabim. Okoli 95.000 gre za bencin, ostalo pa amortizacija avtomobila, saj ga kar pošteno uničujem na naših cestah. Gume, brisalci, luči, zavore, olje, obraba motorja,……

Sorry post je bil namenjen batko(tu)

Saj vem:))) Samo podprla sem te pri izjavi;))))

lp,

N.

Hej, Batko…..pa se v Italijo vozi v službo, pa da vidimo, koliko časa boš zmogel brez potnih stroškov……lahko se pa tud v Rusijo pelješ, če ne rabiš potnih stroškov…..

Saj ni rekel, da to podpiral, le povedal je, kako je drugje.

Upam, da se v resnici ne bo to zgodilo; razen, da res povišajo plače.

Meni se pa zdi, da se bo v naslednjih dveh letih to zgodilo pa še davke nam bodo na vse pribili, oklestili vse vrste pomoči itd. Prihaja evro in me res skrbi. Mislim, da tako lepo kot živimo danes, ne bomo več živeli. Upam le, da se ne zgodi Madžarska.

Pikica mikica, tudi jaz sem istega mišljenja. Bojim se 1.1.2007 in ostalih dni, ki bodo sledili. Vse nam bodo ukinili, za vse bomo plačevali, plače so pa sami vidite kakšne. Le kako bomo preživeli???????? Zdravstvo, šolstvo že drvi v samoplačniško (kar še ni), davke nam bodo tako in tako dvignili, čeprav se danes Bajuk in podobni sprenevedajo, … Tako, da sem prepričana, da bodo ukinili tudi stroške za prehrano in prevoz.

Zaželim vam lahko le SREČNO.

Ne jamrat, v “taresni Evropi” sploh ni tako rožnato, kot si nekateri tukaj predstavljate.
Npr. v Trstu so mesečni življenski stroški vsaj za tretjino višji kot v Ljubljani.
Kar kupi si tam stanovanje, pa boš videla….
V Munchnu za največji pajzel od 35 kvadratov daš mesečno najemnino vsaj 800 EUR…

Če kdo verjame, da se bodo na račun odprave povračila potnih stroškov zvišale plače, potem verjetno še vedno verjame tudi v Dedka Mraza. Delodajalci vztrajajo na odpravi ravno zato, da si znižajo stroške dela. Sama tega ne podpiram, saj je Slovenija izrazito centralizirana. Ko bodo uspeli to odpraviti in zagotoviti enakomeren razvoj regij, naj pa ukinjajo povračilo prevoza.

Ja, kdo bi pa po tvoje moral skrbeti za razvoj? Vlada? Veš, tisti časi centralnega planskega gospodarstva so (na srečo) minili.

Samozaposleni lahko o kakšnih potnih stroških samo sanjamo.

Jaz in še nekaj mojih bližnjih ter prijatelejv je zaposlenih v mednarodnih podjetjih v Sloveniji.

Vsi, ki smo se zaposlili v zadnjih dveh letih, smo se pri dogovarjanjih pogovarjali o bruto plači. In vsi direktorji (ki so v osnovi tujci!) so nam rekli “vaša plača je toliko in toliko bruto, koliko to znese Sloveniji, nas ne zanima (v njo je zajeta malica vožnja, itd. in vsi ostali dodatki, ki obstajajo samo v SLoveniji), če vam ustreza, sprejmite, če vam ne, ne sprejmite!”.

In dejansko je moja “plača” vsak mesec enaka, ne glede na to, koliko je bilo dopusta, koliko delovnih dni, bolniške, itd, ker moja plača je plača in ne plača + dodatki za vožno in malico itd.

Seveda imam prikazano malico in vožnjo, ker jo po slovenski zakonodaji moram imeti, ko pa ju bodo ukinili (kar ju bodo), bom imela še vedno tako plačo (seveda ustrezno višjo zaradi inflacije, morebitnega napredovanja…)

Čisto po evropsko.

Edina prednost je, da kljub vsemu dobim regres za letni dopust (kar v evropi tudi ne obstaja)

Potem v Munchenu najemnine zelooo varirajo, kajti moj stric, ki se je letos upokojil in prišel živeti v Slovenijo, je plačeval najemnino dvosobnega stanovanja 350 EUR v katerem je imel zajet tudi del stroškov. Je pa to bilo res stanovanje na obrobju mesta, drugače pa zelo lep…, sem bila gori kar nekajkrat na obisku.

Jaz sem pa za, da se potni stroški ukinejo, naj se zvišajo plače, prevoz pa naj si organizira vsak sam.
Potem se bodo ljudje začeli tudi malce bolj racionalno obnašati.
Kaj pa primer, ko se npr. štirje vsak dan vozijo 100 km v eno smer. Vsak teden vozi eden, stroške za prevoz pa veselo vlečejo vsi štirje za cel mesec.
Zaradi stroškov prevoza so tudi delavci iz oddaljenih krajev v podrejenem položaju, ko se potegujejo za novo službo. Če jih že vzamejo, jim potem izplačajo nižjo plačo, kot kolegom, ki delajo v kraju bivanja. In, ko pride do bolniške in osnove za penzijo, so seveda na slabšem. To seveda velja za gospodarstvo, ne za javno upravo.
Ker vsak pameten gospodar oz. direktor točno ve, kakšnega delavca potrebuje in koliko mu je za njegovo delo pripravljen plačat. In če mu mora plačat še gromozanske potne stroške, mu pač da manjšo plačo.

New Report

Close